Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Koncertcikls Simfoniskais hits ar Goran Gora šosezon veltīts emocijām

Ceturtdien, 17.oktobrī, plkst. 19 Lielajā ģildē skanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) jaunās sezonas pirmais Simfoniskais hits ar Goran Gora – izklaidējoši izglītojošs koncerts jauniešiem populārā mūziķa Goran Gora vadībā. Pirmā koncerta centrā būs slavenais krievu komponists Pēteris Čaikovskis un viņa romantiskās kompozīcijas Romeo un Džuljeta un Variācijas par rokoko tēmu kontrabasista Oskara Bokanova un LNSO izpildījumā.

Rīgas Domā notiks latviešu mūzikas koncertcikls Latvijas rudens

Piecos koncertos no 16. līdz 29. oktobrim Rīgas Domā izskanēs latviešu mūzikas koncertcikls Latvijas rudens. Koncertciklā piedalīsies daudzi izcili Latvijas mākslinieki un notiks vairāki pirmatskaņojumi, ziņoja Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.

Ir jāpotējas laikus © DIENA

Septiņpadsmitais nepieradinātās mūzikas un mākslas festivāls Skaņu mežs šogad trokšņos jaunatklātajā Hanzas peronā. Prominentākais viesis – grupas Swans līderis Maikls Džirā.

Grupa Oranžās brīvdienas piesaka savu kompozīciju no izlases Skalbe. Dzirnavās

"Ar tikko nojaušamiem nagiem, sirdī ieķērušās vien, tik nevainīgas šķiet..." Latviešu turbofolka apvienība Oranžās brīvdienas piedāvā klausītajiem savu interpretāciju par pasaku meistara Kārļa Skalbes pasaku Kaķīša dzirnavas, iepazīstinot ar pasakas sižetisko, ceturto kompozīciju Rozā ķepiņas (ar tikko nojaušamiem nagiem) no muzikālas izlases Skalbe. Dzirnavās, informēja izdevēja pārstāvji.

Dzintaru koncertzālē uzstāsies džeza zvaigzne Linda Oh

18. oktobrī plkst. 19.30 ciklā Jūrmala Jazz ar vienīgo koncertu Dzintaru koncertzālē pasaules tūres ietvaros uzstāsies pasaules ekstravagantākā džeza basiste Linda Meja Hana Oh (Linda May Han Oh) ar kvartetu – Vilu Vinsonu (Will Vinson, saksofons), Metjū Stīvensu (Matthew Stevens, ģitāra) un Ēriku Dūbu (Eric Doob, sitaminstrumenti), informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Notiks Jāzepa Vītola 6. starptautiskais kordiriģentu konkurss

Turpinot Baltijas valstu vairāk nekā gadsimtu ilgās kora dziedāšanas un kordiriģēšanas skolas tradīcijas, no 2019. gada 22. līdz 26. oktobrim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kordiriģēšanas katedra organizē Jāzepa Vītola 6. starptautisko kordiriģentu konkursu. Tajā piedalīsies 18 dalībnieki, kuri pārstāv 15 valstis. Konkursa mērķi ir popularizēt latviešu kordziedāšanas kultūru pasaulē, stiprināt Latvijas un Eiropas kordiriģēšanas tradīciju pēctecību, kā arī turpināt jau pagājušā gadsimta 70. gados aizsākto Baltijas valstu kordiriģentu konkursu norisi.

Aktieris un dziedātājs Rihards Lepers izdod jaunu singlu

Jaunu skaņdarbu ir izdevis Latvijā un arī ārpus tās populārais aktieris Rihards Lepers. Dziesmas Šoreiz bez asarām mūzikas un vārdu autors ir pats aktieris, kā arī producents Kaspars Ansons, kurš iepriekš ir veiksmīgi sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Aminata, Dons, Aija Andrejeva u.c. Savukārt videoklipa režisors un operators ir Mārcis Birste.

Izdots ērģelnieka Tālivalža Dekšņa piemiņas kompaktdisks

Šovasar klajā nācis ērģelnieka Tālivalža Dekšņa piemiņas kompaktdisks Latviešu ērģeļmūzika. Rīgas Doma ērģeles. 18. oktobrī plkst. 19 Rīgas Doma baznīcā notiks kompaktdiska atklāšanai veltīts koncerts, informēja Jūrmalas sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Inese Krieviņa.

