Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Eiropa

Orbāns aizstāv Junkeru un Sorosu nomelnojošu kampaņu(7)

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns piektdien aizstāvēja strīdīgus vērtējumus izsaukušās aģitācijas kampaņas plakātus, kuros Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers attēlots kā nelegālās imigrācijas aizstāvis.

Sašķeltā Moldova vēlēs parlamentu © DIENA

Pēc svētdien notiekošajām parlamenta vēlēšanām Eiropas nabadzīgākā valsts Moldova varētu palikt «pelēkajā zonā» starp Eiropas Savienību (ES) un Krieviju, kas nozīmētu gausas reformas un korupcijas neapkarošanu. Aptaujas liecina, ka ne pašlaik valdošā proeiropeiskā Demokrātiskā partija, ne promaskaviskā Moldovas prezidenta Igora Dodona pārstāvētā Sociālistu partija neiegūs absolūto balsu vairākumu likumdevējā, kas var apgrūtināt jaunas valdības izveidošanu. Prezidents neizslēdz iespēju izsludināt atkārtotas vēlēšanas, ja partijas nespēs vienoties.

Ukraiņi atzīmē revolūcijas gadadienu © DIENA(6)

Ukraina šajā nedēļā atzīmē piekto gadadienu kopš traģiskajiem notikumiem galvaspilsētā Kijevā, kuru rezultātā tika gāzts un no valsts bija spiests aizbēgt promaskaviskais prezidents Viktors Janukovičs, bet Ukrainā pie varas nāca prorietumnieciski noskaņoti politiķi. Varas maiņu Kijevā veikli izmantoja Krievija, kas okupēja un anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet pēc tam izraisīja karu Donbasā.

Eiropieši neatsaucas ASV prasībai repatriēt džihādistus © DIENA(26)

Eiropas valstis ir atturīgi reaģējušas uz ASV prezidenta Donalda Trampa prasību repatriēt un tiesāt savus pilsoņus, kas ir devušies uz Sīriju, lai pievienotos džihādistu grupējumam Islāma valsts. Amerikāņu atbalstīto un kurdu vadīto Sīrijas demokrātisko spēku (SDS) gūstā esot nonākuši aptuveni 800 ārvalstu kaujinieku, taču nav skaidrības par viņu likteni pēc tam, kad Sīriju pametīs ASV karaspēks. Eiropiešu izvairībai ir gan politiski, gan tiesiski iemesli.