Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Izaugsmi kavē strukturāls bezdarbs © DIENA

Spriežot par valsts ekonomikas attīstības tendencēm, visai bieži tiek izteikts viedoklis, ka Baltijas kaimiņvalstu ekonomiskais sniegums ir labāks nekā Latvijā. Ja raugāmies uz to, kas šķind vidēji turīga iedzīvotāja maciņā un salīdzinām to ar Eiropas Savienības (ES) vidējo rādītāju, Lietuva un Igaunija atrodas apmēram vienā līmenī, bet pakāpi augstāk par Latviju un tās iedzīvotāja labklājību var samērot aptuveni ar Portugāles līmeni. Latvija izskatās par pusgalvas tiesu sliktāk, un mūsu līmenis ir samērojams ar tādām valstīm kā Ungārija, Grieķija un Polija.

Lai atrastu un nepazaudētu darbiniekus © DIENA(9)

Pēdējā laikā Latvijā bieži tiek diskutēts par situāciju nodarbinātības jomā un par to – vajadzētu vai nevajadzētu plašāk atvērt darba tirgu viesstrādniekiem. Šīs diskusijas mudinājušas pievērst pastiprinātu uzmanību tam, kāda noskaņa valda darba vidē mūsu valstī.

FOTO: Eiropā labākie studentu start-up uzņēmumu risinājumi(1)

Mašīnmācīšanās, lietu interneta un citi inovatīvi viedrisinājumi, sociālās uzņēmējdarbības projekti un pat restorāns - no 25. līdz 27. jūnijam Rīgā viesojas 16 labākie Eiropas studentu jaunuzņēmumi, lai sacenstos Junior Achievement Start-up finālā par labākā titulu un sniedzot jebkuram interesentam iespēju iepazīties ar izstrādājumiem. Piedāvājam apskatīt interesantākos un inovatīvākos jaunuzņēmumu biznesa projektus.

Bankām jaunas iespējas © DIENA(6)

Nesenie notikumi, kas skāra ABLV banku, izraisīja notikumu lavīnu, kuras ietekmē daudzām bankām jāpielāgojas pilnīgi jaunam biznesa modelim. Ir skaidrs, ka ar tradicionāliem finanšu tirgus pakalpojumiem, kas orientēti pārsvarā uz vietējiem klientiem, esošajam banku skaitam Latvijā ir par šauru, tāpēc nāksies meklēt jaunas tirgus nišas.

Daudzveidīgais ceļš uz digitalizāciju © DIENA

"Mums jānodrošina horizontāla visu ekonomikas jomu digitalizācija. Ekonomikas attīstības nodrošināšanai ir nepieciešama paradigmas maiņa. Viens no galvenajiem atslēgas vārdiem izaugsmes nodrošināšanā ir cilvēkkapitāla attīstība saistībā ar pamata, vidējo un augstāko izglītību, kā arī ar pētniecību," norādījis Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), pagājušajā nedēļā tiekoties ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvjiem.

Plāno piesaistīt Āzijas kravas © DIENA(1)

Va/s Latvijas dzelzceļš (LDz) nākamajos desmit gados pastiprināti pievērsīsies loģistikas un tehnoloģisko risinājumu attīstībai, tajā skaitā viedo tehnoloģiju ieviešanai ikdienas darbā.

Vai bizness pārspēs politiku? © DIENA

Latvijas lidsabiedrība airBaltic maijā sākusi lidojumus jaunā maršrutā – no Rīgas uz Sočiem. Ceļotājiem no Latvijas jaunais maršruts paver vasaras atpūtas iespējas Melnās jūras piekrastē, savukārt ceļotājiem no Krievijas nodrošina aviosavienojumus ar daudzu Eiropas valstu lidostām, uzsver airBaltic maršrutu tīkla pārvaldes vadošais viceprezidents Volfgangs Reiss. Aviokompānija airBaltic arī akcentē to, ka šovasar Soči ir "viena no pilsētām, kur risināsies 2018. gada FIFA Pasaules kausa izcīņa futbolā".

Plašāka ģeogrāfija un lētāk © DIENA

Informācijas tehnoloģiju attīstība ceļu uz darbošanos biržā paver aizvien plašākam interesentu lokam, turklāt modernāk kļūst izmantot nevis tradicionālo vērtspapīru starpnieku pakalpojumu, bet gan tā dēvēto uzdevumu biržā ievadīt pašam, tādējādi potenciāli saīsinot darījuma izpildes laiku.

Lenovo biznesa gadu noslēdz ar zaudējumiem

Ķīnas datoru ražotājs Lenovo pagājušajā biznesa gadā, kas noslēdzās martā, strādāja ar 189 miljonu ASV dolāru (161,4 miljonu eiro) tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 535 miljonu dolāru (456,9 miljonu eiro) peļņu pirms gada, teikts ceturtdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

Elektropreces pērk retāk, bet par augstāku cenu © DIENA

"Globālā elektropreču tirgus, kas aptver plašpatēriņa elektropreces, datortehniku, tālruņus, fototehniku un biroja tehniku, ieņēmumi šogad pirmo reizi pārsniegs miljardu dolāru un pieaugums pret 2017. gadu būs ap 4%, turklāt Rietumeiropa un Austrumeiropa kopā uzrādīs 6% kāpumu," šopavasar Romā notikušajā Berlīnes plašpatēriņa elektronikas izstāžu kompānijas IFA mediju saietā prognozēja vācu elektropreču kompāniju apvienības Gfu (Die Gesellschaft zur Förderung der Unterhaltungselektronik) vadītājs Hanss Joahims Kamps.

Ekonomikas izaugsme deldē bezdarbu(1)

Gads iesākās ar strauju ekonomikas izaugsmi, kas atspoguļojās arī darba tirgū. Šī gada pirmajā ceturksnī bija par 11,3 tūkstošiem jeb 12,4% bezdarbnieku mazāk nekā pērnā gada pirmajā ceturksnī.

Būvē straujāk nekā treknajos gados © DIENA(1)

Rosība jaunceltnēs turpina uzņemt apgriezienus, būvniecības nozarei uzrādot vēl straujākus izaugsmes tempus nekā pagājušās desmitgades patēriņa buma laikos. Šā gada pirmajos trijos mēnešos salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu pērn, būvdarbu apjomi pieauguši par 35,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Bankas gatavojas jaunajai regulai © DIENA

Jau pavisam drīz, sākot no piektdienas, 25. maija, Latvijā jāpiemēro jaunais Eiropas Savienības (ES) regulējums attiecībā uz fizisko personu datu apstrādi un aizsardzību – Vispārīgā datu aizsardzības regula (angļu valodā – General Data Protection Regulation, saīsināti dēvēta par GDPR). Regula nosaka to, kādi principi jāievēro, apstrādājot un uzglabājot fizisko personu datus, kā arī akcentē to, kad fizisko personu dati jādzēš.