Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +27 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Ziņas

Mācīties var dažādi © DIENA

Tehnoloģiju attīstība un darba tirgus tendences mūsdienās maina veidu, kādā mācāmies un iegūstam izglītību. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par mūžizglītību un dažādu izglītības veidu un formu kombinēšanu – paralēli tradicionālajām studiju formām (gan akadēmiskajām, gan profesionālajām) ir arvien plašāka dažādu kursu un mācību izvēle, kas ļauj papildināt jau iegūtās zināšanas, regulāri atjaunot prasmes un saglabāt konkurētspēju darba tirgū. Īpaši spilgti tas izpaužas informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, kas mainās un attīstās ļoti strauji.

Par mājokļiem reģionos © DIENA

Lai gan inflācija ir rimusies un dažādas tautsaimniecības jomas, to vidū būvniecība, atkal atdzīvojas, apgalvot, ka jaunas dzīvojamās ēkas augtu kā sēnes pēc lietus, vēl nevar.

CleanR pārņems Lautus atkritumu apsaimniekošanas biznesu

Vides apsaimniekošanas kompānija SIA "CleanR" plāno paplašināt darbību, sadzīves atkritumu apsaimniekošanai pievienojot arī medicīnas un bīstamos atkritumus, aģentūru LETA informēja "CleanR" valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs.

Piedāvā valstij zaudēt kontroli pār LMT un akcijas kotēt biržā

Telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmums SIA "Tet" jāsadala un tā telekomunikāciju bizness jāpārdod mobilo sakaru kompānijai SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT), kas turpmāk vienādās daļās piederētu Latvijas valstij un Zviedrijas uzņēmumam "Telia Company" ("Telia"), kamēr valsts pilnībā paturētu "Tet" grupas būvkompāniju "Citrus Solutions" un elektroenerģijas tirdzniecības jomu. Nākamais solis būtu vismaz 20% LMT akciju publiskais piedāvājums (IPO) un kotēšana biržā.

Starptautiskie eksperti: Cigaretēm jāpiemēro augstāks akcīzes nodoklis nekā citiem tabakas un nikotīna izstrādājumiem

Starptautiskie eksperti norāda, ka nodokļu politikai ir ievērojama loma, lai samazinātu cigarešu smēķēšanas izplatību un sabiedrībai nodarīto kaitējumu. Vieglākais ceļš, kā samazināt cigarešu smēķēšanu, ir mērenāka akcīzes nodokļu politika attiecībā uz inovatīvām cigarešu alternatīvām, jo tādejādi var veicināt smēķētāju pāreju uz mazāk kaitīgām alternatīvām nikotīna un tabakas produktu patēriņa jomā, secināts Polijas galvaspilsētā Varšavā notikušajā Globālajā nikotīna forumā, kas ik gadu pulcē vadošos nozares ekspertus no visas pasaules.

BTA apdrošinās WRC rallija posmu Latvijā par rekordlielu summu - 25 miljoniem eiro

Noslēdzies vairāk nekā gadu ilgušais apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company (BTA) un FIA pasaules rallija čempionāta posma Tet Rally Latvia rīkotāja RA EVENTS kopdarbs, kā rezultātā BTA nodrošinās Latvijas sporta pasaulē līdz šim vēl nepieredzēta veida un satura apdrošināšanas polisi, ar kopējo segumu 25 miljonu eiro apmērā un neierobežotu apdrošināšanas gadījumu skaitu.

Populāra tirgus tendence: pārtikas veikalos pieaug pieprasījums pēc svaigi gatavotiem ēdieniem un kulinārijas

Augot dzīves ātrumam, mēdz mainīties arī cilvēku ieradumi. Ir iedzīvotāju grupas, piemēram, aizņemti darba cilvēki un jaunieši, kas paši bieži vien negatavo mājās, un tāpēc tirdzniecības vietās izvēlas svaigi pagatavotus ēdienus. To apliecina gan pētījumi, gan tirgotāju novērojumi. Tostarp veikalu tīkls Mego šai tendencei piemērojas, veikalos izveidojot ēdienu gatavošanas cehus un pieņemot darbā profesionālus pavārus.

Zema cena var slēpt riskus © DIENA

Jaunākās tendences liecina, ka iedzīvotāji ceļojumus iegādājas pārsvarā digitālajā vidē. Ceļotāju paradumi šajā ziņā ir strauji mainījušies.