Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Skaņu meža goda viesis būs avangarda mūzikas komponists Elvins Lusjē

12. oktobrī nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu mežs ietvaros koncerttelpā Hanzas Perons uzstāsies ievērojamais amerikāņu komponists Elvins Lusjē (Alvin Lucier), ko dēvē par psiho-akustiskās mūzikas pionieri un vienu no ievērojamākajām ASV pēckara avangarda personībām, informēja fesivāla pārstāvis Rihards T. Endriksons.

FOTO: Siguldas Opermūzikas svētku galā koncerts(4)

Nedēļas nogalē, no 26. līdz 28. jūlijam, Siguldas pilsdrupu estrādē jau 27. reizi norisinājās Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki, kas noslēdzās ar krāšņu galā koncertu No operas līdz operetei, informēja Siguldas Opermūzikas svētku organizatori.

FOTO: Operzvaigzne Antoņenko žilbina operas Zemnieka gods koncertuzvedumā

Piektdien, 26. jūlijā, Jūrmalas festivālā izskanēja vienas no skaistākajām itāļu operām Pjetro Maskanji Zemnieka gods koncertuzvedums. Kopā ar pasaulslaveno operdziedātāju Aleksandru Antoņenko uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzmirdzēja vācu mecosoprāns Denīze Uzuna, baritons Jānis Apeinis, soprāns Alisa Zinovjeva un mecosoprāns Andžella Goba. Spēcīgi kaislību izvirdumi, versmainas melodiju krāces un kulminācijas dinamiskā dzīves reāliju stāstā izdzīvoja izcils solistu zvaigznājs un Jūrmalas festivāla orķestris, diriģenta Vello Pāna (Igaunija) vadībā.

Daugavgrīvas cietoksnī atklās festivālu Komēta

No šodienas līdz 28.jūlijam Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, norisināsies festivāls Komēta, kurā notiks gandrīz simts muzikāli, mākslinieciski priekšnesumi un performances, aģentūru LETA informēja festivāla projektu vadītāja Anna Luīze Pētersone.