Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Interesanti

Lidsabiedrības airBaltic balsojumā par iemīļotāko pilsētu uzvar Cēsis

Latvijas simtgadi gaidot, lidsabiedrība airBaltic aicināja balsot par savu iemīļotāko Latvijas pilsētu, tādējādi izraugoties 14 pilsētu nosaukumus, kuros tiks nokristītas jaunās Airbus A220-300 lidmašīnas. Divas nedēļas ilgušais balsojums noslēdzies, un aptaujas dalībnieki visvairāk balsis atdevuši par Cēsīm.

Indija pārspēs pati savu rekordu par lielāko statuju pasaulē © DIENA

Pirms vairākiem gadiem Indijā sāka būvēt gigantisku statuju, kura līdz ar oficiālo atklāšanu pēc apmēram pusotra mēneša kļūs par pasaulē lielāko statuju. 182 metrus augstais piemineklis par godu vienai no Indijas neatkarības pūliņu centrālajām figūrām un partijas Indijas Nacionālais kongress līderim Sardaram Patelam. Tomēr rādās, ka Indijas valdībai iepaticies savus dižgarus iemūžināt monumentālos pieminekļos - plānots, ka 2021. gadā Patela statujai pasaules lielākā pieminekļa godu atņems Čhatrapati Šivaji statuja, kuras ieplānotais augstums palielināts līdz 212 metriem, vēsta The Guardian.

Rīdzinieks SuperBingo laimējis vairāk nekā 245 tūkstošus eiro(8)

Aizvadītajā nedēļas nogalē laimēts loterijas SuperBingo galvenais naudas laimests, šoreiz 245 898,09 eiro vērtībā. Augusts bijis īpaši veiksmīgs mēnesis, jo piecās no sešām Latvijas Loto piedāvātajām skaitļu loterijām laimēti lieli laimesti par kopsummu vairāk nekā 326 tūkstoši eiro, vēsta uzņēmumā.

Skrējiens apkārt Fudzi kalnam piecu gadu garumā © DIENA

Biju cilvēkiem devis solījumu, kuru sākotnēji nespēju izpildīt, un man bija jādara viss, lai notīrītu savu vārdu – sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Mārtiņš Zvīdriņš – pirmais latvietis, kurš apskrējis apkārt Fudzi vulkānam.

Vēsture Dienā: Svētki nelaimes ēnā © DIENA

XXI Dziesmu svētku gadā, 1993. gada vasarā, Latvijā pēc trimdā pavadītajiem gadiem atgriezās dzejnieks, Latviešu Nacionālā fonda dibinātājs Andrejs Eglītis (1912–2006), Lūcijas Garūtas kantātes Dievs, tava zeme deg! vārdu autors. Apmeklējis dzimto pusi Ļaudonas pagastā, Eglītis iegriezās Literatūras muzejā, kur ar viņu sarunājās literatūrpētniece Anna Egliena un SestDiena Egīla Zirņa personā. 1993. gada 31. jūlija SestDienā intervijā Mironim kājas nesilda Andrejs Eglītis dalījās atmiņās par Latvijai liktenīgajiem mirkļiem un šodienas vērojumos.

Aicina piedalīties Ginesa rekorda uzstādīšanā Majoru pludmalē

Trešdien, laika posmā no plkst.17 līdz 18, ikviens interesents ir aicināts uz zibakciju Jūrmalā, Majoru pludmalē, lai uzstādītu jaunu Ginesa rekordu - lielāko cilvēku daudzumu, kuri vienlaicīgi ar tenisa raketi gaisā driblē pludmales tenisa bumbiņu, aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību uzņēmuma Ogilvy PR Latvia pārstāve Anna Babre. Mēģinājums uzstādīt rekordu ievadīs Eiropas čempionātu pludmales tenisā pieaugušajiem, kas no 12.-15. jūlijam norisināsies Majoros.

VIDEO: Latviešu komiķi iesmej par video atkārtojumiem futbolā(2)

Tuvojoties Pasaules kausa finālam, arvien lielāka nozīme ir ne tikai laukumā parādītajam sniegumam un veiksmei, bet arī katram tiesneša lēmumam. Šogad pirmo reizi prestižākā valstu turnīra vēsturē tiek izmantoti video atkārtojumi jeb VAR. Tas izraisījis neskaitāmas diskusijas gan treneru un futbolistu, gan arī dažādu ekspertu un, protams, arī līdzjutēju starpā. Nelielā īsfilmā atraktīvais Valdis Sils komiskā saspēlē ar Rihardu Sniegu attēlojis, kāda būtu ikdiena, ja arī tajā būtu pieejams VAR jeb video atkārtojumi.

VIDEO: Slavenības atbild uz svētku uzziņu tālruņa zvaniem

Dziesmu svētku laikā Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, dziedātājs Valters Frīdenbergs, reperis Edavārdi, Latvija Nacionālā Kultūras centra direktore Signe Pujāte un citi ir pieņēmuši izaicinājumu – iejusties Dziesmu un deju svētku uzziņu tālruņa konsultantu lomā. LMT Straume piedāvā video stāstu, kā viņi tika galā ar šo uzdevumu. Dziesmu un deju svētku laikā LMT bezmaksas uzziņu tālrunī 80768076 ir atvērta īpaša līnija jautājumiem latviešu, krievu un angļu valodā par svētku norisi. Dziesmu un deju svētku bezmaksas uzziņu tālruņa līnija darbosies katru dienu no plkst. 10.00 - 01.00 līdz svētku noslēgumam 9. jūlijā.

