Bukarts būs Latvijas karognesējs Eiropas jaunatnes ziemas Olimpiādē

Oficiāli paziņots Latvijas U-18 hokeja izlases sastāvs Eiropas jaunatnes ziemas Olimpiādei, kas no 12. līdz 17. decembrim norisināsies Somijas pilsētā Voukatti. Latvijas U-18 valstsvienības galvenais treneris Oļegs Sorokins sastāvā iekļāvis divus vārtsargus un astoņpadsmit laukuma spēlētājus. Latvijas karognesējs šajā Eiropas jaunatnes ziemas Olimpiādē būs hokejists Rodžers Bukarts, vēsta Latvijas Olimpiskā komiteja.

Latvieši atkārtoti dodas būvēt ziemas olimpisko spēļu sniega trases

Jau otro reizi latviešu uzņēmuma We Build Parks komandai tiek uzticēti ziemas olimpisko spēļu sniega trašu būvniecības darbi kopā ar sniega parku pasaules industrijas līderiem no vācu uzņēmuma Schneestern. 2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs komanda pierādīja savas prasmes, radot unikālu slopestyle sacensību trasi un iespaidīgus daudzstāvu mājas augstuma BigAir disciplīnas elementus. 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā vēsture tiks atkārtota. 2. janvārī piecu latviešu komanda dosies uz Pekinu izbūvēt sniega trases nākamā gada ziemas olimpiskājām spēlēm, kuras norisināsies no 4. līdz 20. februārim, vēsta uzņēmums.

Aizslīd līdz pjedestālam © DIENA

Atslēgas vietu trasē neizbrauca labi, taču vietu uz goda pjedestāla izcīnīja. Latvijas labākais skeletonists Martins Dukurs Pasaules kausa (PK) 3. posma sacensībās Vācijas trasē Altenbergā ieņēma 3. vietu. Tomass Dukurs pirmo reizi šosezon iekļuva labāko desmitniekā – 7. vieta. Vācieši svinēja dubultuzvaru. Aksels Jungs uzvarēja, un Kristofers Grothērs bija otrais. Sieviešu sacensībās uzvarēja Vācijas skeletoniste Tīna Hermane. Vienīgā Latvijas pārstāve Endija Tērauda ieņēma 17. vietu. Piektdien PK 4. posma sacensības Vinterbergā.

Sočos nostiprinās virsotnē © DIENA

Godalgu pūru olimpiskās sezonas ievadā arī otrajā Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā ievērojami papildināja kamaniņu braucēji. Vēsturisku panākumu guva Kristers Aparjods, izcīnot Latvijai pirmo uzvaru individuālajās sacensībās vīriešu konkurencē, viņa māsa Kendija Aparjode starp dāmām izcīnīja medaļu otrajā posmā pēc kārtas, bet Andris un Juris Šici tika pie vēl divām godalgām ekipāžu konkurencē, kur brāļi nosargāja vadību Pasaules kausa kopvērtējumā.

Aparjode izcīna bronzas medaļu Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Sočos izcīnīja bronzas medaļu Pasaules kausa trešā posma sacensībās, Elīza Tīruma bija sestā, Sigita Bērziņa ieņēma 22.pozīciju, bet Ulla Zirne 24.vietu.

Aparjods triumfē Sočos, brāļiem Šiciem bronza

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Sočos izcīnīja pirmo vietu Pasaules kausa trešajā posmā, Gints Bērziņš bija devītajā, Artūrs Dārznieks 22.pozīcijā, bet Riks Kristens Rozītis ieņēma 25.vietu. Savukārt brāļu Andra un Jura Šicu divnieks izcīnīja bronzas godalgas.

Bobslejā bez vadošā stūmēja © DIENA

Kur plāns, tur arī plīst. Latvijas bobsleja komandā šosezon ir stūmēju deficīts, un situācija vēl vairāk pasliktinājusies pēc Matīsa Mikņa ceļgala savainojuma. Sportists jau ieradies Latvijā un Pasaules kausa (PK) 3. posma sacensībās Altenbergā nestartēs.

Bendikai katastrofāla šaušana un vieta ārpus simtnieka © DIENA(1)

Pirmajā šaušanā jau nodzēsa visas cerību ogles. Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika Pasaules kausa (PK) izcīņas 2. posma sacensībās Zviedrijas pilsētā Estešundā 7,5 kilometru sprintā šautuvē garām mērķim aizlaida sešas lodes un ieņēma pieticīgo 104. vietu. Sanita Buliņa bija augstāk – 73. vietā. Vīriešiem Aleksandrs Patrijuks bija labākais ar 70. vietu.

Neparocīgā Altenberga © DIENA

Kamanas speciāli pielāgotas atslēgas vietas izbraukšanai, taču pārliecības par optimālas trajektorijas ieskicēšanu nav. Pasaules kausa (PK) sezonas 3. posma sacensības Vācijas trasē Altenbergā Latvijas vadošais skeletonists Martins Dukurs sagaida bez liela optimisma.

Buliņa Pasaules kausa biatlonā sprinta sacensībās apsteidz Bendiku

Latvijas biatloniste Sanita Buliņa ceturtdien Pasaules kausa sezonas otrā posma sprinta sacensībās ierindojās 73.vietā, Baiba Bendika, kopā pieļaujot sešas kļūdas šaušanās, finišēja 104., bet Annija Keita Sabule ieņēma 110.pozīciju no 113 finišējušajām biatlonistēm.