Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Dzintaru koncertzālē norisināsies 17. starptautiskais Kremerata Baltica festivāls(1)

12. un 13. septembrī Dzintaru koncertzālē norisināsies 17. starptautiskais Kremerata Baltica festivāls, kas šogad veltīts izcilā skaņraža Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un kamerorķestra Kremerata Baltica mūziķiem festivāla koncertos varēs tikties ar izcilo pianistu Georgiju Osokinu, vijolnieku Hugo Tičati, mecosoprānu Lusianu Mančīni un čellisti Giedri Dirvanauskaiti, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Rīgas Domā skanēs Arvo Perta 85. dzimšanas dienai veltīts koncerts(3)

Piektdien, 4. septembrī, plkst. 19 nedēļu pirms Arvo Perta 85. dzimšanas dienas Rīgas Domā skanēs koncertprogramma _Annum per annum, kas veidota kā veltījums izcilajam igauņu komponistam. Koncertā muzicēs Ivars Bezprozvanovs un Diāna Jaunzeme Portnaja, informēja Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.

VIDEO: Evija Vēbere radījusi dziesmu Vienradzis Berlīnes mūzikas festivālam PopKultuur

Pagājušajā nedēļas nogalē no 26. līdz 28. augustam tiešsaistē varēja vērot Berlīnes mūzikas festivālu PopKultuur, kurā tika pirmizrādīti īpaši gatavoti darbi pēc festivāla mākslinieciskās komandas pasūtījuma. Trijos raidījumos līdzās Noga Erez, Jojo Abot, _Eat Lipstick, Mueran Humanos, Jessy Lanza skaņdarbiem tika prezentēta arī Evijas Vēberes kompozīcija Vienradzis, informēja māksliniece.

Ērģeļmūzikas festivālam ORGANismi radīta īpaša Ivetas Apkalnas un Raimonda Paula koncertprogramma

No 22. līdz 25. oktobrim Latgales vēstniecībā Gors norisināsies piektais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls ORGANismi. Šogad izskanēs tieši festivālam radītā programma ar Raimonda Paula, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Gundara Āboliņa un Austrijas mūziķu – Valentīna Fjodorova un Jūlijas Kristīnes Lukanas – piedalīšanos, informēja festivāla rīkotāji.

Festivālā Rīga Jūrmala neizskanējušās koncertu programmas varēs noklausīties Latvijas Radio 3 Klasika ēterā

Ņemot vērā šovasar piedzīvotos pandēmijas izaicinājumus, mūzikas festivāls Rīga Jūrmala vasarā aicināja noklausīties nenoskanējušās koncertu programmas īpašā muzikālo vakaru ciklā Rīgā un Jūrmalā. Vasaras izskaņā festivāls aicina turpināt muzikālos vakarus virtuāli - radio viļņos, sadarbībā ar Latvijas Radio 3 Klasika piedāvājot noklausīties koncertprogrammas dažādu pasaulslavenu orķestru izpildījumā, informēja festivāla pārstāve Signe Lonerte.

Septembrī Hanzas peronā turpināsies koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā

Maijā un jūnijā kultūrtelpā Hanzas perons veiksmīgi realizētā un klausītāju iecienītā koncertsērija Koncerts pirmajā rindā turpināsies arī septembrī. Koncertstāstus simts klausītājiem 4. datumā piedāvās starptautiski atzītais pianists Reinis Zariņš, 5. septembrī notiks ģimeņu pasākums kopā ar Latvijas bērnu iecienīto TV raidījumu Tutas lietas, bet 11. septembrī uzstāsies a cappella grupa Latvian Voices kopā ar Jāni Strazdiņu, informēja koncertu rīkotāju pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

LNSO jauno sezonu atklās maestro Andra Pogas vadībā kopā ar pianistu Daumantu Liepiņu

1. oktobrī Lielajā ģildē notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) sezonas atklāšanas koncerts, kurā Daumants Liepiņš un LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā priecēs klausītājus ar Sergeja Prokofjeva, Aleksandra Skrjabina un Lindas Leimanes mūziku. Rudens sezona piedāvās plašu un daudzpusīgu programmu, apvienojot talantīgus Latvijas un ārzemju māksliniekus. Tomēr gaidāma arī virkne svarīgu izmaiņu, informēja LNSO pārstāvji.

Īpaši Liepājas Mākslas forumam top avangarda programma ar Radiohead mūziku

Sestdien, 26. septembrī, Liepājas Mākslas foruma laikā pirmatskaņojumu piedzīvos jauna, Latvijā radīta avangarda kamermūzikas programma Transformeri. No Reiha līdz Radiohead. Koncertprogrammu veido un tajā piedalās nepieradinātais pašmāju pianists un profesors Juris Žvikovs un vieni no spožākajiem un progresīvākajiem Latvijas jaunās paaudzes situminstrumentālistiem Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš, informēja mākslas foruma rīkotāji.

Pētera Vaska mūzikas festivāls Cēsīs notiks septembrī

Svētdien, 6. septembrī, koncertzālē Cēsis notiks tradicionāli pavasarī gaidītais Pētera Vaska mūzikas aprīlis. Daudzveidīgajā mākslas programmā būs iespēja noskatīties filmu ar Pētera Vaska mūziku, būt klātesošam gleznotāja Arija Skrides izstādes atklāšanā un sarunā par mākslu un mūziku ar pašu komponistu, bet vakara izskaņā baudīt Pētera Vaska un viņa domubiedru - komponistu mūziku koncertprogrammā Vox Amoris ar izcilo latviešu vijolnieci Baibu Skridi, pianistu Vestardu Šimku un kamerorķestri Sinfonietta Rīga tā mākslinieciskā vadītāja Normunda Šnē vadībā, informēja festivāla rīkotāji.

Ozols un Carnival Youth duelēsies koncertā Red Bull SoundClash

4. decembrī Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā pirmo reizi norisināsies pasākums Red Bull SoundClash, kura laikā uz divām skatuvēm kāps hiphopa mākslinieks Ozols un indīroka grupa Carnival Youth, lai draudzīgā sāncensībā četros raundos izpildītu īpašu koncertprogrammu ar tikai šim pasākumam aranžētu dziesmu izpildījumu, informēja organizatori.

Koncertzāle Latvija jauno sezonu atklās ar (ne) Bēthovenu

19. septembrī koncertzāle Latvija jauno koncertsezonu Ventspilī atklās ar izcilā vācu pianista Sebastiāna Knauera un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncertu, diriģenta Normunda Šnē vadībā, atskaņojot Ludviga van Bēthovena iedvesmotas komponista Arāša Safaiana variācijas programmā Šis ir (ne) Bēthovens, informēja koncertzāles pārstāvji.

Dzintaru koncertzāle vasaras sezonu noslēgs ar grupas DaGamba lielkoncertu

Klasiskās mūzikas huligāni grupa DaGamba un kamerorķestris Sinfonietta Rīga ar diriģentu Normundu Šnē pie diriģenta pults aicina uz iespaidīgu vasaras sezonas noslēguma koncertu 4. septembrī plkst. 20 Dzintaru koncertzālē. Koncertā skanēs grupas DaGamba labāko skaņdarbu izlase, īpaši izceļot šā gada lielos jubilārus Ludvigu van Bēthovenu, kuram šogad aprit 250 gadu, un Pēteri Čaikovski, kuram aprit 180 gadu, informēja koncertzāles pārstāvji.