Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +21 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 18. jūnijs
Madis, Alberts

Kristiana Fuksa izstāde Istaba Nr. 6

Galerija Alma, Tērbatas iela 64

Laternas gaisma skatītāju var aicināt saprast, ka atrodamies Platona tēlotajā alā vai maldināt Alēna Roba-Grijē labirinta atkārtojumos, vedināt just līdzi laternu iededzinātājam uz kādas mazā prinča apciemotas planētas vai sapņot par to kā zīmi ceļā uz Nārniju... Kristians Fukss jautā: vai pasaulē, kurā valda tikums, dekoratīvo sienas ciļņu vietā būtu skautu mezgli? Un sniedz savu atbildi Istabā Nr. 6.

20. jūnijs – 9. augusts

Izstādes Kultūras centros Imanta un Iļģuciems

Rīgas kultūras centrs Iļģuciems, Lidoņu iela 27 k-2 un Kultūras centrs Imanta Anniņmuižas bulvāris 29

Kultūras centros Imanta un Iļģuciems skatāmas četras jaunas izstādes: Aigara Tavkina izstāde Kargo kults, Pētera Līdakas izstāde Nereālisms, Valdorfskolas audzēkņu darbu izstāde Līnija. Forma. Krāsa. un izstāde No zelta fondiem.

1. jūnijs – 30. jūnijs

Jauno mākslinieku grupas jaunā izstāde der*

Latvijas Mākslas Akadēmijas eksperimentālā mākslas telpa Pilot, Vāgnera iela 3

Šajā kopizstādē autori ekspozīcijas nosaukumā ietver vārdu spēli, kurā manāmi jautājumi, kas iespējams katram autoram, māksliniekam, arī absolventam, ir aktuāli gan uzsākot savu personīgo ceļu mākslas telpā, gan sadarbojoties ar citiem māksliniekiem, domubiedriem, laikabiedriem, kā arī mākslas vai sevis iekļaušanās sabiedrībā. Izstāde kļūst par autoru savstarpējās sadarbības un līdzgaitas pēdējo četru gadu laikā iekapsulējumu, reizē uzsverot tās paralelitāti un gan kopīgo, gan individuālo izaugsmi studiju laikā.

14. jūnijs – 2. augusts

Ievas Iltneres izstāde Mana istaba

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

«Gribējās tā mierīgi. Bez patosa. Apkārt tik daudz kā uztraucoša. Sava istaba. Vienkāršas lietas un situācijas. Cilvēki telpā. Glezna skatās uz tevi. Grāmatplaukts. Vinila plašu kolekcija. Melnbaltas fotogrāfijas no pagātnes. Pašsaprotamas lietas. It kā...» Ieva Iltnere, 2024.

13. jūnijs – 10. augusts

Brigitas Strodas kroņu izstāde Apli pielūdzot

Ojāra Vācieša muzejs, Robinsona zāle, Ojāra Vācieša iela 19

Ojāra Vācieša muzejā gandrīz visu vasaru būs aplūkojama Brigitas Strodas radīto kroņu kolekcija, turklāt arī katru kroni papildina stāsts. Viens no jaunākajiem izstādes papildinājumiem būs intriģējošais Sēlijas kroņa noslēpums.

20. jūnijs – 28. augusts

Jaņa Rozentāla Mākslas skolas absolventu izstāde Atvadu manifests

Jaņa Rozentāla Mākslas skola, Hāmaņa iela 2A

Ir pienācis laiks absolventiem atvadīties no skolas, tās telpām, no skolotājiem, vienam no otra un saviem diplomdarbiem, tomēr, tā vietā, lai tikai raudātu, absolventi vēlas godāt un nosvinēt šīs atvadas. Cilvēkiem savas dzīves laikā konstanti ir jāatvadās, bet reti kad tās ir priecīgas un vēl retāk bezsāpīgas atvadas, tādēļ papildus diplomdarbiem radītas 38 tēzes nesāpīgām ardievām - kā ieteikums no katra absolventa.

20. jūnijs – 22. jūnijs

un no 1. jūlija līdz 7. jūlijam

Mākslinieku grupas izstāde Brīva forma

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Esiet gatavi pārdefinēt savu izpratni par porcelānu gaidāmajā grupas izstādē Brīvā forma, kurā tiks eksponēti gan starptautiski pazīstamu Latvijas mākslinieku, kā piemēram, dueta Skuja Braden, Ilonas Romules, Elīnas Titānes, Valdas Podkalnes, Sanitas Ābelītes, Jekaterinas Sazonovas, Tatjanas Krivenkovas un Andra Vēža darbi, lietuvietes Egles Einikites-Narkevičienes (Eglė Einikytė- Narkevičienė) un igauņu mākslinieka Kauri Kallasa (Kauri Kallas) jaunākais veikums, kā arī jaunākās keramikas paaudzes pārstāves, talantīgās mākslinieces Ojūnas Batbajaras darbi.

