Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Tuvplānā

Salokāmo un pielāgojamo ēra © DIENA

Patērētāju elektronikas izstādēs izrādītie "dzelži" raida nepārprotamu signālu tirgum – elektroiekārtas locīsies un pielāgosies lietotājiem.

Hamlets vairs nešaubās © DIENA

"Es esmu Hamlets, jo esmu sieviete. Es esmu Hamlets, jo uzdrošinos kritizēt sabiedrību, kurā dzīvoju. Es esmu Hamlets, jo esmu dzīvs," šie vārdi pieder par aktieriem padarītajiem ukraiņiem, kuri kļuvuši vienlaikus par izrādes un arī dokumentālās filmas Hamleta sindroms varoņiem. No 5. līdz 11. septembrim filma skatāma Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma seansos Jēkabpilī, Rēzeknē, Rīgā, Smiltenē un Talsos.

Ātri un bez skaņas © DIENA

Pasaules rallijkrosa čempionātā titulu turpmāk varēs iegūt tikai ar elektroautomašīnu. Arī nedēļas nogalē Biķerniekos otro reizi pasaules elite samēros spēkus ar jaunā tipa mašīnām.

Cita realitāte © DIENA

Krievu šovinisms, brutāla politiska manipulācija, lienoša propaganda un citi tamlīdzīgi pārmetumi izskanēja pēc žurnālistes Jekaterinas Kotrikadzes intervijas ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi Krievijas neatkarīgajā televīzijas kanālā Doždj, kas tagad raida no Rīgas. Kamēr vieni žurnālistes uzdotajos jautājumos saskatīja apzinātu provokāciju un Kremļa naratīvus, citi uzskatīja, ka jautājumi ir pilnīgi leģitīmi un profesionāli jeb tādi, kurus varētu uzdot krievvalodīgie Latvijā.

Atgūt agrāko spozmi © DIENA

Nams Liepājā, Bāriņu ielā 24, no bezpajumtnieku apsēsta grausta pārtaps par vietu, kurp jau pārskatāmā nākotnē un pavisam noteikti 2027. gadā, kad Liepāja būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, plūdīs mākslinieki, restaurācijas entuziasti un profesionāļi un vienkārši interesenti. Nama saimnieka – Ivara Pilipa-Matisona – sapnis gan sniedzas vēl tālāk.

Kara rētas Ukrainas kultūrbūvēs © DIENA

Lai arī kara beigu datumu Ukrainā neviens vairs neuzņemas prognozēt, par dažādu kultūras vērtību saglabāšanu un arī atjaunošanu tiek domāts jau tagad. Lai palīdzētu ukraiņu kolēģiem ar savu pieredzi un praktiskajām zināšanām, uz kara zonu devās arī speciālistu komanda no Latvijas

Lai nepieņemtu strādāt bankā © DIENA

Dziedātāja Aminata (29) ierakstījusi jaunu dziesmu albumu latviešu valodā, atceras Eirovīzijas pieredzi un gatavojas solokoncertam 4. augustā Andrejsalas kvartālā.

Vienīgais gada iznāciens © DIENA

Publiciste Anete Konste (34) par to, kāpēc katru gadu no jauna piekrīt cepināt politiķus, kāpēc nevajag izmantot citu rakstītas runas, un par to, kā padarīt politisko procesu interesantāku.

Divās nedēļās apkārt zemeslodei © DIENA

Pirms 20 gadiem amerikāņu piedzīvojumu meklētājs Stīvs Fosets kļuva par pirmo cilvēku, kuram vienatnē un bez nosēšanās izdevies aplidot apkārt zemeslodei gaisa balonā. Šo mērķi gan viņš sasniedza tikai ar sesto mēģinājumu.

Vienā maisā trīs sporta veidi © DIENA

Maldīgs ir priekšstats, ka visu dienu jāpeld, jābrauc ar riteni un jāskrien, – nodarboties ar triatlonu iedrošina šī sporta veida Latvijas cerība Artūrs Liepa (18).

Pirmo reizi uz lielās skatuves © DIENA

Pirms 25 gadiem Latvijas hokeja valstsvienība debitēja augstākajā grupā – Turku atņēma punktus Kanādai un Zviedrijai, bet Tamperē sameta astoņas ripas Vācijas vārtos.

Plāns izpildīts ar uzviju © DIENA

Rimi Rīgas maratons nedēļas nogalē ierastajā formātā risināsies pirmo reizi kopš 2019. gada un pulcēs teju 20 tūkstošus skrējēju. Arī Latvijas hokeja leģendu Sandi Ozoliņu.

Nepieciešama skaidra rīcība. Saruna ar LOK prezidentu Žoržu Tikmeru © DIENA

Nemanot aizritējuši divi sarežģīti gadi, kopš Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadības groži ir Žorža Tikmera (65) rokās. Viņš uzsver: lai arī pandēmijas dēļ Latvijas vadošajai sporta organizācijai un tās komandai nav trūcis izaicinājumu, Ukrainā notiekošās karadarbības laikā ir svarīgi pieņemt skaidrus, nepārprotamus lēmumus un rīkoties.

Vairāk Tuvplānā