Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Krīzes vadības padome: Panikai par koronavīrusu Latvijā nav pamata(11)

Panikai par koronavīrusa iespējamu izplatību Latvijā nav pamata, turklāt visi atbildīgie dienesti ir sagatavojušies, ja gadījumā šis vīruss Latvijā tiks konstatēts, otrdien pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās krīzes vadības padomes sēdes uzsvēra amatpersonas.

Naudas atgūšanu padarīs vieglāku © DIENA(1)

Kopīgi ar Nacionālās veselības dienestu (NVD) Valkas novada dome ir izstrādājusi atvieglotu kārtību, kādā Valkas novada iedzīvotāji varēs saņemt atmaksu par Valgas slimnīcā izmantotajiem pakalpojumiem. Valkas pašvaldība aicina iedzīvotājus, izvēloties, kur saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, izvērtēt un ņemt vērā, ka Valgas slimnīca ne tikai atrodas tuvāk nekā Vidzemes slimnīca Valmierā, bet tajā ir pieejams plašāks pakalpojumu klāsts. Iedzīvotājiem, kas izvēlēsies saņemt medicīnisko palīdzību Valgas slimnīcā, jārēķinās, ka sākotnēji par saņemtajiem pakalpojumiem būs jāmaksā pilna cena, un jāzina arī tas, ka visu samaksāto summu valsts nekompensēs.

Jau vēsturiski īpaša loma sabiedrībā © DIENA(2)

"Šo noteikti var saukt par sirdsdarbu," akcijas Meklējam sirdsmāsiņu noslēgumā Dienai saka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Neonatoloģijas klīnikas medmāsa Lāsma Gūtmane. Viņa ir viena no 20 BKUS medmāsām, kura Rīgas pilī tika godināta Rietumu bankas Labdarības fonda rīkotajā akcijā. Tajā, balsojot par 2019. gada sirsnīgākajām bērnu slimnīcas medmāsām, saņemti 2816 pašreizējo un agrāko pacientu, kā arī viņu tuvinieku pieteikumi. Šoreiz jo īpaši daudz pieteicēji rakstījuši arī komentārus un vēlējumus, pamatojot, kāpēc tieši šī medmāsa godājama kā gada sirdsmāsiņa.

Diplomātiskās naudas cīņas Briselē © DIENA(17)

Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) Briselē, tiekoties ar Eiropadomes priekšsēdētāju Šarlu Mišelu, pārrunāja Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021. līdz 2028. gadam, kura ietvaros Latvijai piedāvāto kohēzijas finansējumu mūsu valsts jau nodēvējusi par nepieņemamu. Šī tikšanās ir zināma gatavošanās ES dalībvalstu samitam par bloka daudzgadu budžetu, kas notiks 20. februārī Briselē. Paredzams, ka tajā tiks diskutēts par Eiropas Komisijas (EK) un Somijas prezidentūras priekšlikumiem.

Veselība ne tikai ārstu rokās © DIENA(7)

Turpinoties darbam pie slimnīcu tīkla sakārtošanas, universitātes slimnīcu loma tiek izcelta jo īpaši. Latvijā tādas ir trīs – Bērnu klīniskās universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS) un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS). Šobrīd pieaugušajiem visplašāko veselības aprūpes pakalpojumu klāstu iespējams saņemt tieši pēdējās divās. Pietiekami bieži šo slimnīcu uzņemšanas tiek izmantotas, lai saņemtu nepieejamos ambulatoros pakalpojumus, lai arī palīdzību pacienti būtu varējuši meklēt pie ģimenes ārsta.