14. jūnijs – 11. augusts

Sintijas Bērziņas porcelāna izstāde Ceļā

Raiņa muzejs, Jasmuiža, Preiļu novads, Aizkalne

Jaunās keramiķes Sintijas Bērziņas porcelāna izstāde Ceļā ir kā ceļojums ne tikai caur mākslinieces radošo procesu un eksponātu tapšanas gaitu, bet arī pa cilvēka radošo ceļu.

13. jūnijs – 31. augusts

Jura Bergina un Živiles Bardzilauskaites-Berginas darbu parāde Satikšanās vieta

Aspazijas māja, Z. Meierovica prospekts18/20, Dubulti

Abi mākslinieki iepazinās Jūrmalā, 1993. gadā porcelāna apgleznošanas simpozijā Latvijas Mākslinieku savienības Dzintaru Mākslinieku namā. Radošajos meklējumos viņi atrada ne tikai ceļu viens pie otra, bet arī savu aicinājumu mākslā, kuram palikuši uzticīgi joprojām.

6. jūnijs – 16. augusts

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas 3. kursa studentu darbu izstāde Virtuve

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Kursā Ekspozīciju dizains Latvijas Mākslas akadēmijas studenti pasniedzēja profesora Holgera Elera uzdevumā un vadībā iepazinās ar Ojāra Vācieša muzeja jaunās ekspozīcijas Virtuve saturisko koncepciju un izstrādāja savus ekspozīcijas mākslinieciskā dizaina risinājumus. Izstāde Virtuve veidota kā stāsts par dzejnieka mājas dzīvi savā laikā, savā vidē, savā ģimenē.

6. jūnijs – 29. jūnijs

Tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde Diplomandu dienas 2024

Latvijas Mākslas akadēmija, Kronvalda bulvāris 4 un citur (aprakstā)

Līdzīgi kā citviet pasaulē, Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu izstāde Diplomandu dienas 2024, ir kļuvusi par nozīmīgu pilsētas mēroga mākslas notikumu. Jau sesto gadu izstādes mērķis ir iepazīstināt Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādu akadēmijas specialitāšu absolventu darbiem – no glezniecības un tēlniecības līdz audiovizuālām instalācijām, veicinot dialogu ar plašāku sabiedrību par mākslas un kultūras aktualitātēm. Izstādes ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt vairāk nekā 180 akadēmijas absolventu diplomdarbus, kas piedāvās svaigu un neierobežotu jauno mākslinieku skatījumu uz šodienas pasauli un tās izaicinājumiem.

14. jūnijs – 14. jūlijs

Izstāde Smalkais skaistums

Liepājas 17. – 19. gs. interjera muzejs, Kungu iela 24, Liepāja

Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā Hoijeres kundzes viesu nams atklās Īrijas mežģīņu izstādi Smalkais skaistums, kas tapusi sadarbībā ar Īrijas vēstniecību Latvijā un Īrijas mežģīņu darinātāju ģildi.

7. jūnijs – 1. septembris

Izstāde Maijpuķītes

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)

Pavasara izskaņā un krāšņajā vasaras ziedēšanas laikā muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina aplūkot izstādi Maijpuķītes. Tajā būs iespējams aplūkot interjera priekšmetus, traukus un pastkartes no desmit Latvijas muzeju krājumiem un vairākām privātkolekcijām.

31. maijs – 8. oktobris

Madaras Gruntmanes personālizstāde Klusumā: Dzērājmeitiņa

Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa, Kungu iela 3

Dzērājmeitiņa ir izaicinājums tradicionālajam stāstījumam, radot valodu, kas runā par vardarbību, neakcentējot stereotipus un neradot papildu kaitējumu. M. Gruntmanes darbs rosina pieredzēt empātijas un dziļas izziņas diskursu, mudinot izprast vardarbības skarto cilvēku izturību un cilvēcību, neatkarīgi no tā vai pieredzēta autoritāra apspiešana, vai ciešanas ģimenē.

14. jūnijs – 14. jūlijs

Mary Zhang personālizstāde Pūķa laiva

Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura 2

Mary Zhang personālizstādē Pūķa laiva redzēsiet darbus, ko māksliniece izveidojusi 10 gadu laikā dzīvojot Rīgā. Izstādes atklāšana ir saistīta ar Pūķu laivu festivālu mākslinieces dzimtajā pilsētā.

7. jūnijs – 31. jūlijs