Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Gan klātienē, gan arī virtuāli © DIENA

Konferenču bizness balstās uz ideju, ka, vienā telpā sapulcinot daudz cilvēku, zināšanu un iedvesmas koncentrācijas rezultātā, veidojoties biznesa kontaktiem, tiek radītas jaunas sinerģijas un vērtības. Tā var būt reputācijas spodrināšana kā nozares līderim, kādu īpašu tēmu lobēšana, pārdošana vai sadarbības veidošana, kas var palīdzēt tālākai attīstībai.

Paveras iespēja kļūt par līderi © DIENA(2)

Konferenču un semināru bizness vasarā "pieklust arī normālos apstākļos. Līdz ar to arī pavasarī netika plānots, ka šovasar Rīgā atdzīvosies darījumu tūrisms. Vasarā gan bija vērojama neliela biznesa braucienu atjaunošanās starp Baltijas valstīm. Šie braucieni tika organizēti pēdējā brīdi, un parasti to dalībnieku skaits bija neliels," situāciju raksturo Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) zīmola MEET Riga direktors Aigars Smiltāns.

Latvijas IKP pirmajā pusgadā samazinājies par 5,4%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā pusgadā samazinājies par 5,4%, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo periodu, tostarp otrajā ceturksnī kritums ekonomikā bijis mazāks, nekā sākotnēji lēsts - pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem, IKP samazinājies par 8,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tallink rudenī apturēs trīs kuģu darbību(4)

Pārmetot Latvijas varas iestāžu neatsaucību atbalstā kuģu operatoriem, Igaunijas prāmju operators Tallink Grupp (Tallink) no septembra apturēs kuģu Silja Serenade un kuģa Isabelle darbību, bet no oktobra - kuģa Romantika darbību, informēja Tallink pārstāvji.

Latvijā noguldījumi palielinās © DIENA(10)

Runājot par to, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi katra valsts var pārvarēt ekonomisko krīzi, ekspertu sarunās nereti tiek uzsvērta tieši uzkrājumu nozīme gan valstu, gan mājsaimniecību līmenī. Labajos laikos izveidotais uzkrājums var palīdzēt iedzīvotājiem amortizēt krīzes triecienus, turklāt uzkrājumu tērēšana var balstīt arī visu valsts ekonomiku.

airBaltic zaudējumi pirmajā pusgadā sasnieguši 184,77 miljonus eiro(11)

Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic koncerna apgrozījums Covid-19 pandēmijas ietekmē šogad pirmajā pusgadā samazinājies par 63,6% - līdz 78,713 miljoniem eiro, savukārt koncerna zaudējumi pieauguši teju septiņas reizes un veidoja 184,77 miljonus eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Plaisa starp nodarbinātību un izglītību © DIENA

Par to, ka Latvijā vienlaikus gan ir tūkstošiem bezdarbnieku, gan trūkst informācijas tehnoloģiju (IT), kā arī vēl vairāku citu jomu speciālistu, tiek runāts jau gadiem. Tomēr sistemātiski un efektīvi risinājumi, kas situāciju radikāli uzlabotu, pagaidām nav atrasti.

Ar plānākiem maciņiem © DIENA

Koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatība, kas vērojama daudzviet pasaulē, Latvijā atbalsojās ne tikai ar pavasarī visai strauji pieaugošo bezdarbu, bet arī ar izmaiņām atalgojuma struktūrā. Šobrīd galvenais jautājums ir par to, vai izmaiņas, ko nesis gada otrais ceturksnis, ir uz palikšanu, vai arī pēdējā laikā vērojamā makroekonomikas datu uzlabošanās veicinās to, ka ienākumi atkal palielināsies.

Spēj pielāgoties vīrusam © DIENA(2)

Covid-19 pandēmija tā vai citādi ietekmējusi ikvienu tautsaimniecības sfēru. Izņēmums nav arī finanšu nozare, kurā, sākoties Covid-19 izplatībai Latvijā, klientu aktivitāte ievērojami kritās, taču tagad uzrāda atgūšanos. Arī paši tirgus dalībnieki, konkrētajā gadījumā bankas, ziņo par gatavību strādāt un finansēt ekonomiku.

Krīze kreditēšanu neaptur © DIENA

Vairāk nekā puse – 63% – Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka sarežģītākais izaicinājums, uzsākot biznesu, ir finansējuma piesaiste. To atklāj Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un kompānijas Norstat veiktais pētījums.

Zelts tiecas uz jauniem rekordiem © DIENA(10)

Zelts kā maksājuma un uzkrājuma līdzeklis ir kalpojis jau gadu tūkstošiem. Pēdējās desmitgadēs gan runa vairāk ir par zeltu kā investīciju metālu, kas kalpo kā uzkrājums, lai aizsargātu naudu no inflācijas radītā pirktspējas zuduma un noder par glābšanas riņķi politiskās un ekonomiskās nestabilitātes brīžos.

Vai streiki draud ar tirgu zaudēšanu? © DIENA(24)

Iekšpolitiskās konfrontācijas, kas vērojama Baltkrievijā, ietvaros par vienu no opozīcijas ieročiem cīņā pret prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu kļūst streiki Baltkrievijas lielajos, valstij piederošajos uzņēmumos.

Eksports rāda vēlmi atgūties © DIENA

Aizvien vairāk šķiet, ka "padsmit" procentu liels eksporta kritums, ko salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu pērn Latvija piedzīvoja pavasarī, ir palicis pagātnē. Jūnijā eksporta vērtība salīdzinājumā ar pagājušā gada sesto mēnesi ir kritusies par 1,4% līdz 978,6 miljoniem eiro. Savukārt 2020. gada pirmajā pusgadā eksporta vērtība sasniedza 6,05 miljardus eiro, gada laikā samazinoties par 230,4 miljoniem eiro jeb 3,7%, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

Zaļās iniciatīvas slīkst atkritumos? © DIENA(8)

No šī gada 20. maija Rīgā mainījās atkritumu apsaimniekošanas kārtība. Saskaņā ar Rīgas pašvaldības atklātā konkursa rezultātiem galvaspilsētas atkritumu bizness tika sadalīts četrās daļās. Par jauno kārtību sākumā bija nelielas neskaidrības, jo pat daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem pienāca vēstules ar aicinājumiem pārslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumus.

Augošs tirgus pie krītošas peļņas © DIENA(1)

Kopš Covid-19 izraisītā pirmā šoka zemākajiem punktiem šā gada martā atsevišķiem rietumvalstu biržas indeksiem ir izdevies pieaugt vairāk nekā par 50%. Tomēr kāpums lielā mērā balstījies uz ziņām par to, ka gan dažādu pasaules valstu valdības, gan centrālās bankas ir gatavas plaši atvērt makus, lai izvairītos no vispārēja tautsaimniecības sabrukuma, kas apjomu ziņā var izrādīties lielāks nekā postošā finanšu krīze pagājušās desmitgades otrajā pusē.