Vēsture Dienā: Svētki brīvvalstī © DIENA(1)

Arī pirms 25 gadiem bija Dziesmu svētku gads – XXI Vispārējie latviešu dziesmu svētki un XI Latviešu deju svētki notika no 1993. gada 27. jūnija līdz 4. jūlijam. Pirmo reizi Dziesmu svētkos plaši uzstājās tautas mūzikas ansambļi. Goda virsdiriģenti bija Haralds Mednis, Leonīds Vīgners un Roberts Zuika. SestDiena brīdi pirms svētku sākuma, 1993. gada 22. jūnijā, Elitas Pētersones rakstā ieskatījās Dziesmu svētku norisēs brīvvalsts laikā – 1926., 1931., 1933. un 1938. gadā.

VIDEO: Bērnu uzbūvētu robotu koris "dzied" Rīga dimd(1)

Svinot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, tapusi unikāla dziesmas Rīga dimd versija, ko izpilda pirmais robotu koris Latvijā. Mūsdienu tehnoloģijas un latviešu tautas dziedāšanas tradīcijas savdabīgajā korī apvienojuši robotikas skolas ROBO HUB dalībnieki – bērni, kas brīvajā laikā apgūst programmēšanu.

VIDEO: Kā top Latvijā lielākais virtuālais koris(1)

Gatavošanās XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem rit pilnā sparā – jau svētdien, krāšņos tērpos un košiem ziediem rotāti, dalībnieki Svētkus atklās ar gājienu. Taču šajos Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkos pieredzēsim vēl ko nebijušu – tradīcijām un mūsdienīgumam savienojoties, sadziedāšanās naktī uz vietas esošajiem dziedātājiem Mežaparka lielajā estrādē pievienosies vēl vairāki simti dalībnieku – virtuālais koris. Kā notiek gatavošanās virtuālā kora uznācienam, uzzini video.

VIDEO: Kā top Dziesmu un deju svētki

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki tuvojas vēja spārniem. LMT Straume piedāvā jaunāko stāstu video sērijā par vērienīgo gatavošanos svētkiem. Šoreiz iepazīsimies ar plašo svētku organizatoru komandu un ierakstīsim unikālu novēlējumu visiem Dziesmu un Deju svētku svinētājiem.

Aicina izpildīt testu un digitāli pielaikot Latvijas simtgades kalendāru

Latvijas valsts simtgades notikumi ir daudzveidīgi un plaši pieejami dažādām auditorijām visā Latvijā – vairāk nekā 2000 norišu sniedz bagātīgu un raibu piedāvājumu visās nozarēs, dažādām gaumēm un interesēm. Lai šajā klāstā prasmīgi izvēlētos saistošākos notikumus, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina digitāli pielaikot savu simtgades kalendāru un noskaidrot, kāds svinētājs esi Tu – zinātkārais atlēts, biznesa haizivs vai varbūt intelektuālais kultūrists?

Pieredzējušu Latvijas hokeja līdzjutēju TOP 10 fanošanas padomi

Aptaujas* rezultāti liecina, ka šogad 58% iedzīvotāju jūt līdzi Latvijas hokeja izlasei kopā ar ģimenēm, katrs trešais fano kopā ar draugiem, bet 7% aptaujāto – kopā ar darba kolēģiem. Lai stiprinātu fanošanas tradīcijas, mobilo sakaru operators BITE un Latvijas Hokeja federācija (LHF) sadarbībā ar pieredzējušiem hokeja līdzjutējiem ir apkopojuši desmit "zelta padomus", kā fanot veiksmīgāk.

Latvijā uzstādīts Ginesa rekords par lielāko pagatavoto kūku suņiem(2)

Latvijā uzstādīts jauns Ginesa rekords par lielāko pagatavoto kūku suņiem, aģentūru LETA informēja veikalu tīkla Dino Zoo pārstāve Betija Turlaja. Ginesa Pasaules rekords Lielākā kūka suņiem kopš pagājušā gada jūlija piederēja kādam zooveikalu tīklam Īrijā, kam pagājušajā vasarā izdevās pagatavot 91,8 kilogramu lielu kūku suņiem. Taču Dino Zoo izdevies šo rekordu pārspēt, izcepot par piecdesmit kilogramiem smagāku kūku.

Vēsture Dienā: Mafijas karš Jūrmalā © DIENA(1)

Jūrmala, kā zināms, ir īpaši mīļa vieta Krievijas estrādes figurantiem. 90. gados, pirms legalizācijas, tā bija tuva arī viņu faniem – organizētajai un pusorganizētajai noziedzībai ar kaimiņvalsts saknēm. Tāds īsts deviņdesmito mafijas karš notika tieši Jūrmalā pirms 25 gadiem. Protams, "razborkas" sākās līdz ar kooperatīvu kustības aizsākumu jau 1987. gadā, bet noziedznieku patvaļas kulminācija bija 1993. gada pavasaris.

Vēsture Dienā: Mūzika un žokeji © DIENA

Sākumā tās rādiuss būs neliels, kādi 10 km no raidītāja vietas, – ar šādu tehnisku informāciju pirms 25 gadiem sākās Dienas raksts par jaunas neatkarīgas radiostacijas Radio SWH tapšanu. Turpat tika solīts, ka tad, kad tiks savests kārtībā bijušais TV tornis Āgenskalnā, Radio SWH varēs klausīties jau 90 km rādiusā. "Vienīgais nosacījums – jūsu radiouztvērējam jābūt FM diapazonam. Būtiska atšķirība no radio AA, kas jau ilgāku laiku raida FM diapazonā, būs tāda, ka Radio SWH jūs dzirdēsiet diskžokejus, aktuālu informāciju no notikumu vietas un licencētu, pašu sagādātu mūziku."

Vairāk Interesanti