Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Teātris

Latvijas Leļļu teātris sāk biļešu maiņu un tirdzniecību uz augusta izrādēm

No piektdienas, 17. jūlija, darbu atsākusi Latvijas Leļļu teātra kase, organizējot biļešu maiņu uz augusta izrādēm tiem skatītājiem, kuru izrādes ārkārtējās situācijas laikā tika atceltas. Apmainīt neizlietotās biļetes pret jaunām varēs visas sezonas garumā. No jauna iegādāties biļetes uz augusta izrādēm iespējams gan internetā, gan teātra kasē, informēja teātra pārstāvji.

Latvijas Leļļu teātris uzsāk 77. sezonu

14. jūlijā Latvijas Leļļu teātra kolektīvs tikās 77. sezonas atklāšanā, lai pēc vasaras atvaļinājuma atsāktu aktīvu darbību gan jauniestudējumu veidošanā, gan atgrieztos pie skatītājiem, spēlējot izrādes, informēja teātra pārstāve Rūta Petrauska.

Kāds būšu, ja mainīšos otra dēļ? Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvo iestudējums Elpa © DIENA(1)

"Viņi ir divi un jauni. Sieviete un vīrietis. Kad viņiem ienāk prātā doma par bērnu, to pavada daudzi iemesli, kāpēc tā nav laba ideja. Piemēram, zemeslode taču iet bojā, tāpēc atbildīgi būtu nevis radīt bērnus, bet stādīt mežus..." – tā īsumā tiek pieteikta Dailes teātra jaunā izrāde Elpa. Taču reālajā dzīvē vairums cilvēku rada pēcnācējus, nevis domā, kā atveseļot zemeslodes plaušas. Kāpēc viņi tagad ir apjukuši?

Latvijas Nacionālais teātris sāk jauno sezonu

Otrdien, 14. jūlijā, Latvijas Nacionālajā teātris atklāja jauno - 102. sezonu, informēja teātra pārstāvji. Svinīgajā sezonas atklāšanas sanāksmē tika pasniegtas tradicionālās teātra balvas un izziņoti jaunās teātra sezonas iestudējumi.

Foto: Dailes teātra Vasaras dārzā pirmizrādi piedzīvojis iestudējums Blokmājas dons Kihots(2)

1. jūlijā Dailes teātra Vasaras dārzā pirmizrādi piedzīvoja Artūra Dīča lugas Blokmājas dons Kihots iestudējums. Tas ir stāsts par draudzību un vientulību vienlaikus – par nelaimīgu cilvēku, kurš, būdams pašizolācijā, rada savu iedomu pasauli un dzīvo citā realitātē. Izrāde ir neparasta ar to, ka īstenota vēl neierastā izpildījumā: aktieri atrodas vienā telpā, bet skatītāji – citā. Galvenajās lomās Dainis Grūbe un Lauris Subatnieks, izrādes režisors – Gundars Silakaktiņš. Iestudējums būs skatāms Dailes teātra vasaras sezonas Pirmssezonas pieslēgums ietvaros 2., 3., 4. un 5. jūlijā, kā arī 8. un 9. augustā.

Dirty Deal Teatro aicina skatītājus uz izrādēm klātienē

Dirty Deal Teatro jauno sezonu sāks 15. jūlijā, aicinot skatītājus pēc ilgāka pārtraukuma atkal tikties teātra telpās, kā arī brīvdabas izrādēs. Jūlija repertuārā izrādes - Nacionālais attīstības plāns, Mārupīte, Zvērīgā mīla un Pelmeņi un cigaretes, informēja teātra pārstāvji.

Dailes teātrī uz Lielās zāles skatuves pirmizrādi piedzīvos Dmitrija Petrenko iestudētā izrāde Elpa

Vasaras sezonā Dailes teātris turpina piedāvāt jaunas izrādes - 15. jūlijā uz teātra Lielās zāles skatuves pirmizrādi piedzīvos Dankana Makmillana darba Elpa iestudējums, ko raksturo divi vārdi – divvientulība klātienē. Izrādes režisors Dmitrijs Petrenko, mūziku komponējusi Anna Ķirse, galvenās lomas tajā atveidos Gints Andžāns un Ieva Segliņa vai Kārlis Arnolds Avots un Anete Krasovska, informēja teātra pārstāvji.

Starptautiskajā teātra festivālā Postwest piedalīsies trīs izrādes no Latvijas

Starpkultūru festivāls Postwest no Berlīnes teātra Volksbühne pārcēlies uz digitālo vidi – no 24. līdz 26. jūnijam tiešsaistē būs skatāmas izrādes, izrāžu ieraksti, diskusijas u.c. kultūras pasākumi. Festivālā piedalīsies arī trīs projekti no Latvijas – Taņas dzimšanas diena. Berlīne (Ģertrūdes ielas teātris), Izskatās, ka tu mirsi (Latvijas Jaunā teātra institūts un Dirty Deal Teatro) un Lielgabalu gaļa (KatlZ un Ģertrūdes ielas teātris), informēja Ģertrūdes ielas teātra pārstāvji.

Ar izrādi Putn ilgs Willa teātris atklās vasaras sezonu

Svētdien, 21. jūnijā, Vasaras saulgriežu naktī, Willa teātris aicina uz savu pirmo brīvdabas izrādi – režisora Vara Piņķa un aktrises Ingas Alsiņas-Lasmanes dzejas performanci Putn ilgs, kas plkst. 21 notiks K.K. fon Stricka villas dārzā. Ar šo izrādi Willa teātris atklāj savu vasaras sezonu, informēja teātra pārstāvji.