Kamermūzikas gars cauri laikmetiem © DIENA

Rudens kamermūzikas festivālā, ko ik gadu organizē VSIA Latvijas koncerti un kura patrons ir komponists Pēteris Vasks, skanēs izcila kamermūzika pasaulslavenu mūziķu izpildījumā. No 9. līdz 20. oktobrim Rīgā, Talsos, Daugavpilī un Jūrmalā klausītājus gaida tikšanās ar pasaulslavenajiem kamermūzikas ansambļiem Quatuor Modigliani un Ensemble Raro, ar spožiem solistiem – franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu un britu vijolnieku Tomasu Gūldu, kā arī ar jauno Latvijas pianisma zvaigzni Daumantu Liepiņu un kamerorķestri Sinfonietta Rīga.

Rūmenes muiža tagad elpo arī mūzikas skaņās © DIENA(2)

Rūmenes muiža Kandavā, atzīmējot tās kompleksa atjaunošanas desmit gadu jubileju, ir atklājusi jaunu kultūras un svinību telpu Kūts. Muižas 3000 kvadrātmetru lielā laukakmeņu kūts, kas celta 1913. gadā, tagad piedzīvo otro elpu, un nule aizvadītajā sestdienā tajā jau notika pirmais koncerts. Tiem, kuri šaubās, vai kultūra un kūts ir jēdzieni, kas sader kopā, arhitekte Zaiga Gaile atgādina, ka kūtī ir dzīvība, no tās nāk auglība un arī Jēzus Kristus ir dzimis kūtiņā, nevis pilī.

Esmu pateicis. Neskumstiet © DIENA

"Ja kāds jums teiks, ka esmu miris, tad neticiet!" Šādi, 2010. gada rudenī Rīgas lidostā atvadoties no Valsts akadēmiskā kora Latvija pārstāvjiem, piekodinājis gruzīnu komponists Gija Kančeli, viens no lielākajiem XX un XXI gadsimta pasaules mūzikas ģēnijiem. Toreiz viņš tā teicis pēc tam, kad, ieradies uz savas 75. jubilejas koncertiem Rīgā, sākumā bija noticējis internetā izplatītajām baumām par viņa tuva drauga, režisora Georgija Danelijas (1930–2019) nāvi, bet nākamajā dienā uzzinājis, ka tā, par laimi, nav patiesība. Taču šoruden, 2. oktobrī, pats Gija Kančeli pēc ilgas cīņas ar slimību devies mūžībā 84 gadu vecumā un sestdien jau apbedīts dzimtajā Tbilisi.

Dzintaru koncertzālē uzstāsies pianistes Linda Leine un Darja Maršiņina

12. oktobrī plkst. 19 Dzintaru koncertzāle aicina uz Rudens kamermūzikas festivāla koncertu. Divas izcilas pianistes Linda Leine (Latvija) un Darja Maršiņina (Krievija), kuras satikušās studijās Hamburgā, Dzintaru koncertzāles unikālajā akustikā atskaņos skaistākos Vaska, Šūberta un Stravinska klavieru duetus, ziņoja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Oktobrī notiks festivāls Bardu rudens

No 12. līdz 17. oktobrim notiks XVI Starptautiskais bardu un folkmūzikas festivāls Bardu rudens, kas Rīgā pulcēs dziesminiekus no Latvijas, Francijas, Igaunijas, Lietuvas un ASV, ziņoja festivāla pārstāvji.

Rudens kamermūzikas festivālā muzicēs pasaulslavenais stīgu kvartets Modigliani

Rudens kamermūzikas festivālā 19. oktobrī Dzintaru Mazajā zālē viesosies pasaulslavenais stīgu kvartets Modigliani no Francijas. Koncertā dzirdēsim romantiskā dziesminieka Franča Šūberta vēlīno stīgu kvartetu Nāve un meitene, Jozefa Haidna amizanto Kvintu kvartetu, bet no 20. gadsimta kamermūzikas klāsta ansamblis izraudzījies ugunīgā ungāra Bēlas Bartoka Trešo kvartetu, ziņoja Latvijas koncertu sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.