Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Motoru sports

Divas avārijas neliedz Seskam un Francim triumfēt ERČ junioru klasē

Eiropas rallija čempionāta (ERČ) septītajā posmā Rally Poland, kas vienlaikus bija arī priekšpēdējais posms ERC Junior U27 klasē, latviešu ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis priekšlaicīgi ieguva Eiropas čempionu titulu. Tādējādi Mārtiņš Sesks savā 19 gadu vecumā ir kļuvis par visu laiku jaunāko Eiropas čempionu, vēsta LMT Autosporta akadēmija.

Autosportista Reiņa Nitiša atziņas, vairākas dienas Rīgas ielās vadot taksometru(1)

Paužot atbalstu rudens sākumā uzsāktajai sportistu iniciatīvai Es atbalstu sportu!, godalgotais autosportists, Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs vairākas dienas strādāja par taksometru vadītāju Rīgā. Šādi autosportists vēlējies pievērst uzmanību faktam, ka daudziem sportistiem Latvijā, lai izdzīvotu un uzturētu ģimenes, paralēli profesionālajam sportam ir jāstrādā vairākos citos darbos – tostarp par taksometru vadītājiem. Kādas ir Reiņa Nitiša atziņas par taksista darbu un vai to var apvienot ar profesionālo sportu?

Ātruma cilts: retromobiļi kino pasaulē jeb filmas Homo Novus spilgtie atribūti

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko Ātruma cilts sēriju. Šoreiz raidījumā stāsts būs par 30. gadu automobiļiem jaunajā latviešu filmā Homo Novus, tāpēc studijā viesosies filmas producents Ivo Ceplevičs un Rīgas Motormuzeja vadītāja vietnieks Agris Šmits. Būs arī filmas antīkie četrriteņu varoņi – Ford Vairogs un Chevrolet.

Reinis. Trase. Pjedestāls © DIENA(1)

Uz lielās skatuves Latvijas autosportistiem galvenās lomas netika, bet mazāk prestižajās sacensībās līksmoja vīrs ar sarkanbaltsarkano karogu. Reinis Nitišs aizvadītajā nedēļas nogalē paša skatītāju priekšā Biķernieku trasē noformēja Eiropas čempiona titulu SuperCar klasē. To viņš sev nodrošināja jau ar uzvaru kvalifikācijas braucienu summā, bet svētku garšu jēkabpilietis papildināja arī ar pirmo vietu pusfināla un fināla braucienos. Turpretim pasaules čempionātā vienīgais Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis pēc cerīgās pirmās dienas (9. vieta pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem) bija spiests samierināties ar sacīkšu beigšanos agrāk. Pērn viņš Rīgā iekļuva finālā, bet šoreiz vien 14. vieta kvalifikācijas braucienu summā.

Hamiltons triumfē Singapūrā un sper soli tuvāk piektajam titulam

Britu pilots Lūiss Hamiltons no Mercedes komandas svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Singapūras Grand Prix izcīņā, sperot soli tuvāk savam piektajam titulam. Sezonas 15. posmā, kas notika Singapūras ielās mākslīgā apgaismojuma apstākļos, Hamiltons izcīnīja septīto uzvaru sezonā un 69. karjerā. Viņš finišu sasniedza stundā, 51 minūtē un 11,611 sekundēs, kamēr otrais bija nīderlandietis Makss Verstapens no Red Bull komandas, kurš uzvarētājam zaudēja 8,961 sekundi. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tika četrkārtējais pasaules čempions Sebastjans Fetels no Vācijas, Ferrari komandas pilotam etapa uzvarētājam Hamiltonam zaudējot 39,945 sekundes.

Nitišs Biķerniekos uzvar sezonas noslēdzošajā Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā, triumfējot arī kopvērtējumā

Latvijas autobraucējs Reinis Nitišs no Set Promotion komandas svētdien Biķernieku trasē uzvarēja Eiropas čempionāta SuperCar klases sacensībās, triumfējot arī sezonas kopvērtējumā, kamēr prestižākajā pasaules čempionāta SuperCar klasē nepārspēts palika zviedrs Jūhans kristofešsons, kurš spēra soli tuvāk, lai aizstāvētu pērn izcīnīto planētas čempiona titulu.

Jānis Baumanis: Lai tiktu finālā, vajadzēs sakrist vairākiem apstākļiem

Lai tiktu finālā nedēļas nogalē Biķernieku trasē gaidāmajā pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas etapā, vajadzīga vairāku apstākļu sakritība, uzskata mājinieks Jānis Baumanis, kurš šosezon vienīgais no pašmāju braucējiem startē planētas meistarsacīkšu prestižākajā SuperCar klasē.

Ātruma cilts: Nitišs, Baumanis un Odiņš sacenšas meistarībā pie autoiekrāvēja stūres

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko Ātruma cilts sēriju. Šoreiz raidījuma vadītāji Pauls Timrots un Ilmārs Līkums viesojas Biķernieku trasē, lai pirms FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma Neste World RX of Latvia tiktos ar tā organizatoru Raimondu Strokšu. Bet pirms sacensībām Paulam un Ilmāram ir padomā kārtīgas blēņas, kurās izdevies ievilināt rallijkrosa meistarus Reini Nitišu, Arni Odiņu un Arti Baumani.

Nitišam Rīgā iespēja noformēt Eiropas čempiona titulu © DIENA

Trešo gadu pēc kārtas pasaules līmeņa autosporta pasākums notiek tepat uz vietas Biķernieku trasē Rīgā. Iepriekšējos divos gados Latvijas posms tika atzīts par vislabāk organizēto FIA pasaules rallijkrosa čempionātā, un šogad apetīte nav mazinājusies – ne Neste World RX of Latvia rīkotājiem, ne mūsu autosportistiem, kuri mēģinās izmantot savas trases priekšrocības un mājinieku atbalstu.

Ātruma cilts: Latvieši ar motocikliem pieveic Vidusāzijas bīstamākos maršrutus

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko Ātruma cilts sēriju. Raidījuma studijā viesojas biedrības Adventure Team Latvia dalībnieks Jānis Traubergs, kurš kopā ar domubiedriem aizvadījis trakulīgu ekspedīciju ar motocikliem pa Vidusāzijas valstīm, ceļā sastopoties ar bruņotiem karavīriem un nepielūdzamiem laikapstākļiem.