Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Karjera

Strādā gudri. Ko sēsi, to pļausi © DIENA

Vairākums Latvijas iedzīvotāju uzskata ekonomikas zināšanas par nepieciešamām, taču atzīst, ka šādu zināšanu viņiem trūkst un pat gadījumos, kad tās ir, viņu rīcība ne vienmēr atbilst vēlamajam modelim. Tas noskaidrots 2017. gada novembrī tirgus un sociālo pētījumu aģentūras Latvijas fakti veiktā pētījumā. 66% aptaujāto uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji būtu vairāk jāizglīto par finanšu jautājumiem. Biežāk minētās situācijas, kurās noderētu vairāk zināšanu par ekonomiku, ir sava budžeta plānošana, sākot uzņēmējdarbību, kā arī aizņemoties naudu. Raksturojot Latvijas iedzīvotāju rīcību ar savām finansēm, 43% aptaujāto pauda viedokli, ka lielākā daļa ar savu naudu rīkojas spontāni un neapdomīgi, neplāno ilgtermiņā.

Multitāskinga režīms - mīts © DIENA(13)

Sākotnēji terminu multitasking (vairākuzdevumu režīms) lietoja attiecībā uz datoru spēju veikt vairākus procesus vienlaikus (Oxford Advanced Learner’s Dictionary). Cilvēka spēja darboties vairākuzdevumu režīmā patiesībā lielā mērā ir mīts, jo atšķirībā no datora cilvēks pievērš uzmanību tikai vienai darbībai vienā laikā.

Iekšējais motors virza uz priekšu © DIENA

"Es domāju, ka balvu piešķīrēji kaut kādā veidā cits no cita špiko, jo paralēli esmu dabūjusi trīs balvas," smaida Jekaterina Stuģe, alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas uzņēmumu grupas Amber Beverage Group finanšu direktore. Finance Monthly Magazine nesen viņu atzinis par vienu no spēcīgākajiem finanšu jomas profesionāļiem Baltijas reģionā 2017. gadā. Jekaterina saņēmusi arī divus apbalvojumus prestižajā Business Worldwide Global Corporate Excellence Award tādās nominācijās kā Inovatīvākais gada finanšu direktors no Latvijas un Spēcīgākā izaugsmes stratēģijas vadības komanda Eiropā. Jekaterina komentē, ka šo balvu piešķīrēji ir starptautiski biznesa žurnāli Lielbritānijā, kuri izsludina atklāto nominantu pieteikšanu, un viņu šīm balvām nominējuši vairāki Amber Beverage Group sadarbības partneri.

Vairāk Karjera