Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Paziņoti Jāzepa Vītola kordiriģēšanas konkursa 1. kārtas rezultāti(1)

24. oktobra vakarā tika paziņoti Jāzepa Vītola 6. starptautiskā kordiriģentu konkursa pirmās kārtas rezultāti. No 17 dalībniekiem tika izvēlēti astoņi spēcīgākie, kuri turpinās muzikālo sacensību piektdien, 25. oktobrī. Pusfinālistu vidū ir koridirģenti no piecām valstīm. Viņu sniegumu un skaņdarbu interpretācijas aicinām klausīties konkursa 2. kārtas koncertā piektdien, 25. oktobrī, plkst. 19 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, informēja konkursa rīkotāji.

Jaunās mūzikas festivāls Arēna aicina uz komponista Tālivalža Ķeniņa simtgadei veltītu koncertu

30. oktobrī plkst. 19 Rīgas Reformātu baznīcā Jaunās mūzikas festivāls Arēna aicina uz izcilā komponista Tālivalža Ķeniņa simtgadei veltītu koncertu, kurā demonstrēs Rūtas Ccelmas filmu Es neesmu klaidonis. Savukārt klavieru kvartets Quadra atskaņos komponista Tālivalža Ķeniņa kvartetu, itāļu, angļu un amerikāņu komponistu inovatīvos sacerējumus kā arī Oskara Herliņa jaundarbu, informēja festivāla pārstāvji.

Paziņoti Austras balvas 2019 nominanti

Paziņoti mūzikas apbalvojumam Austras balva 2019 nominētie ieraksti, bet šī gada balvu ieguvušais albums tiks noskaidrots īpašā ceremonijā 15. novembra vakarā Mūzikas namā Daile, informēja balvas pārstāvis Normunds Vucāns.

Koris Anima izdod mūzikas video un aicina uz koncertu(1)

Atzīmējot UNESCO izsludināto pirmiedzīvotāju valodu gadu, Saulkrastu koris Anima ir radījis mūzikas video komponista Uģa Prauliņa skaņdarbam Velikine armakene, kas latviski tulkojams kā Bāleliņ mīļais no cikla Līvu sasaukšanās, informēja kora pārstāvji.

Klajā nācis Ozola dziesmas Sazvanāmies videoklips

Klajā nācis hiphopa izpildītāja Ozola dziesmas Sazvanāmies video. Kompozīcija ir iekļauta vasaras nogalē izdotajā īsajā albumā Kruīza kontroles zēni. Ieraksts tapis sadarbībā ar bītmeikeru apvienību Katapullt un Krii . Klipa autors ir jaunais un daudzsološais video veidotājs 91 kultures, kas sevi šogad ir pieteicis jau ar vairākiem vizuāliem darbiem, ziņoja mūziķa pārstāvji.

Festivālā Arēna tiksies dzeja un džezs

23. oktobrī plkst. 19 Kalnciema kvartālā Jaunās mūzikas festivāls Arēna aicina uz koncertu Dzeja un džezs. Klausies. Слушай. Listen. Tas ir starpdisciplinārs projekts, kurā Aleksandras Lines dzeju improvizētas džeza mūzikas pavadījumā izpilda džeza mūziķi ar starptautisku pieredzi: Artis Orubs (sitaminstrumenti, perkusijas) Toms Mikāls (taustiņinstrumenti, efekti) un Dominiks Višņauskis (pūšaminstrumenti, Lietuva), informēja festivāla Arēna direktore Antra Dreģe.

Koncertzālē Cēsis muzicēs argentīniešu multiinstrumentālists Sebastians Plano(1)

Sestdien, 16. novembrī, plkst. 19.30 Koncertzāles Cēsis sērijā Ambiente skatuve muzicēs Berlīnē dzīvojošais argentīniešu komponists un multiinstrumentālists Sebastians Plano. Viņa radītie skaņdarbi čellam un klavierēm, kas papildināti ar elektroniku, rada unikālu un jaunu skanējumu, pārkāpjot tradicionālās skaņu telpas robežas, informēja Koncertzāles Cēsis mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

Koncertzālē Palladium uzstāsies britu dziedātājs JP Cooper

22. maijā uz koncertzāles Palladium skatuves uzstāsies britu dziedātājs JP Cooper. Lai arī vizuāli Kūpers vairāk atgādina regeja izpildītāju, viņam tuva viegla soulmūzika, blūzs un folks. Viņš izpilda romantisku mūziku ar patīkamiem dziesmu tekstiem, informēja koncerta rīkotāji.

Andrejs Osokins kopā ar LNSO pirmatskaņos Jura Karlsona simfoniju orķestrim un klavierēm

Piektdien, 25. oktobrī, plkst. 19 Lielajā ģildē ar savu meistarīgo klavierspēli koncertā LNSO un Andrejs Osokins priecēs izcilais pianists Andrejs Osokins, kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri pirmatskaņojot īpaši viņam sarakstīto latviešu komponista Jura Karlsona Otro simfoniju orķestrim un klavierēm. Koncerta apmeklētāji varēs baudīt arī Romualda Grīnblata Sesto simfoniju, Pētera Čaikovska fantāziju orķestrim Frančeska no Rimini un Morisa Ravela horeogrāfisko poēmu Valsis.

Rīgas projektu koris aicina uz Antona Bruknera mūzikai veltītiem bezmaksas koncertiem

Rīgas projektu koris (RPK) savu otro sezonu atklās ar diviem bezmaksas koncertiem, kas veltīti austriešu vēlīnā romantisma meistara Antona Bruknera mūzikai. Programmas Antons Brukners: Lincas kapelā nozīmīgākais skaņdarbs būs komponista grandiozā Mesa mi minorā korim un pūšaminstrumentiem, kuru kopā ar kori izpildīs 15 talantīgi mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas, informēja kora pārstāve Ilga Sokolova.

Koncertzālē Palladium uzstāsies grupa X Ambassadors

13.martā koncertzālē Palladium The Orion Tour ietvaros uzstāsies ASV indīroka grupa X Ambassadors. Grupa atzīmēs sava jaunā albuma Orion, kā arī singla In Your Arms izdošanu, kas 2019. gada jūnijā tapis sadarbībā ar deju mūzikas producentu Illenium.