Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Atcelts Gipsy Kings koncerts Rīgā

Saistībā ar izmaiņām grupas Gipsy Kings turnejas grafikā, atcelts 26 novembrī plānotais koncerts Arēnā Rīga, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Danute Vareikaite.

Skaņu mežā uzstāsies Grammy balvai nominētais altists Mets Maneri

Nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu mežs’2018 ietvaros mūzikas namā Daile 13. otkobrī uzstāsies Grammy balvai nominētais altists Mets Maneri (Mat Maneri) – viens no redzamākajiem mikrotonālās improvizācijas proponētājiem mūsdienu mūzikā, informēja festivāla pārstāvis Rihards T. Endriksons.

Nākamvasar Rīgā uzstāsies Eds Šīrans

Nākamās vasaras vidū, 12.jūlijā, ne tikai Latvijas, bet arī kaimiņvalstu mūzikas mīļotāju ceļi vedīs uz Rīgu, Lucavsalu, kur notiks vienīgais popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts Baltijas valstīs.

Ineses Zanderes debesu Dole © DIENA

Dzejnieci Inesi Zanderi 60. dzimšanas dienā ar īpašu koncertprogrammu Uz Rīgu peld mana debesu Dole, atskaņojot latviešu komponistu darbus ar jubilāres dzeju, suminās Valsts akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais ar aktieriem Gunu Zariņu un Kasparu Znotiņu. Koncertā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē 24. septembrī plkst. 19 gaidāmas daudzveidīgas, bieži vien radikāli atšķirīgas interpretācijas, kas radušās viņas dzejas tekstu mijiedarbībā ar komponistu muzikālajām idejām.

Grupa bet bet labdarības koncertā vāks ziedojumus Veidenbauma memoriālajam muzejam

Šī gada 24. augustā uguns nelaime skāra dzejnieka Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju Priekuļu novada Kalāčos. Pilnībā nodegusi dzejnieka leģendām apvītā pirtiņa. Šī nelāgā ziņa sasniedza arī grupas bet bet dalībniekus, kuri sazinājās ar Kalāču muzeju un piedāvāja palīdzību organizējot labdarības koncertu, kuram dots nosaukums Par spīti grūtiem laikiem, un kas notiks šī gada 30. septembrī, Priekuļu novada Liepas kultūras namā.

Toska ārstē mūsu neirozes © DIENA

Jaunās sezonas atklāšanas izrāde Somijas Nacionālajā operā Helsinkos – trāpīts desmitniekā! Režisors Kristofs Lojs iestudējis Džakomo Pučīni Tosku ar dziedātāju Aušrini Stundīti titullomā