Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

EM centīsies uzņēmumus aktīvāk iesaistīt dabasgāzes tirdzniecības tirgū(6)

Ekonomikas ministrija (EM) meklēs risinājumus aktīvākai uzņēmumu iesaistei dabasgāzes tirdzniecības tirgū, teikts ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas regulējumu. 2017. gada 3. aprīlī tika atvērts dabasgāzes tirgus. Patlaban dabasgāzes tirgotāju reģistrā reģistrēti 36 komersanti, no kuriem desmit ir uzsākuši aktīvu dabasgāzes tirdzniecību.

Aptauja: Lielākā daļa Latvijas senioru vēlas strādāt(2)

Latvijas seniori vēlas iesaistīties darba tirgū un būt noderīgi sabiedrībai, liecina Norvik Bankas veiktā aptauja. Puse senioru (52%), kas tūlīt būs sasnieguši pensionēšanās vecumu vai tikko ir sākuši saņemt pensiju, vēlētos iekļauties darba tirgū. Galvenā motivācija ir vēlme papildus nopelnīt (35%), kā arī būt cilvēkos un socializēties (19%). Zīmīgi, ka teju piektdaļa (19%) senioru vecumā pēc 60 gadiem jau šobrīd strādā algotu darbu un, protams, arī turpmāk vēlas būt aktīvi.

Zūd investoru degsme Baltijā © DIENA(4)

Neraugoties uz to, ka ekonomiskie apstākļi ir labvēlīgi, interese par ieguldījumiem vietējā vērtspapīru tirgū pārstāvēto uzņēmumu akcijās salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir gājusi mazumā. Tas attiecas ne tikai uz Latvijas, bet arī daudz likvīdākajiem Lietuvas un Igaunijas akciju tirgiem, atsaucoties arī uz vietējā akciju tirgus indeksu vērtību pārmaiņām. Ja paraugāmies uz pēdējo pusgadu, tad Baltijas kontekstā ar pozitīvu sniegumu spējis izcelties vienīgi Lietuvas akciju tirgus. Tiesa gan, kāpums ir visai pieticīgs un 17. septembrī salīdzinājumā ar šo pašu laika periodu pērn bija pieaudzis vien par 0,21%. Tikmēr Tallinā vietējā biržas barometra vērtība gada izteiksmē bija kritusies par 7,33%, bet Rīgas biržas indeksa kritums minētajā laika periodā sasniedza 6,24%.

VID rosina izmaiņas likumā, lai ierobežotu krāpšanos ar PVN(1)

Lai mazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpšanas shēmas, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir iniciējis grozījumus PVN likumā, kā arī izmaiņas uzņēmumu reģistrācijas noteikumos, trešdien žurnālistiem sacīja VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

Sadales tīkls: Valsts kontroles revīzijas secinājumi – iesāktās efektivitātes programmas turpinājums

AS Sadales tīkls kopš 2017. gada realizē uzņēmuma darbības efektivitātes paaugstināšanas programmu. AS Sadales tīkls ir vērienīgā transformācijas procesā, kura ietvaros tiek optimizēts darbam nepieciešamo resursu skaits – personāla skaits tiks samazināts par 800 strādājošajiem, darbam nepieciešamo transportlīdzekļu skaits – par 400 vienībām, kā arī samazināts tehnisko bāzu skaits, tādējādi līdz 2022. gadam plānots samazināt uzņēmuma saimnieciskās darbības izmaksas par aptuveni 70 miljoniem eiro, portālu Diena.lv informēja uzņēmumā.

Nodokļu reformas pašreizējais pienesums investīcijās grūti vērtējams © DIENA

Ir apritējis apmēram gads, kopš pērn sāktā nodokļu reforma ieguva tos apveidus, par kuriem kā par normatīvo regulējumu, kas ir saistošs nodokļu maksātājiem, nobalsoja Saeima. Cerības saistījās arī ar reinvestētās peļņas atbrīvošanu no uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN), kas varētu palielināt uzņēmumu vēlmi investēt attīstībā, kā arī veicināt bilanču sakārtošanu.

Digital Freedom Festival izziņo šī gada pasākumu programmu līdz festivālam

Līdz ar Startup dienas norisi 12. septembrī tehnoloģiju notikums Digital Freedom Festival (DFF) sadarbībā ar partneriem uzsāk pasākumu sēriju, lai atstātu paliekošu ietekmi uz startup un tehnoloģiju kopienas attīstību Latvijā. Digital Freedom Festival šogad norisināsies 30. novembrī un 1. decembrī, Rīgā, pulcējot vairāk nekā 1500 startup uzņēmējus, investorus, korporāciju pārstāvjus un politikas veidotājus no visas pasaules.

