Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Sestdiena, 28. janvāris
Spodris, Kārlis

Teātris

Režisore Māra Ķimele Valmierā iestudējusi lugu Vēlā mīla

Rekonstrukcijas laikā Valmieras teātra izrādes notiek tikai Apaļajā zālē. Šobrīd teātris ir apdzīvojis vēl kādu skatuvi – koncertzālē Valmiera. 28. aprīlī koncertzāles telpās gaidāma Aleksandra Ostrovska lugas Vēlā mīla pirmizrāde Māras Ķimeles režijā ar Māru Menniku un Rihardu Jakovelu galvenajās lomās

Valmieras Vasaras teātra festivāls ar jauniestudējumu bērniem viesosies Valmieras novadā

Šī gada maijā un jūnijā Valmieras Vasaras teātra festivāls ar jauniestudējumu bērniem un visai ģimenei Hamoka komūna Sabīnes Alises Ozoliņas režijā viesosies vairākās Valmieras novada pilsētās un pagastos – Rūjienā, Mazsalacā, Strenčos, Burtniekos, Dikļos un Kocēnos. Savukārt tā pirmizrāde festivālā notiks no 4. līdz 7. augustam. Šī būs pirmā reize, kad festivāls paplašina savas robežas un dodas ārpus ierastās norises vietas Valmieras, informēja festivāla pārstāve Lija Lauze.

Dmitrijs Petrenko Liepājas Leļļu teātrī iestudē Dullo Dauku un aicina diskutēt par fizisko un emocionālo vardarbību

Izrāde Dauka. Labie jautājumi ir režisora Dmitrija Petrenko aicinājums veidot dialogu starp bērniem un vecākiem, starp pagātni un tagadni – sarunāties par Daukas kā bērna emocionālajiem pārdzīvojumiem mūsdienu vērtību kontekstā un mūsdienu cilvēka sapratnē. Sezonas noslēdzošais jauniestudējums Liepājas Leļļu teātra skatītāju vērtējumam tiks nodots maija vidū, informēja teātra pārstāve Ieva Hmieļevska.

Izsludinātas Valmieras teātra jūnija viesizrādes Dailes teātrī

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra jūnija viesizrādēm Rīgā. Dailes teātra Mazajā zālē būs redzami divi jaunākie un skatītāju atzinību ieguvušie iestudējumi – Mēs, roks, sekss un PSRS un Kalendārs mani sauc. Savukārt Lielajā zālē būs skatāma ģimenes drāma Osedžas zeme, informēja teātra pārstāve Marta Cekule.

FOTO: Latvijas Nacionālajā baletā tapis horeogrāfa Marko Gekes laikmetīgā baleta Ņižinskis jauniestudējums

Latvijas Nacionālajā baletā pirmizrādi ir piedzīvojis izcilā mūsdienu horeogrāfa Marko Gekes laikmetīgā baleta Ņižinskis jauniestudējums ar Friderika Šopēna un Kloda Debisī mūziku. Tas atklāj baleta leģendas Vaclava Ņižinska dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Willa Teātris atsāk darbu pēc pandēmijas ar divām pirmizrādēm

Willa Teātris pēc pandēmijas atsāk darbu ar diviem jauniestudējumiem – Ģirta Ēča uzvesto kara drāmu Magda/Eva. Jedem das Seine. (pirmizrāde 7. aprīlī) un traģikomisku stāstu par vienu spraigu dienu ierindas mūzikas skolas pedagoga dzīvē Pilna slodze Vara Piņķa režijā (pirmizrāde 12. aprīlī). Izrādes tiks spēlētas teātra jaunajās telpās pašā Rīgas sirdī – Stabu ielā 18c

Mālpilī top koncertuzvedums Valentīns Skulme 100 vēstulēs

Mālpilī top koncertuzvedums Valentīns Skulme 100 vēstulēs režisora Kārļa Anitēna vadībā. Koncertuzveduma scenogrāfisko risinājumu veido māksliniece Anitra Bērziņa, kura koncertuzvedumam īpaši radījusi lielformāta gleznu sēriju, informēja izveduma rīkotāji.