Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Trešdiena, 22. maijs
Emīlija

Teātris

Jūnijā Daugavpilī notiks teātra festivāls ar saukli Latgale ir tuvu

Vasaras sākumā visus sagaidīs īsteni teātra svētki. No 5. līdz 8. jūnijam Daugavpilī notiks teātra festivāls Nr.3, kura programmu veidos izrādes, kas izceļas gan ar neierastu formu, gan šim brīdim aktuālu un vajadzīgu saturu. Festivāla veidotāji bez izrādēm aicinās piedalīties arī teātra profesionāļu sarunās.

Noskaidroti Latvijas amatierteātru skates Gada izrāde 2023 laureāti

Mālpils Kultūras centrā 18. un 19. maijā norisinājās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates fināls, kurā tika noskaidrota žūrijas vērtējumā labākā izrāde 2023. gadā un noteikti laureāti citās kategorijās, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Lana Kazlauskiene.

Mūžībā devusies aktrise Baiba Indriksone

92 gadu vecumā mūžībā devusies teātra un kino aktrise Baiba Indriksone (22.02.1932–14.05.2024), liecina Latvijas Nacionālā teātra mājaslapā publicētā informācija.

Rīgas cirkā viesosies izrāde visai ģimenei Colorsphere

Māmiņdienas noskaņās Rīgas cirkā uzstāsies apvienība Hands some Feet (Somija/Austrālija), kas pazīstama ar dzīvespriecīgām dažādu disciplīnu cirka izrādēm visām paaudzēm. Bērnu un ģimeņu auditorijai adresētā izrāde Colorsphere Rīgā būs skatāma 17. un 18. maijā, informēja cirka pārstāvji.

Daugavpils teātrī top kustību izrāde Nodzītus zirgus nošauj

Svētdien, 26. maijā, Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde kustību izrādei Nodzītus zirgus nošauj, kura stāsta par cīņu ar savām vājībām un nepārvaramiem apstākļiem. Pēc pirmizrādes Daugavpils teātrī izrādi varēs noskatīties arī Rīgā - 1. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī, informēja teātra pārstāvji.

Vāgnera teātrī noslēdzies demontāžas posms, uzsāks ēkas pamatu nostiprināšanu

Pagājušā gada beigās Rīgas Riharda Vāgnera biedrība (RRVB) ziņoja, ka saņemta būvatļauja Vāgnera teātra pārbūvei. Šobrīd ir pabeigts ēkas tehniskais projekts, kā arī noslēdzies demontāžas darbu posms. Turpinās interjera detalizēta izstrāde, un jau drīzumā tiks uzsākts nākamais projekta etaps – nama pamatu nostiprināšanas jeb pāļu ierīkošanas darbi.

Opozīcija, metāls un pusaudžu šaubas. Romāns Jelgava ’94 atdzīvojas uz Leļļu teātra skatuves © DIENA

"Mana motivācija ir mana meita un viņas skolasbiedri. Viņiem šovasar apritēs 15 gadu, un, apzināti vai ne, viņi mokās eksistenciālos jautājumos par to, kas viņi ir, ko iesākt ar dzīvi, kas ir mans bars... Varbūt pieredze, ar kuru dalās Jānis, kādam no viņiem (un citiem viņiem) dos sajūtu, ka viņi nav vieni šajās šaubās," savu izvēli uz Leļļu teātra skatuves iestudēt Jāņa Joņeva romānu Jelgava ‘94 pamato režisors Mārtiņš Eihe.

Pirmizrādi piedzīvos divas LKA aktieru kursa izrādes Elmāra Seņkova režijā

3. un 4. maijā pirmizrādi piedzīvos divas Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studentu izrādes teātra režisora, profesora un kursa vadītāja Elmāra Seņkova režijā. Gan izrāde Moceklis, gan Māceklis ir Mariusa fon Maienburga 2012. gadā sarakstītās lugas Moceklis (Märtyrer) iestudējumi, tomēr divu sastāvu un atšķirīgo tematisko akcentu dēļ jāuztver kā divi atsevišķi, patstāvīgi darbi.