Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Novados

Nesanāk Saldū, mēģinās Brocēnos © DIENA(4)

Pret bīstamo atkritumu pārstrādi netālu no Brocēnu pilsētas robežām mēneša laikā ir savākts vairāk nekā 1200 parakstu. Tikmēr tiesā un atbildīgajā ministrijā nonācis lūgums atcelt domes lēmumu, kas Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (VAAO) iecerēm deva zaļo gaismu. Savukārt blakus esošajā Saldus novadā tiesvedība pret uzņēmumu Sātiņi Energo LM vēl turpinās. Abus uzņēmumus vieno viens apstāklis.

Siguldā jau veido ģimenes ārstu klīniku © DIENA

Lai veicinātu prakšu attīstību, uzlabotu pieejamību ģimenes ārstu pakalpojumiem, kā arī mudinātu ģimenes ārstus sadarboties savā starpā un ar speciālistiem, no Eiropas Savienības struktūrfondiem ir pieejami 4,5 miljoni eiro. Šobrīd gan nav skaidrs, cik lielā mērā šis atbalsts tiks izmantots un vai izdosies īstenot ieceri par pieciem primārās aprūpes centriem.

FOTO: Ar vērienu atklāj kultūras centru Siguldas devons(3)

Ar stāstu par devona laikmetu un multimākslinieka Arta Dzērves videoprojekcijām, kas atdzīvināja ēkas sienas, kā arī grupu Tautumeitas un DaGamba koncertiem piektdien atklāts kultūras centrs Siguldas devons. Ēka nosaukta par godu periodam, kas Gaujas smilšakmens slāņos uz laiku laikiem ierakstījis maģisku kodu no laika, kad Siguldas apkaimi klāja ūdeņi. Siguldas devona fasādes dizainā izmantoti dekoratīvi paneļi, kuru apdrukā redzams smilšakmens atsegumu raksts no Velnalas klintīm, kur visbagātīgāk saglabājušās devona zivju un floras fosīlijas, portālu Diena.lv informēja Siguldas Attīstības aģentūras direktore Laura Skrodele.

Lūdz palīdzību pazuduša sēņotāja meklēšanā

Pazudušu cilvēku meklēšanas organizācija Bezvests.lv aicina palīdzēt 79 gadus vecā Staņislava Kusiņa meklēšanā. Staņislavs pēdējo reizi redzēts 8. septembrī Kalniešos, Krāslavas novadā. Vīrietis devās sēņot, kopš tās dienas viņa atrašanās vieta nav zināma.

Video iemūžināti Latgales ainavu dārgumi

Latgales plānošanas reģions radījis video, aptverot daļu no 43 ainavu dārgumiem, kas tika pieteikti iedzīvotāju un Ainavu ekspertu padomes balsojumam, lai atlasītu 10 ievērojamākos objektus Latgalē. Video ir tapis Latvijas valsts simtgades pasākuma Reģionu dienas aktivitātes Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt ietvaros. Aktivitāti īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un plānošanas reģioniem.

Avārijā Engures novadā cietuši seši cilvēki(1)

Trešdienas rītā Engures novadā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā cietuši seši cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā inspektore Diāna Briede.

Talsu novadā neveiksmīgi cenšas no policistiem noslēpt radaru detektoru(1)

Šogad fiksēti jau 188 gadījumi, kad autovadītāji, piedaloties ceļu satiksmē, izmanto Latvijā aizliegto ierīci – radaru detektoru. Šāds gadījums pagājušajā nedēļā fiksēts Talsu novadā, kur Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori pamanīja kādu transportlīdzekli, kuram pie priekšējā vējstikla bija piestiprināta radaru detektoram līdzīga ierīce. Vadītājs noliedza, ka viņa auto būtu aprīkots ar radaru detektoru, bet ceļu policisti, veicot ar prokuroru saskaņotu spēkrata apskati, savas aizdomas apstiprināja un aizliegto iekārtu konfiscēja, portāls Diena.lv uzzināja Valsts policijā.

Likvidēts trīs hektārus plašais meža ugunsgrēks Gaujas Nacionālajā parkā

Svētdienas rītā likvidēts trīs hektārus plašais meža ugunsgrēks Cēsīs, Kvēpenes ielas apkaimē, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece. Kā norāda Daba aizsardzības pārvaldē (DAP), ugunsnelaime notikusi Gaujas Nacionālā parka teritorijā.