Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 10. decembris
Judīte, Guna

Literatūra

Jāņa Akuratera muzejā svinēs Akuratera mājas deviņdesmitgadi

Jāņa Akuratera muzejs 30. novembrī plkst. 18.00 aicina uz pasākumu Akuratera mājai – 90, kurā gaidāms gan atskats uz dažiem notikumiem mājas vēsturē, gan viesu uzrunas un veltījumi, gan arī pirmizrāde, informēja Jāņa Akuratera muzeja vadītāja Maira Valtere.

Latgales prozas lasījumu pasākumi notiks Rēzeknē un Rīgā

No 3. līdz 10. decembrim notiks literatūras festivāls Prozas lasījumi, kura laikā 4. decembrī Rīgā un 7. decembrī Rēzeknē uz pasākumiem – lekciju, diskusiju un literatūras konkursa noslēgumu – aicina konkurss Latgales prozas lasījumi 2023.

LNB izstādē Vai grāmatai ir knābis? palīdz bērniem atrast lasītprieku

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāvā 27. novembrī plkst. 11.00 tiks atklāta izstāde bērniem Vai grāmatai ir knābis?. Izstādi rīko LNB Atbalsta biedrība, tās autori ir māksliniece Rūta Briede, dzejniece Inese Zandere un dizainers Artis Briedis, informēja LNB Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

Profesija - rakstnieks. Decembra sākumā notiks starptautiskais literatūras festivāls Prozas lasījumi

Decembra sākumā Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros norisināsies starptautiskā literatūras festivāla Prozas lasījumi 2023 pasākumi, kurus bez maksas aicina apmeklēt ikvienu interesentu. Šogad festivāla virstēma ir "Profesija - rakstnieks", aktualizējot rakstnieku nozīmi un lomu, pievēršoties gan rakstnieka radošajiem procesiem, gan iepazīstot nodarbes praktiskās šķautnes. Tēmu iezīmē Osvalds Zebris esejā Cilvēks upē.

Veidenbauma literāro prēmiju saņems Arno Jundze

Liepas kultūras namā 25. novembrī notiks E. Veidenbauma literārās prēmijas pasniegšanas pasākums, kura laikā tiks godināts 2023. gada prēmijas laureāts Arno Jundze par romānu Es nemiršu nekad, informēja muzeja vadītāja Andra Ķīse.

Kultūrtelpā Tintnīca norisināsies Nacionālā romānu rakstīšanas mēneša pasākums

Svētdien, 26. novembrī, plkst. 17.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) kultūrtelpā Tintnīca, Pulka ielā 8, notiks ceturtais cikla Tintnīca sapņotājiem pasākums – atvērtā koprakstīšana jeb radošais vakars Rakstīt romānu rutīnā raiti, kurā interesenti varēs ne tikai uzzināt vairāk par akciju NaNoWriMo un dažādu topošajā RMM ekspozīcijā Prokrastinācija & radīšana iekļautu autoru rakstīšanas paradumiem, bet arī piedalīties radošos rakstīšanas izaicinājumos.

Prasīja patiesību no sevis. Anda Burtniece (1931–2023) © DIENA

Noteikti arī mīlēta. Bet, domājot par teātra zinātnieci Andu Burtnieci, pirmais raksturojums prātā nāk – dziļi cienīts cilvēks. Par saviem dzelžainajiem ideāliem, par Latvijas mīlestību, par kuru viņa nekautrējās runāt arī skaļi, jo bērnībā pārāk sāpīgi bija izplēsta no savas zemes, par gādīgo, uzmanīgo attieksmi pret jauniem cilvēkiem.