Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Vācija liegs pilsonību rasistiem un antisemītiem(2)

Vācijas valdošās koalīcijas partijas vienojušās par grozījumiem Pilsonības likumā, lai liegtu naturalizāciju ārzemniekiem, kas notiesāti par rasistiskiem un antisemītiskiem noziegumiem, piektdien vēsta laikraksts Bild.

Francijā ārpus telpām nebūs jāvalkā sejas maskas

Francijā ceturtdien tiks atcelta prasība par masku valkāšanu ārpus telpām, savukārt pandēmijas dēļ ieviestā komandantstunda, kas iedzīvotāju vidū ir gauži nepopulāra, tiks atcelta 20.jūnijā, trešdien pavēstīja premjerministrs Žans Kastekss.

G7 sanāksmē Kornvolā izvirzīti ambiciozi mērķi © DIENA(1)

Līdz nākamā gada sākumam pasaules ekonomiski attīstītāko valstu grupa jeb G7 apņēmusies trūcīgākajām planētas valstīm bez maksas piegādāt miljardu vakcīnu pret Covid-19. Šis ir viens no lēmumiem, kas pieņemts trīs dienas ilgušajā Apvienotās Karalistes Kornvolas grāfistē notikušajā gadskārtējā G7 samitā.

ES valstis atvieglo ieceļošanu, Eiropas Parlaments apstiprina digitālo sertifikātu © DIENA

Vairākas tūristu iecienītākās valstis Eiropā paziņojušas, ka strauji atver robežas ceļotājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, pārslimojuši to vai var uzrādīt negatīvu testu. Ceļošanu atvieglos arī Eiropas Parlamenta šonedēļ pieņemtais lēmums atbalstīt digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu. Pēc apstiprināšanas ES Padomē tas varētu stāties spēkā 1. jūlijā, vēsta Euronews.

ANO tiesa Hāgā noraida Ratko Mladiča apelāciju © DIENA(2)

Atlikušo mūža daļu ieslodzījumā nāksies pavadīt bijušajam Bosnijas serbu armijas komandierim Ratko Mladičam. Pēc viņa iesniegtās apelācijas izskatīšanas ANO tiesa Hāgā vakar nolēma, ka spēkā paliek pirmās instances spriedums.

Tiesa uzklausa pierādījumus par lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas © DIENA(2)

Tiesa Nīderlandē sākusi izskatīt pierādījumus prāvā pret trim Krievijas pilsoņiem un vienu Ukrainas pilsoni, kuri tiek apsūdzēti par saistību ar aviokompānijas Malaysia Airlines reisa MH 17 lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014. gadā, vēsta ziņu aģentūra AFP. Apsūdzētie – Krievijas pilsoņi Oļegs Pulatovs, Igors Girkins, Sergejs Dubinskis un Ukrainas pilsonis Leonīds Harčenko – tiek tiesāti aizmuguriski. Tikai Pulatovu prāvā pārstāv jurists.

CDU uzlabo pozīcijas pirms Bundestāga vēlēšanām © DIENA

Negaidīti pārliecinošā uzvara, ko Vācijas kristīgie demokrāti (CDU) izcīnījuši Saksijas-Anhaltes federālās zemes vēlēšanās, ļauj partijai ar lielākām cerībām gaidīt septembrī ieplānotās parlamenta vēlēšanas. Tās būs pirmās beidzamo 16 gadu laikā, kad CDU kanclera amata kandidāte nebūs Angela Merkele. Uz viņas amatu mērķē jaunais partijas līderis Armīns Lašets, un tieši viņam panākums Saksijā-Anhaltē bija ļoti svarīgs, jo varētu kaut nedaudz apklusināt kritiķus, kuru balsis bija īpaši skaļas pēc martā piedzīvotajiem zaudējumiem Bādenes-Virtembergas un Reinzemes-Pfalcas vēlēšanās.