Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Rimšēvičs uz Vašingtonu nav devies "bažās par finanšu sistēmas reputāciju"(9)

Bažās par iespējamu kaitējumu Latvijas finanšu sektora reputācijai kukuļņemšanā un naudas atmazgāšanā apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šonedēļ atcēlis savu komandējumu uz Vašingtonu, kas bija plānots vienā laikā ar tur notiekošo Pasaules Bankas (PB) grupas un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku gada sanāksmi, svētdien vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

KNAB budžets nākamgad teju dubultosies(16)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) nākamā gada budžets sasniegs 11,9 miljonu eiro, kas būs par 5,7 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina piektdien valdībā apstiprinātais budžeta plāns.

Levits: Demokrātijas kvalitāte un pilsoņa atbildība ir savstarpēji saistītas(69)

Valsts prezidents Egils Levits sestdien uzrunāja Rīgas konferences 2019 dalībniekus, diskusijā ar ekspertu un komentētāju Edvardu Lūkasu rosinot domāt par demokrātijas kvalitātes un pilsoņa gribas un atbildības attiecībām. Valsts prezidents atzīmēja, ka zemas demokrātijas kvalitātes valstīs valda vairākuma balss, taču vāja ir likuma vara, uzticības līmenis institūcijām no sabiedrības puses ir zems un zema ir pašu institūciju efektivitāte, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Svētdien laiks uzlabosies

Svētdien vairs tikai vietām Latvijā - galvenokārt Vidzemē - gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Diennakts laikā vietām nolijuši 30-40% no mēneša normas

No piektdienas rīta līdz plkst.10 sestdienas rītā vietām Kurzemē un Ziemeļvidzemē nokrišņu summa pārsniegusi 30 milimetrus jeb 30-40% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Vēsture Dienā: Traģēdija, ko nevar izstāstīt, – prāmja Estonia katastrofa © DIENA

Vētrainajā naktī uz 1994. gada 28. septembri notika lielākā traģēdija Baltijas jūrā pēckara gados – prāmja Estonia katastrofa. 1980. gadā Rietumvācijā būvētais 157 m garais un 24 m platais milzu prāmis, kas bija ceļā no Tallinas uz Stokholmu, nogrima pusstundas laikā, bojā gāja vismaz 852 cilvēki, 137 tika izglābti. 29 pasažieri bija no Latvijas, no tiem izglābās seši: Dainis Šleiners (1958), Gundega Kampuse (1973), Nikolajs Andrejevs (1958), Igors Griciuss (1970), Ints Kļaviņš (1972) un Valters Ķikusts (1971).

Sestdienas rītā plosās vējš un lietus; dienā nokrišņu būs mazāk

Sestdienas rītā Latvijā pūš brāzmains dienvidrietumu vējš un līst, daudzviet līst stipri, liecina meteoroloģiskā informācija. Arī dienas Latvijā vēl daudzviet līs, tai skaitā gaidāmas lietusgāzes. Pēcpusdienā vairs tikai vietām īslaicīgi līs, plašāki nokrišņi saglabāsies Sēlijā un Latgalē.

Bordāns mudina tiesnešus skaidrot savus lēmumus(7)

Savlaicīgas un saprotamas informācijas pieejamība, tai skaitā tiesnešu gatavība atbilstoši likumam sniegt skaidrojumus par saviem lēmumiem, ir priekšnosacījums, lai sabiedrība uzticētos tiesu varai un tiesu vara atgūtu savu prestižu sabiedrības acīs, šodien, piedaloties informatīvajā pasākumā pasākumā tiesu priekšsēdētājiem par tiesu sistēmas aktualitātēm, sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).