Pētījums: Latvijā uzņēmumu digitālais aprīkojums ir labāks nekā vadītāju prasme to pielietot(1)

Latvijas uzņēmumos tehniskais nodrošinājums ir krietni bagātīgāks nekā pašu uzņēmumu un struktūrvienību vadītāju digitālās prasmes, liecina pētījuma Vadītāja digitālais portrets rezultāti. Pētījumā, izvērtējot uzņēmumu un struktūrvienību vadītāju digitālās prasmes, ieradumus un zināšanas, kā arī uzņēmumu tehnisko nodrošinājumu, noskaidrots, ka vidējais vadītāju digitalizācijas līmenis ir 64% no 100% iespējamajiem. Tas nozīmē, ka gada laikā vidējais rādītājs audzis par vienu procentpunktu.

Gaidāms pārtikas cenu kāpums © DIENA(28)

Komentējot patēriņa cenu datus, ekonomisti norāda uz lielu iespējamību, ka inflācija Latvijā varētu kļūt spēcīgāk jūtama, nekā bija ierasts iepriekšējos mēnešos. Būtisks iemesls tam ir varbūtība, kas saistīta ar pārtikas cenu kāpumu meteoroloģisko apstākļu ietekmē.

Šobrīd vadmotīvs ir mākslīgais intelekts © DIENA

Nesen Vācijas galvaspilsētā Berlīnē aizritēja gadskārtējā plašpatēriņa elektronikas un sadzīves tehnikas izstāde IFA (Internationale Funkausstellung Berlin). Moderno sadzīves tehnoloģiju šovs, kas ik gadu notiek Berlīnes Messe Berlin izstāžu kompleksā, ir apjomīgākais šāda veida pasākums Eiropā. Nepilnas nedēļas laikā IFA apmeklē ap ceturtdaļmiljona interesentu. Šogad IFA piedalījās ap 1800 dalībniekiem. Galvenais vadmotīvs, kas vijās cauri forumam, bija mākslīgais intelekts. Par to atgādināja Garijs Kasparovs – šaha čempions, kas bija viena no līdztekus ar izstādi notiekošajā samitā pieaicinātajām autoritātēm, bet jo īpaši to uzsvēra Google pārstāvji ar savu digitālā balss asistenta programmatūras mārketingu.

Tele2 izsolē iegūst labāko starta pozīciju 5G izvēršanai Latvijā

Otrdien, 11.septembrī, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) rīkotajā izsolē par 5G attīstībai izmantojamā radiofrekvenču spektra joslas lietošanas tiesību piešķiršanu uzvarējis vadošais mobilo sakaru operators Tele2. Līdz ar to Tele2 rīcībā šobrīd ir pilna un nepārtraukta nepieciešamā 100Mhz radiofrekvenču spektra josla, kas paredzēta 5G pakalpojumu sniegšanai, portālu Diena.lv informēja uzņēmumā.

Alibaba un Mail.ru veidos kopuzņēmumu(1)

Ķīnas interneta tirdzniecības kompānija Alibaba un Krievijas tehnoloģiju grupa Mail.ru otrdien paziņoja par vienošanos, kas paredz Krievijā un citās Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) valstīs izveidot kopuzņēmumu.

Labklājības barometrs © DIENA(1)

Ekonomiskās aktivitātes pieaugums valstī ir atspoguļojies arī biznesa nišā, kas saistīta ar dažādu sūtījumu piegādi. Iedzīvotāju labklājības palielināšanās, kas reizēm kontrastē ar vietējo piedāvājumu preču kvalitātes un cenas ziņā, rada labvēlīgu augsni tam, lai pieaugtu Latvijas iedzīvotāju pasūtījumi dažādos interneta veikalos, vienlaikus veicinot arī sūtījumu biznesa apjomu palielināšanos. Arī vietējās korporatīvās aktivitātes pieaugums ir veicinošs faktors sūtījumu biznesam.

Līdzšinējā Microsoft Latvia vadītāja Strazdiņa vadīs uzņēmumu visā Baltijā

Turpmāk Microsoft Latvia vadītājas Renātes Strazdiņas pārziņā būs visu trīs Baltijas valstu tirgi. Primārais uzdevums, īstenojot Microsoft Baltija pārvaldību, būs sekmēt Microsoft tehnoloģiju pieejamību un izmantošanu, kā arī atbalstīt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstu ekonomikas izaugsmi un pārvaldes efektivitāti, īstenojot digitālo transformāciju, portālu Diena.lv informēja uzņēmuma pārstāvji.

Otro gadu Latvijā atzīmēs Startup dienu

Trešdien, 12. septembrī, ar plašu pasākumu programmu Rīgā otro gadu pēc kārtas atzīmēs Startup dienu, lai akcentētu startup jeb jaunuzņēmumu pienesumu Latvijas inovāciju attīstībai un ekonomikai. Dienas ietvaros notiks meistarklases, Jaunuzņēmumu kopienas forums, startup zīmolu TOP10 prezentācijas, Startup dienas ballīte u.c. aktivitātes.