Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Baltijas valstis

Eksperti: Astravjecas AES kļuvusi par pārbaudījumu Baltijas valstu solidaritātei(18)

Vērtējot situāciju, kad Latvijas valdība nolēmusi nodrošināt elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm, savukārt Lietuva raizējas, vai tādējādi netiks pavērts ceļš Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas topošajā Astravjecas atomelektrostacijā (AES) ražotās elektrības importam, ko Lietuva vēlas bloķēt, enerģētikas eksperti atzīst, ka runāt par solidaritāti abu kaimiņvalstu nostājā ir grūti.

Igaunijā notverto Pleskavas lāci pārvedīs uz Krieviju(7)

Viens no abiem lāčiem, kas Igaunijā ieceļojuši no Krievijas Pleskavas apgabala un ar savu aktīvo darbošanos apdzīvotu vietu tuvumā pievērsuši plašu mediju uzmanību, šonedēļ pēc pusotru nedēļu ilgas meklēšanas notverts un, domājams, tiks pārvests uz mazapdzīvotu apvidu Krievijas Komi republikā un tur atlaists brīvībā.

Reformu kaislības kaimiņos © DIENA(2)

Kopš maija vidus Latvijā notiek aktīvas diskusijas par Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvāto jauno teritoriālo iedalījumu, kas paredz no 119 pašvaldībām izveidot 35 pašvaldības. Ministrs Juris Pūce (A/P) konsultācijas ar pašvaldību deputātiem ir noslēdzis, un tagad sācis pārrunas ar iedzīvotājiem. VARAM plāno arī pieprasīt finansējumu no valsts budžeta 2020. un 2021. gadā, lai sniegtu atbalstu pašvaldībām apvienošanās projektu izstrādei un citiem papildu izdevumiem. Tuvāko nedēļu laikā VARAM pašvaldību iesniegtos priekšlikumus izvērtēs, un ministrs jau ir paziņojis, ka izmaiņas VARAM piedāvājumā būs.

Vairāk Baltijas valstis