Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Migla

Fotogrāfiju, gleznu un grafiku izstāde Dauderi mākslinieku acīm

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Izstādē apkopoti 14 mākslinieku un fotogrāfu darbi, kas tapuši laika posmā no 1990. gada un atspoguļo Dauderu namu, tā interjeru vai pieguļošo dārzu. Katrs no izstādē apskatāmo mākslas darbu autoriem ir tuvākā vai tālākā pagātnē sadarbojies ar muzeju un iemūžinājis to sev raksturīgajā tehnikā, manierē un stilā.

Šodien – 1. novembris

Līgas Spundes izstāde Neformāļi

Tu Jau Zini Kur, Tallinas iela 10-3

Izstāade nedēļu būs skatāma cikla Iknedēļas atklājums ietvaros. Māksliniece izstāžu ciklam radījusi lielformāta digitālu zīmējumu, kurā attēloti jauneklīgi tēli naksnīgā atmosfērā. Darbā attēlotā neformālā gaisotne balansē uz kaifa un apnikuma robežas, ilustrējot daudziem atpazīstamu situāciju. Darbs izaicina skatītāju apdomāt neformalitātes jēdziena robežas, un katra personīgās attiecības ar to.

28. septembris – 3. oktobris

Izstāde Vai mēs jau esam tur?

Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13

Ekspozīcija veidota kā šobrīd redzamāko mākslinieku jaunāko darbu parāde – tajā piedalīsies LMA absolventi, pasniedzēji un studenti, kuru darbi atzīti gan Latvijā, gan starptautiskā līmenī, tādējādi nojaucot hierarhiskās pasniedzēja, studenta un mākslinieka lomas: Jānis Šneiders, Līga Spunde, Kristians Brekte, Amanda Ziemele, Hanele Zane Putniņa, Annemarija Gulbe, Veronika Frolova, Jānis Dzirnieks, Estere Betija Grāvere, Brenda Jansone, Pēteris Ķimsis un Miķelis Mūrnieks. Līdzās Rīgas ekspozīcijai izstādes dalībnieku darbu kolekcija tiks prezentēta starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē ArtVilnius, kas notiks Lietuvā no 2. līdz 4. oktobrim.

Vakar – 1. novembris

Vernera Lazdāna personālizstāde Modeļi

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Mākslinieks Verners Lazdāns savulaik sevi spēcīgi pieteicis glezniecībā, pēdējos gados pievērsies arī keramikai. Radītie tēli, kas balansē uz figuratīvas un abstraktas kompozīcijas robežas, iemiesojas gan divās, gan trīs dimensijās. V. Lazdāns pievērsās keramikas nejauši. Sākumā veidojumi kalpoja kā modeļi gleznām, pamazām kļuva par patstāvīgu izteiksmes formu, apgūstot arvien jaunus materiālus un dedzinājumus.

2. oktobris – 22. novembris

Līgas Purmales izstāde Tepat tuvumā

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Ekspozīciju veido mākslinieces trīs pēdējo gadu darbi. Ne jau laiks nosaka mākslas darba kvalitāti un vērtību, tikai izvērtē gan. Un Līga Purmale jau gadu desmitus ir mūsu mākslas grande dame.

Šodien – 30. novembris

Ievas Pienenes gleznu izstāde Mudž

Kultūras pils Ziemeļblāzma, Ziemeļblāzmas iela 36

Ieva Pienene gleznu sēriju Mudž sāka gleznot 2019. gada rudenī, un tā tapusi gada laikā. Gleznās viņa izceļ Latvijas dabā ierastus, bieži vien arī necilus motīvus, kas atrasti aizaugušos, nekoptos nostūros.

5. oktobris – 31. oktobris

Mākslinieces Ievas Carukas personālizstādes atklāšana Rotko centrā

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Ieva Caruka ir māksliniece un pedagoģe, Latvijas Mākslinieku savienības biedre, biedrības Mārupes radošā laboratorija valdes locekle. Studējusi Ļvovas (Ukraina) Poligrāfiskā institūta Grāmatu grafikas nodaļā un beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu.

11. septembris – 25. oktobris

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstāde – akcija Paranoja

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs, 11. novembra krastmala 35

Domājot par attiecībām starp mākslinieku un institūciju lēmumiem, LMS muzejs izstādei – akcijai Paranoja LMS galerijā izvēlējies autoru – Alda Kļaviņa, Arvīda Būmaņa, Laimas Eglītes, Ivetas Priedītes, Anetes Kalniņas, Henrija Klēbaha, Helgas Jaksones, Matīsa Zavicka, Vladislava Rubuļa, Lijas Būmanes, Borisa Bērziņa darbus.

4. septembris – 4. oktobris

Centrālie Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 notikumi norisināsies Rīgas mākslas telpā

Izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3

Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa norisināsies biedrības Rīgas Fotogrāfijas biennāle un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības organizētas starptautiskas izstādes – Ekrāna ēra II: Ainava un 6x6/36. Abas izstādes ir Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 centrālie notikumi.

12. septembris – 18. oktobris

Vadims Jēgers –Lelles no cietuma

Bulduru Izstāžu nams, Jūrmala, Muižas iela 6

Bulduru Izstāžu namā skatāma Vadima Jēgera izstāde Lelles no cietuma. Vadims Jēgers Bulduru Izstāžu nama izstādēs piedalās jau vairākus gadus un ir saņēmis žūrijas atzinības konkursa izstādē JĀ/NEatkarība. 2019. gadā akcijā-izstādē-loterijā Gada Nedarbs Vadims Jēgers saņēma skatītāju balvu par darbiem Vajadzības un Kode-Iza, kā arī iespēju Bulduru Izstāžu namā veidot savu personālizstādi.

12. septembris – 24. oktobris

Skatāma jauno ilustratoru bilžu grāmatu izstāde

Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studenti bilžu grāmatu un komiksu gardēžus priecē ar ikgadēju bilžu grāmatu skati. Izstādē aplūkojami maģistra programmas studentu bilžu grāmatu sērijas Atmiņas ilustrāciju oriģināli un grāmatas. Izstāde atceļojusi uz Imantu no mākslas telpas Aminori, kur tā bija skatāma no 9. jūlija līdz 20. augustam. Bilžu grāmatu sērija radīta, gatavojoties Boloņas Bērnu grāmatu tirgum Itālijā, un būs apskatāma Latvijas nacionālajā stendā 2021. gadā.

8. septembris – 4. oktobris

Klasiskās Mākslas galerijā Antonija būs atklāta Aleksandra Lozovoja personālizstāde

Mākslas galerija Antonija, Brīvības iela 157

Aleksandrs Lozovojs ir atzīts krievu neatkarīgais mākslinieks. Dzimis 1949. gadā. Meistara darbi tiek izstādīti Puškina Valsts tēlotājmākslas muzejā (Maskava), Valsts krievu muzejā (Sanktpēterburga), Maskavas Modernās mākslas muzejā, Zimmerli mākslas muzejā Ņūdžersijā (ASV), kā arī citos muzejos un privātkolekcijās. Lozovoja gleznas tika pārdotas MacDougall's un Sotheby's izsolēs.

17. septembris – 17. oktobris