Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

FOTO: Festivāla Liepājas vasara noslēguma koncerts

Liepājas koncertzālē _Lielais dzintars_23.augustā izskanēja ikgadējais festivāls Liepājas vasara”. Festivāla noslēguma koncertā Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā atskaņoja Imanta Kalniņa mīlestības pilno Sesto simfoniju un koru repertuāra hitu – Morisa Diruflē Rekviēmu. Koncerta solisti bija Laura Teivāne, Liene Andreta Kalnciema un Andrejs Krutojs, informēja orķestra pārstāve Iveta Vēvere.

Koris Kamēr... trešo reizi uzvar Eiropas kormūzikas Grand Prix konkursā

Jauniešu koris Kamēr… galvenā diriģenta Aivja Gretera vadībā savu 30. jubilejas sezonu ir sācis ar uzvaru Eiropas kormūzikas Grand Prix, kas 24. augustā norisinājās Areco, Itālijā, un pulcēja sešu pasaules prestižāko koru konkursu uzvarētājus, informēja kora pārstāve Madara Ambrēna.

Māra Briežkalna kvintets pārstāvēs Latviju Tokijas Džeza festivālā

Augusta beigās un septembra sākumā Japānas galvaspilsētā norisināsies 18. starptautiskais Tokijas Džeza festivāls, kurā 31. augustā un 1. septembrī pirmoreiz uzstāsies arī mākslinieki no Latvijas - Māra Briežkalna kvintets ar programmu Latvian Evergreens, informēja mūziķu pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Ar Izraēlas filharmoniskā orķestra koncertu noslēdzas festivāla Rīga Jūrmala trešā nedēļas nogale

Šodien, 25. augustā, ar Izraēlas filharmoniskā orķestra (IFO) koncertu noslēgsies mūzikas festivāla Rīga Jūrmala trešā nedēļas nogale. Leģendārā diriģenta Zubina Metas vadībā izskanēs Hektora Berlioza Fantastiskā simfonija un Sergeja Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts ar pianisti Juidzju Vanu pie klavierēm. Koncertu tiešraidē ekskluzīvi varēs vērot replay.lv, bet plkst. 22.35 – Latvijas Televīzijas ēterā.

Mūzika zinātkāram cilvēkam. Intervija ar grupu The Bad Tones © DIENA(4)

Sirsnīgi, atvērti un vienkārši ir grupas The Bad Tones puiši - Edvards Broders, Alberts Levics, Rūdolfs Ozols un Kalvis Sležis -, bet viņu mūzika - izsmalcināts piedzīvojums vērīgam klausītājam, ikvienam, kurš ir zinātkārs, labprāt lasa un interesējas par pasaulē notiekošo. Teju meditatīvs roks, kura mierīgajās melodijās klausoties rodas asociācijas viņus dēvēt par jaunajiem latviešu The Pink Floyd. Puiši, kuri kopā muzicē jau kopš 2013. gada, aizvadītajā mēnesī laida klajā jaunu albumu Is it Good Enough?.

Pasaka, kas nebeidzas © DIENA

Multimediālais uzvedums jeb metālopera Kurbads, ķēves dēls atdzims otrajai izrādei Baltijas ceļa 30 gadu jubilejā Lucavsalā

FOTO: Noslēgusies festivāla Rīga Jūrmala otrā nedēļas nogale

Vakar, 19. augustā, ar baritona Benjamina Apla un pianista Saimona Lepera kamermūzikas koncertu, kā arī Krievijas Nacionālā orķestra, čellista Mišas Maiska un diriģenta Mihaila Pļetņova koncertiem noslēdzās mūzikas festivāla Rīga Jūrmala otrā nedēļas nogale, informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

MILOŠ un Peretjatko: izcili koncerti un publikas mīlestība(2)

Vakar, 17. augustā, Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notika divi spoži koncerti – ģitārists MILOŠ un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kvartets atskaņoja mūziku no J. S. Baha līdz The Beatles, bet vakarā izcilu solokoncertu sniedza soprāns Olga Peretjatko, kura aizstāja sasirgušo tenoru Jozefu Kalleju, portālu Diena.lv informēja pasākuma rīkotāji.