Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Interesanti

Aicina piedalīties Ginesa rekorda uzstādīšanā Majoru pludmalē

Trešdien, laika posmā no plkst.17 līdz 18, ikviens interesents ir aicināts uz zibakciju Jūrmalā, Majoru pludmalē, lai uzstādītu jaunu Ginesa rekordu - lielāko cilvēku daudzumu, kuri vienlaicīgi ar tenisa raketi gaisā driblē pludmales tenisa bumbiņu, aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību uzņēmuma Ogilvy PR Latvia pārstāve Anna Babre. Mēģinājums uzstādīt rekordu ievadīs Eiropas čempionātu pludmales tenisā pieaugušajiem, kas no 12.-15. jūlijam norisināsies Majoros.

VIDEO: Latviešu komiķi iesmej par video atkārtojumiem futbolā(2)

Tuvojoties Pasaules kausa finālam, arvien lielāka nozīme ir ne tikai laukumā parādītajam sniegumam un veiksmei, bet arī katram tiesneša lēmumam. Šogad pirmo reizi prestižākā valstu turnīra vēsturē tiek izmantoti video atkārtojumi jeb VAR. Tas izraisījis neskaitāmas diskusijas gan treneru un futbolistu, gan arī dažādu ekspertu un, protams, arī līdzjutēju starpā. Nelielā īsfilmā atraktīvais Valdis Sils komiskā saspēlē ar Rihardu Sniegu attēlojis, kāda būtu ikdiena, ja arī tajā būtu pieejams VAR jeb video atkārtojumi.

VIDEO: Slavenības atbild uz svētku uzziņu tālruņa zvaniem

Dziesmu svētku laikā Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, dziedātājs Valters Frīdenbergs, reperis Edavārdi, Latvija Nacionālā Kultūras centra direktore Signe Pujāte un citi ir pieņēmuši izaicinājumu – iejusties Dziesmu un deju svētku uzziņu tālruņa konsultantu lomā. LMT Straume piedāvā video stāstu, kā viņi tika galā ar šo uzdevumu. Dziesmu un deju svētku laikā LMT bezmaksas uzziņu tālrunī 80768076 ir atvērta īpaša līnija jautājumiem latviešu, krievu un angļu valodā par svētku norisi. Dziesmu un deju svētku bezmaksas uzziņu tālruņa līnija darbosies katru dienu no plkst. 10.00 - 01.00 līdz svētku noslēgumam 9. jūlijā.

Vēsture Dienā: Svētki brīvvalstī © DIENA(1)

Arī pirms 25 gadiem bija Dziesmu svētku gads – XXI Vispārējie latviešu dziesmu svētki un XI Latviešu deju svētki notika no 1993. gada 27. jūnija līdz 4. jūlijam. Pirmo reizi Dziesmu svētkos plaši uzstājās tautas mūzikas ansambļi. Goda virsdiriģenti bija Haralds Mednis, Leonīds Vīgners un Roberts Zuika. SestDiena brīdi pirms svētku sākuma, 1993. gada 22. jūnijā, Elitas Pētersones rakstā ieskatījās Dziesmu svētku norisēs brīvvalsts laikā – 1926., 1931., 1933. un 1938. gadā.

VIDEO: Bērnu uzbūvētu robotu koris "dzied" Rīga dimd(1)

Svinot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, tapusi unikāla dziesmas Rīga dimd versija, ko izpilda pirmais robotu koris Latvijā. Mūsdienu tehnoloģijas un latviešu tautas dziedāšanas tradīcijas savdabīgajā korī apvienojuši robotikas skolas ROBO HUB dalībnieki – bērni, kas brīvajā laikā apgūst programmēšanu.

VIDEO: Kā top Latvijā lielākais virtuālais koris(1)

Gatavošanās XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem rit pilnā sparā – jau svētdien, krāšņos tērpos un košiem ziediem rotāti, dalībnieki Svētkus atklās ar gājienu. Taču šajos Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkos pieredzēsim vēl ko nebijušu – tradīcijām un mūsdienīgumam savienojoties, sadziedāšanās naktī uz vietas esošajiem dziedātājiem Mežaparka lielajā estrādē pievienosies vēl vairāki simti dalībnieku – virtuālais koris. Kā notiek gatavošanās virtuālā kora uznācienam, uzzini video.

