Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Kara laikā nogrimis tankkuģis apdraud Baltijas jūru © DIENA(5)

Otrā pasaules kara laikā nogrimis nacistiskās Vācijas tankkuģa Franken vraks rada pamatīgus riskus Baltijas jūrai. Pie Polijas krastiem esošā vraka tvertnēs aizvien ir prāvi degvielas krājumi, un eksperti lēš, ka bezdarbības gadījumā degvielas nonākšana jūrā ir tikai laika jautājums, vēsta Deutsche Welle.

Pētījums: Šajā gadsimtā visās lielpilsētās Eiropā kļuvis siltāks © DIENA(4)

2015. gada decembrī daudzu valstu parakstītā Parīzes Klimata vienošanās paredz ierobežot gaisa temperatūras svārstības 1,5 grādu robežās, salīdzinot ar vidējo temperatūru laikā pirms industriālās revolūcijas, taču daudzās Eiropas lielpilsētās, kurās dzīvo miljoniem cilvēku, šis līmenis jau ir sasniegts un pārsniegts, vēsta EUObserver, atsaucoties uz Eiropas Datu žurnālistikas tīkā (EDJNet) vērienīgo pētījumu par laikapstākļu izmaiņām vairāk nekā gadsimta garumā.

Zviedrijas parlaments izsaka neuzticību premjeram(1)

Zviedrijas parlaments otrdien izteicis neuzticību premjerministram Stēfanam Levēnam. Levēnu atbalstīja 142 deputāti, bet pret viņu balsoja 204 - centriski labējais opozīcijas bloks un galēji labējie Zviedrijas demokrāti (SD). Uzticības balsojums ir obligāts pēc vispārējām vēlēšanām, tam jānotiek divu nedēļu laikā pēc jaunā parlamenta sanākšanas.

Norvēģijā aizdomās par spiegošanu aiztur Krievijas pilsoni

Norvēģijā aizdomās par spiegošanu Eiropas parlamentu administrāciju sadarbībai veltītas konferences laikā aizturēts kāds 51 gadu vecs Krievijas pilsonis. Aizturētā vīrieša advokāte ziņu aģentūrai NTB pirmdien pavēstījusi, ka viņas klientu nopratinājis Norvēģijas izlūkdienests PST.

NVO kuģis ar migrantiem iestrēdzis Vidusjūrā(27)

Nevalstiskām organizācijām (NVO) piederošs kuģis ar 11 izglābtiem migrantiem ir iestrēdzis Vidusjūrā, jo tā apkalpe ir atteikusies nogādāt migrantus atpakaļ Lībijā, savukārt Itālija un Malta neļauj šim kuģim piestāt savās ostās.

Tusks pārmet Mejai bezkompromisa nostāju Brexit sarunās(1)

Briselei un Londonai apmainoties pārmetumiem par neveiksmīgajiem centieniem šonedēļ Eiropas Savienības (ES) neformālajā samitā Zalcburgā, Austrijā, panākt progresu Brexit sarunās, Eiropadomes prezidents Donalds Tusks piektdien kritizēja Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju, sakot, ka viņa sarunās ieņēmusi bezkompromisa nostāju.

Porošenko sūdz tiesā BBC par apmelošanu

Ukrainas prezidents Petro Porošenko sūdz tiesā britu raidorganizāciju BBC par apmelošanu saistībā ar publikāciju, kurā apgalvots, ka Kijeva maksājusi ASV pusei ievērojamu naudas summu par tikšanās organizēšanu ar ASV prezidentu Donaldu Trampu pērn jūnijā.

Meja sagaida jaunu ES piedāvājumu izejai no Brexit strupceļa(22)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien pieprasīja, lai Eiropas Savienība (ES) nāk klajā ar jaunu piedāvājumu tam, kā būtu jānotiek Lielbritānijas aiziešanai no bloka, pretējā gadījumā tā riskē, ka abas puses paliks iestrēgušas strupceļā, kas var novest pie Brexit bez vienošanās.

ES valstīs atklāj vērienīgu krāpniecību ar degvielu, aiztur 25 cilvēkus

Kopīgā tiesībsargājošo iestāžu operācijā pret krāpniecību degvielas tirgū 23 Eiropas Savienības (ES) valstīs, tai skaitā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, konfiscēti 2200 tonnu nelegālas degvielas un aizturētas 25 personas, piektdien paziņojis ES policijas aģentūras - Eiropola - preses dienests.

Poļi gaida amerikāņu karabāzi © DIENA(27)

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka nopietni apsver Varšavas piedāvājumu Vašingtonai izveidot pastāvīgu amerikāņu karabāzi Polijā. Poļi ir gatavi atvēlēt ievērojamu summu, lai viņu vēlme kļūtu par realitāti, un pat piedāvā nosaukt iespējamo bāzi par "Trampa fortu".