Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Meja parlamentam izteiks jaunu piedāvājumu(3)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka tuvākajās nedēļās izteiks likumdevējiem "jaunu, spēcīgu piedāvājumu", lai panāktu viņu atbalstu breksita likumprojektam.

DPA: Kurcs izslēdz turpmākas sadarbības iespēju ar Štrahi(9)

Pēc atklātībā nonākušā videoieraksta, kurā Austrijas vicekanclers Heincs Kristiāns Štrahe šķietami piedāvā piekļuvi valsts iepirkumiem apmaiņā pret politisku atbalstu, kanclers Sebastians Kurcs vairs nesaskatot turpmākas sadarbības iespēju ar galēji labējās Brīvības partijas (FPOe) līderi, aģentūrai DPA sestdien pavēstījuši par situāciju informēti avoti.

Kurcs aicina izsludināt ārkārtas vēlēšanas

Austrijas kanclers Sebastians Kurcs sestdien aicinājis prezidentu izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas, kas jāsarīko, "cik drīz vien iespējams". Par to Kurcs paziņojis pēc vicekanclera Heinca Kristiāna Štrahes demisijas.

Salvīni organizētais mītiņš pulcē tūkstošus(2)

Tūkstošiem cilvēku sestdien pulcējušies laukumā pie Milānas doma, lai piedalītos Itālijas iekšlietu ministra Mateo Salvīni organizētajā Eiropas nacionālistisko partiju mītiņā pirms nākamnedēļ gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.

Izjukusi Ukrainas valdošā koalīcija(2)

Ukrainas Tautas fronte piektdien pametusi prezidenta Petro Porošenko frakciju, kā rezultātā izjukusi valdošā koalīcija, potenciāli paverot ceļu jaunām parlamenta vēlēšanām.

Eiropai jāizlemj par Huawei tehnoloģijām © DIENA(21)

Eiropai ir jāizdara grūta izvēle par to, kādu pozīciju ieņemt saistībā ar ASV prezidenta Donalda Trampa izvērsto ofensīvu pret Ķīnas telekomunikāciju milzi Huawei. Ķīniešu uzņēmuma radītajām tehnoloģijām ir ievērojama nozīme daudzu Eiropas valstu plānos par nākamās paaudzes – 5G – mobilo sakaru tīkla ieviešanu.

Merkele pauž satraukumu par ES(6)

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka viņa ir satraukta par Eiropas Savienību (ES) un tas dod viņai vēlmi strādāt pie tās nākotnes nodrošināšanas.

Albānijā eskalējas politiskā krīze © DIENA(4)

Albānijas galvaspilsētas Tirānas ielās pirmdien izgāja opozīcijas atbalstītāji, lai protestētu pret sociālistu premjerministru Edi Ramu, kuru politiskie pretinieki apsūdz korupcijā un saistībā ar organizēto noziedzību. Nedēļas nogalē protestu laikā izcēlās sadursmes starp demonstrantiem un policistiem. Opozīcijas līderis Lulzims Baša ir paziņojis, ka protesti turpināsies tik ilgi, kamēr premjers Rama nebūs atkāpies un netiks izziņotas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas. Eiropas Savienība (ES) un ASV aicinājušas atturēties no vardarbības.

Francijas parlamenta apakšpalāta pieņem likumu par Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu(9)

Francijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma likumu par Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu piecu gadu laikā. Jāatgādina, ka aprīlī šis slavenais dievnams tika izpostīts ugunsgrēkā. 850 gadus vecās katedrāles atjaunošana, kuras koka jumts lielākoties tika iznīcināts, būs bezprecedenta izaicinājums valdībai, kura ir izstrādājusi īpašu likumprojektu šī milzu projekta pārvaldībai.