VIDEO: Kā top Dziesmu un deju svētki

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki tuvojas vēja spārniem. LMT Straume piedāvā jaunāko stāstu video sērijā par vērienīgo gatavošanos svētkiem. Šoreiz iepazīsimies ar plašo svētku organizatoru komandu un ierakstīsim unikālu novēlējumu visiem Dziesmu un Deju svētku svinētājiem.

Aicina izpildīt testu un digitāli pielaikot Latvijas simtgades kalendāru

Latvijas valsts simtgades notikumi ir daudzveidīgi un plaši pieejami dažādām auditorijām visā Latvijā – vairāk nekā 2000 norišu sniedz bagātīgu un raibu piedāvājumu visās nozarēs, dažādām gaumēm un interesēm. Lai šajā klāstā prasmīgi izvēlētos saistošākos notikumus, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina digitāli pielaikot savu simtgades kalendāru un noskaidrot, kāds svinētājs esi Tu – zinātkārais atlēts, biznesa haizivs vai varbūt intelektuālais kultūrists?

Pieredzējušu Latvijas hokeja līdzjutēju TOP 10 fanošanas padomi

Aptaujas* rezultāti liecina, ka šogad 58% iedzīvotāju jūt līdzi Latvijas hokeja izlasei kopā ar ģimenēm, katrs trešais fano kopā ar draugiem, bet 7% aptaujāto – kopā ar darba kolēģiem. Lai stiprinātu fanošanas tradīcijas, mobilo sakaru operators BITE un Latvijas Hokeja federācija (LHF) sadarbībā ar pieredzējušiem hokeja līdzjutējiem ir apkopojuši desmit "zelta padomus", kā fanot veiksmīgāk.

Latvijā uzstādīts Ginesa rekords par lielāko pagatavoto kūku suņiem(2)

Latvijā uzstādīts jauns Ginesa rekords par lielāko pagatavoto kūku suņiem, aģentūru LETA informēja veikalu tīkla Dino Zoo pārstāve Betija Turlaja. Ginesa Pasaules rekords Lielākā kūka suņiem kopš pagājušā gada jūlija piederēja kādam zooveikalu tīklam Īrijā, kam pagājušajā vasarā izdevās pagatavot 91,8 kilogramu lielu kūku suņiem. Taču Dino Zoo izdevies šo rekordu pārspēt, izcepot par piecdesmit kilogramiem smagāku kūku.

Vēsture Dienā: Mafijas karš Jūrmalā © DIENA(1)

Jūrmala, kā zināms, ir īpaši mīļa vieta Krievijas estrādes figurantiem. 90. gados, pirms legalizācijas, tā bija tuva arī viņu faniem – organizētajai un pusorganizētajai noziedzībai ar kaimiņvalsts saknēm. Tāds īsts deviņdesmito mafijas karš notika tieši Jūrmalā pirms 25 gadiem. Protams, "razborkas" sākās līdz ar kooperatīvu kustības aizsākumu jau 1987. gadā, bet noziedznieku patvaļas kulminācija bija 1993. gada pavasaris.

Vēsture Dienā: Mūzika un žokeji © DIENA

Sākumā tās rādiuss būs neliels, kādi 10 km no raidītāja vietas, – ar šādu tehnisku informāciju pirms 25 gadiem sākās Dienas raksts par jaunas neatkarīgas radiostacijas Radio SWH tapšanu. Turpat tika solīts, ka tad, kad tiks savests kārtībā bijušais TV tornis Āgenskalnā, Radio SWH varēs klausīties jau 90 km rādiusā. "Vienīgais nosacījums – jūsu radiouztvērējam jābūt FM diapazonam. Būtiska atšķirība no radio AA, kas jau ilgāku laiku raida FM diapazonā, būs tāda, ka Radio SWH jūs dzirdēsiet diskžokejus, aktuālu informāciju no notikumu vietas un licencētu, pašu sagādātu mūziku."

