Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Modernā telpa. Līvija Brigita Pavlovska un Gedimins Kotello

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Ar šo izstādi Mākslas stacija Dubulti aktualizē interesantas lappuses 1970. –1980. gadu Latvijas mākslā, kas veltītas sociālisma apstākļos veidotai modernai sociālai telpai. Interjera mākslinieces Līvijas Brigitas Pavlovskas (1939) projekti pārvar sociālistiskās būvniecības vienmuļību. Leļļu filmu mākslinieka Gedimina Kotello (1946) detalizēti zīmētie tēli ir atbalsts režisoram cenzūras un didaktikas laikmetā.

19. jūlijs – 20. oktobris

Katru dienu 9.00–18.30

Somu mākslinieces Anni Puolakkas izstāde Parasitia

Galerija 427, Stabu iela 70

Biogrāfiski un dokumentāli kadri saplūst ar fiktīvām pasaulēm Puolakkas video darbos, performancēs, video instalācijās un attēlos. Tie spēlējas ar robežām un potenciālu cilvēkos, kas tajā pat laikā tiecas pēc jēgpilnas un dzīvīgas - dažkārt apdullinošas vai ambivalentas - sastapšanās ar citām būtnēm un objektiem.

10. oktobris – 8. novembris

Tr., Ce., Pk. 16.00–19.00
Citos laikos izstādi iespējams apskatīt, iepriekš piesakoties.

Izstāde 19. gadsimta marīnas

Mākslas muzejs Rīgas birža, Doma laukums 6

Izstāde ietver dažādu Rietumeiropas skolu, t.sk. Vācijas, Holandes, Francijas, Norvēģijas un Itālijas mākslinieku gleznotās jūras ainavas.

5. oktobris – 5. janvāris, 2020

O.–Ce., Se., Sv. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Pr. slēgts

Koncertzālē Cēsis skatāma Daigas Krūzes izstāde Nekas nav jāsaprot…

Koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12

Gleznotājas Daigas Krūzes darbus var salīdzināt ar mūziku, jo tajos rodams tas neaprakstāmais vieglums un daudzskanība, kas atbrīvo mūsu racionālu prātu, ļaujot skatam brīvi klaiņot starp otas drošajiem, jūtīgi vibrējošu krāsu triepieniem uz audekla. Starp talantīgajiem 21. gs. latviešu gleznotājiem mūsu mākslas leģenda Džemma Skulme īpaši novērtē tieši Daigas Krūzes neparasto rokrakstu, uzsverot viņas glezniecības nepastarpināto atbrīvotību un jūtīgumu.

1. oktobris – 8. decembris

Mākslinieku krīzes centrs

Galerija Low, Ģertrūdes iela 115

Lai nodrošinātu atbalstu Fortūnas piekrāptajiem un Pegaza pakavu nospārdītajiem radošiem gariem, oktobra mēnesī galerijas Low telpās durvis vērs Mākslinieku krīzes centrs, patversme nenovērtētiem mākslas darbiem un diennakts palīdzības dienests, kas sniegs patvērumu, atbalstu grūtā brīdī un nomierinās satrauktos prātus.

4. oktobris – 1. novembris

Pr.–Sv. 17.00–20.00

Ingemāras Treijas personālizstāde Gads

Latvijas Mākslinieku savienības galerija, 11. novembra krastmala 35

Izstādē būs eksponēti gleznotājas, pedagoģes Ingemāras Treijas pēdējo gadu darbi, kuros tiek apcerēta tēma, kas veltīta cilvēka dzīves norisēm. Tēlainajā tēmas vēstījumā, dzīves posmi alegoriskās līdzībās tiek skatīti kā gadalaiki. Izstādes darbos autore vēlas rosināt skatītāju uz sarunu par emocijām, to nozīmi, meklējot savu dzīves ceļu, par dzīves pieredzi, asociācijām un simboliem.

27. septembris – 27. oktobris

Pr.–Sv. 12.00–18.00

Fotogrāfa Ilmāra Znotiņa izstāde Latgales ļaudis

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Izstāde Latgales ļaudis ir ļoti personisks projekts, jo izstādes autora tēvs bija no Latgales un bērnībā vasaras Ilmārs bieži pavadīja laukos. Tas, ko labi zinām, liekas ikdienišķs, un bieži nepamanām savdabīgo, unikālo un izzūdošo.

26. septembris – 3. novembris

Pr., O. slēgts
Tr., Pk.–Sv. 11.00–17.00
Ce. 12.00–19.00


Lielajā dzintarā atklās jauno mediju mākslas izstādi Starpliktuvē

Liepājas koncertzāle Lielais Dzintars, Radio iela 8

Piektdien, 27. septembrī, plkst. 17.30 jauno mediju mākslinieki aicina uz izstādes Starpliktuvē atklāšanu. Starpliktuvē sešpadsmit talantīgi mākslinieki pēta cilvēka attiecības ar tehnoloģijām, savos darbos atkailinot pārspīlētās gaidas pret tehnoloģiju veiktspēju un demistificējot to darbības principus. Izstāde noritēs koncertzālē Lielais dzintars un mūsdienu mākslas festivāla Liepājas Mākslas forums ietvaros būs skatāma līdz pat 30. oktobrim. Ieeja – bezmaksas.

27. septembris – 30. oktobris

Arhitekta Pētera Venckoviča darbu izstāde FOTO / GRAFIKA

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Arhitekta Pētera Venckoviča daudzajos ceļojumos viņa uzmanības centrā ir gaismas iekrāsota forma, kas tiek samērota ar vietas vēsturi, atmosfēru un cilvēku roku darbu – celtnēm.

20. septembris – 15. novembris

Pr. 9.00–18.00
O.–Ce. 9.00–17.00
Pk. 9.00–16.00
Se., Sv. slēgts