Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Ziņas

Veseli zobi bez dzīvsudraba © DIENA

Eiropas Savienībā (ES) līdz 2030. gadam cer pilnībā beigt zobārstniecības amalgamas jeb metāla sakausējuma ar dzīvsudrabu izmantošanu. Tas tiek darīts, lai mazinātu šī materiāla ietekmi uz vidi un attiecīgi netiešu ietekmi uz cilvēku veselību. Lai ievērotu ES regulās noteikto, arī Latvijā šonedēļ tika apstiprināts zobārstniecības amalgamas lietošanas samazināšanas plāns 2019.–2020. gadam. Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents Andis Paeglītis Dienai uzsver, ka tieša amalgamu saturošo materiālu negatīvā ietekme uz cilvēka veselību nav pierādīta un iedzīvotājiem, kuriem tādi materiāli ir izmantoti, nevajadzētu lieki satraukties.

Eiroparlamentārieši lēnām iekārtojas © DIENA(7)

Eiropas Parlamenta (EP) devītajā sasaukumā ir jaunu deputātu rekordskaits – 61%. Latviju EP pārstāv astoņi deputāti, un četri no viņiem – Ivars Ījabs (A/P), Dace Melbārde (NA), Andris Ameriks un Nils Ušakovs (abi Saskaņa) – ievēlēti pirmo reizi, savukārt Sandra Kalniete, Inese Vaidere (abas JV), Roberts Zīle (NA) un Tatjana Ždanoka (LKS) EP darbojas jau vairākus sasaukumus.

Lietus mazina ugunsbīstamību mežos(1)

Pateicoties lokālajiem nokrišņiem un turpmāk visā Latvijā gaidāmajam lietum, mežos ir mazinājusies ugunsbīstamība, aģentūrai LETA teica Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Ādažu bāzē atklās jaunu kazarmu karavīru izmitināšanai(1)

Pirmdien, 8.jūlijā, Ādažu bāzē notiks otrās jaunuzceltās kazarmas atklāšanas ceremonija, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, NBS Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers, kā arī Luksemburgas Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Žils Fets.

Policija aicina uzmanīties no Latvijas gāzes viltus darbinieces

Šonedēļ reģistrēti trīs gadījumi, kad pagaidām nenoskaidrota sieviete, uzdodoties par AS Latvijas gāze darbinieci, ar viltu iekļuvusi senioru dzīvokļos. Vienā gadījumā, novēršot uzmanību, sirmgalvei tika nozagta ievērojama naudas summa, savukārt citos gadījumos noziedzīgie plāni nav izdevušies, portālu Diena.lv informē Valsts policijas (VP) pārstāve Gita Gžibovska.

Naktī līs visā Latvijā

Naktī uz piektdienu Latvijā, sākot no rietumiem, apmāksies debesis un līs, prognozē sinoptiķi.

Rīgā pieminēs ebreju tautas genocīda upurus

Piedaloties valsts augstākajām amatpersonām, Rīgā ceturtdien, 4. jūlijā, tiks pieminēti ebreju tautas genocīda upuri, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas izpilddirektore Gita Umanovska.

Satraukti par ārstu pieejamību © DIENA(6)

Ārstu speciālistu īpatsvars Rīgā un Pierīgā pieaug, bet to trūkums reģionos ir vērojams visās specialitātēs. Nozarē trūkst vairāk nekā trīsarpus tūkstošu māsu un gandrīz 300 vecmāšu. Tikai 65% jauno speciālistu, kuri ieguvuši kvalifikāciju, pēc diploma saņemšanas paliek Latvijas darba tirgū, un tikai 52% māsu un 54% vecmāšu pēc studiju beigšanas sāk darba gaitas Latvijā. Tie ir satraucoši fakti, kam revīzijas ziņojumā uzmanību pievērsusi Valsts kontrole (VK). Veselības ministrija (VM) skaidro, ka daļa problēmu jau tiek risināta, bet no nozares profesionāļu asociācijām pašlaik ir tikai pirmās atsauksmes, jo rūpīgi iepazīties ar tekstu vēl nav bijis laika.

Eksperts: Rūdīti zagļi tiek galā arī ar suņiem © DIENA(3)

Statistika liecina, ka Latvijā pērn notikušas 2286 zādzības no mājokļiem - pirmajā brīdī tas var nešķist tik daudz, taču tas ir aptuveni tikpat, cik iedzīvotāju ir Aucē. Vai risinājums ir nikns, pie ķēdes piesiets sargsuns? Apdrošinātāju Gjensidige Latvija pētījumā secināts, ka teju katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs uzskata tieši tā.

Vilcienu iepirkums: IUB noraida Talgo sūdzību

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis Spānijas uzņēmuma Patentes Talgo S.L. (Talgo) sūdzību par AS Pasažieru vilciens elektrovilcienu iepirkumu un atļāvis slēgt līgumu ar Čehijas uzņēmumu Škoda Vagonka (Škoda), liecina IUB publicētais Iesnieguma izskatīšanas komitejas lēmums.

Gauss airBaltic pērn nopelnījis 1,3 miljonus eiro(8)

Nacionālās lidsabiedrības airBaltic Cooperation valdes priekšsēdētājs Martins Gauss pērn nopelnījis 1,302 miljonus eiro, kas ir par 12,2% vairāk nekā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas gada ienākumu deklarācija par 2018.gadu.