Vēsture Dienā: Rekviēms pelmeņotavām © DIENA(7)

Vai, atkratoties no Padomju Savienības skavām, mēs esam kaut ko vēl zaudējuši, atskaitot savu tajā režīmā izdzīvoto jaunību un lielo ticību latviešu tautas godaprātam, kurš noteikti izpaudīsies, tiklīdz brīvība tiks atgūta?

Latvija 53. laimīgākā valsts pasaulē(8)

Somija ir pasaulē laimīgākā valsts, bet Latvija ierindojas 53.vietā, secināts Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ikgadējā ziņojumā The World Happiness Report, kas trešdien publiskots Vatikānā.

Latvijas polārpētniekus Antarktīdā "aptīra" putni(2)

Latvijas Universitātes (LU) polārpētniekiem Antarktīdā nākas pierast pie putniem, kas mēdz pārvietot vai arī nozagt pētījumiem nepieciešamo aprīkojumu, aģentūrai LETA pavēstīja projekta kuratore Marta Zīverte.

FOTO: Puspliko skrējiens Rīgas ielās(1)

Svētdien Rīgā noticis Biohacking.lv kustības domubiedru puspliko skrējiens, mērojot ceļu no Sporta ielas 2 kvartāla līdz Brīvības piemineklim un atpakaļ, vēsta rīkotāju pārstāvis Kaspars Vendelis.

FOTO: 10 stilīgas preces, ko radījuši skolēnu mācību uzņēmumi

Sestdien, 10. martā tirdzniecības centrā Domina Shopping no plkst.11 līdz plkst.18 notiks Junior Achievement Latvija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizēts pasākums CITS BAZĀRS, kura ietvaros savus radītos produktus atrādīs un pārdos 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas.

FOTO: Centrāltirgus gaļas paviljons Sieviešu dienas noskaņās(2)

Ziņu aģentūras LETA fotogrāfs Edijs Pālens iemūžinājis Rīgas Centrāltirgus gaļas paviljonu Starptautiskās sieviešu dienas noskaņās - teju katru stendu rotā pamatīgs ziedu pušķis, kas visai savdabīgi un vizuāli interesanti kontrastē ar pārdošanā izliktajiem gaļas produktiem.

99 gadus vecs austrālietis uzstāda jaunu rekordu peldēšanā © DIENA(1)

Džordžs Koroness, 99 gadus vecs kungs no Austrālijas, speciāli sarīkotā pasākumā Kvīnslendā pārspējis līdzšinējo 50 metru brīvā stila rekordu peldēšanā savā vecuma grupā par vairāk nekā pusminūti, vēsta BBC. Koronesam minēto distanci izdevās veikt nepilnā minūtē - 56,12 sekundēs.

VIDEO: Filmas PARADĪZE 89 tapšanas aizkadri

Gaidot filmas PARADĪZE 89 pirmizrādi Latvijas kinoteātros 23. februārī, LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties kinolentes tapšanā un intervijās ar filmas veidotājiem.

Vēsture Dienā: 90. gadu nekontrolētais ielu tirdzniecības uzplaukums © DIENA(3)

Izņemot Kremļa troļļus un cilvēkus bez atmiņas, visi pārējie Latvijas simtgadi sagaida ar apziņu, ka tik lekni kā pašlaik mēs nekad agrāk neesam dzīvojuši. Patiesi, tālajos klaušu laikos tikai nabagmājas iemītnieks varētu atļauties cauru dienu karāties internetā un pievaimanāt sociālos tīklus pilnus ar žēlabu un lamu sajaukumu, kā to šodien dara kāda anonīma persona, kas uzdodas par Skaisli Jātaļnieci, visiem pārējiem būtu sviedriem vaigā jāpelna dienišķā maize, rokot grāvjus un stiepjot baļķus vai vērpjot nebeidzamu pavedienu.

Vairāk Interesanti