Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Baltijas valstis

Lietuvas eksprezidents Pakss ticies ar Putinu(13)

Eiroparlamenta deputāts, no Lietuvas prezidenta amata impīčmenta ceļā atceltais Rolands Pakss ceturtdien paziņoja, ka trešdien Maskavā ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un ar viņu apspriedis iespējas samazināt saspīlējumu Baltijas jūras reģionā.

Lietuvas premjers nolēmis nomainīt trīs ministrus

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmdien paziņojis, ka nomainīs trīs savas valdības locekļus - kultūras ministri, izglītības un zinātnes ministri un vides ministru, vienlaikus uzsverot, ka viņa lēmums nav saistīts ar skolotāju streiku vai protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās.

EK piešķir Ukrainai 500 miljonus eiro ekonomikas stabilizēšanai(11)

Eiropas Komisija (EK) piektdien apstiprināja pirmā maksājuma 500 miljonu eiro apmērā piešķiršanu Ukrainai no jaunās makrofinansiālās palīdzības (MFA) programmas, lai valsts spētu stabilizēt tās ekonomiku, teikts EK publiskotajā paziņojumā. Līdz ar to Eiropas Savienība (ES) kopš 2014. gada Ukrainai MFA programmas ietvaros piešķīrusi 3,3 miljardus eiro, kas ir lielākais MFA apjoms, kāds jebkad piešķirts valstij ārpus ES.

Baltijas valstu aizsardzības ministri apņemas palielināt aizsardzības budžetu virs 2% no IKP(16)

Sestdien, 24. novembrī, Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks tikšanās laikā Viļņā parakstīja Ministru komitejas sanāksmes kopīgo komunikē, paužot apņemšanos turpināt palielināt Baltijas valstu aizsardzības budžetu virs 2% no iekšzemes kopprodukta, informē Aizsardzības ministrijā.

Vairāk Baltijas valstis