Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Karjera

Konkurēt ar tehnoloģijām cilvēki savā profesijā gatavojas tikai tālākā nākotnē © DIENA

Lai gan mūsdienu tehnoloģijas, attīstoties arvien straujāk un vērienīgāk, ar laiku dažādās profesijās, visticamāk, aizstās cilvēkus, patlaban divas trešdaļas Baltijas valstīs strādājošo uzskata, ka viņu nodarbošanos tehnoloģiju progress un automatizācija vismaz tuvākajā laikā tieši neietekmēs, rāda Swedbank Finanšu institūta veiktais pētījums Tehnoloģiju attīstības ietekme uz darba tirgu.

Darbinieku trūkums jau rada apdraudējumu uzņēmumu darbībai © DIENA(13)

"Situācija un attīstība ekonomikā ir laba, savukārt darbaspēka jautājums samilzt lielā ātrumā un jau veļas kā sniega bumba. Ja to nerisināsim, iekritīsim lamatās," pagājušajā nedēļā notikušajā Citadele Index diskusijā, kurā piedalījās dažādi eksperti un uzņēmumu pārstāvji, norādīja bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

Lielais izaug no mazā © DIENA(3)

"Ir svarīgi palaikam kļūt mazam, lai augtu liels," Laura Salmiņa citē Imantu Ziedoni un šos vārdus attiecina arī uz sevi. Savulaik Laura pārgāja no nelielas skolas uz Rīgas Valsts 3. ģimnāziju, kur mācības sāka ar sajūtu, ka visi citi ir gudrāki, bet, ejot soli pa solim, vidusskolu viņa absolvēja jau kā labākā skolniece klasē. Vēlāk Laura iestājās Orhūsas Biznesa akadēmijā Dānijā, un svešā valstī atkal sākumā jutās maza un nedroša, taču studijās veicās labi un bakalaura grāds finanšu vadībā un pakalpojumos tika sekmīgi iegūts. Tagad jau pusotru mēnesi Laura atkal nonākusi vidē, kur jūt, ka viņai ir kur augt un attīstīties – turpmāko gadu viņa pavadīs uzņēmuma Tele2 vadības prakses programmā Piestartē savu karjeru, kas paredz apmaksātu stažēšanos pie Tele2 finanšu direktora Arņa Priedīša.

Vairāk Karjera