Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Teātris

Foto: Dailes teātra Vasaras dārzā pirmizrādi piedzīvojis iestudējums Blokmājas dons Kihots(2)

1. jūlijā Dailes teātra Vasaras dārzā pirmizrādi piedzīvoja Artūra Dīča lugas Blokmājas dons Kihots iestudējums. Tas ir stāsts par draudzību un vientulību vienlaikus – par nelaimīgu cilvēku, kurš, būdams pašizolācijā, rada savu iedomu pasauli un dzīvo citā realitātē. Izrāde ir neparasta ar to, ka īstenota vēl neierastā izpildījumā: aktieri atrodas vienā telpā, bet skatītāji – citā. Galvenajās lomās Dainis Grūbe un Lauris Subatnieks, izrādes režisors – Gundars Silakaktiņš. Iestudējums būs skatāms Dailes teātra vasaras sezonas Pirmssezonas pieslēgums ietvaros 2., 3., 4. un 5. jūlijā, kā arī 8. un 9. augustā.

Dirty Deal Teatro aicina skatītājus uz izrādēm klātienē

Dirty Deal Teatro jauno sezonu sāks 15. jūlijā, aicinot skatītājus pēc ilgāka pārtraukuma atkal tikties teātra telpās, kā arī brīvdabas izrādēs. Jūlija repertuārā izrādes - Nacionālais attīstības plāns, Mārupīte, Zvērīgā mīla un Pelmeņi un cigaretes, informēja teātra pārstāvji.

Dailes teātrī uz Lielās zāles skatuves pirmizrādi piedzīvos Dmitrija Petrenko iestudētā izrāde Elpa

Vasaras sezonā Dailes teātris turpina piedāvāt jaunas izrādes - 15. jūlijā uz teātra Lielās zāles skatuves pirmizrādi piedzīvos Dankana Makmillana darba Elpa iestudējums, ko raksturo divi vārdi – divvientulība klātienē. Izrādes režisors Dmitrijs Petrenko, mūziku komponējusi Anna Ķirse, galvenās lomas tajā atveidos Gints Andžāns un Ieva Segliņa vai Kārlis Arnolds Avots un Anete Krasovska, informēja teātra pārstāvji.

Starptautiskajā teātra festivālā Postwest piedalīsies trīs izrādes no Latvijas

Starpkultūru festivāls Postwest no Berlīnes teātra Volksbühne pārcēlies uz digitālo vidi – no 24. līdz 26. jūnijam tiešsaistē būs skatāmas izrādes, izrāžu ieraksti, diskusijas u.c. kultūras pasākumi. Festivālā piedalīsies arī trīs projekti no Latvijas – Taņas dzimšanas diena. Berlīne (Ģertrūdes ielas teātris), Izskatās, ka tu mirsi (Latvijas Jaunā teātra institūts un Dirty Deal Teatro) un Lielgabalu gaļa (KatlZ un Ģertrūdes ielas teātris), informēja Ģertrūdes ielas teātra pārstāvji.

Ar izrādi Putn ilgs Willa teātris atklās vasaras sezonu

Svētdien, 21. jūnijā, Vasaras saulgriežu naktī, Willa teātris aicina uz savu pirmo brīvdabas izrādi – režisora Vara Piņķa un aktrises Ingas Alsiņas-Lasmanes dzejas performanci Putn ilgs, kas plkst. 21 notiks K.K. fon Stricka villas dārzā. Ar šo izrādi Willa teātris atklāj savu vasaras sezonu, informēja teātra pārstāvji.

FOTO: Šodien ar Sezonas pieslēgumu Dailes teātris atklāj vasaras sezonu

Ar Vasaras dārza koncertu sēriju Sezonas pieslēgums Dailes teātris uzsāk Latvijas teātriem neierasto vasaras sezonu. Sešus vakarus no 12. līdz 19. jūnijam skatītājus priecēs divdaļīga programma, kuras idejas autori ir Artūrs Skrastiņš un Lauris Dzelzītis, informēja Dailes teātra pārstāvis Marko Rass.

Latvijas Leļļu teātris darbību uz laiku turpinās Rīgas Latviešu biedrības namā

Latvijas Leļļu teātris uz laiku, kamēr teātra ēkā K.Barona ielā 16/18 tiek veikti nepieciešamie remonta darbi un darbi ēkas siltināšanas projekta ietvaros, darbību pārcels uz īrētām telpām Rīgas Latviešu biedrības namā. Par to, tiekoties ar kultūras ministru Nauri Puntuli un Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāri Daci Vilsoni, informēja teātra direktors Vilnis Beķeris.

Pēc sajūtām – "auto teātris" © DIENA

Ar dāsniem skatītāju aplausiem, t. i., komplimentiem un saucieniem pēc turpinājuma pēcizrādes Skatītāju klubiņa čatā, izskanējusi Nacionālā teātra Baltā kuba pirmā epizode