Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Mūzika

Ziemassvētku priekšvakarā notiks Raimonda Tigula un Rīgas Doma zēnu kora koncerts

23. decembra vakarā Rīgas Domā izskanēs komponista Raimonda Tigula un Rīgas Doma zēnu kora koncertprogramma Rīta un vakara dziesmas, kurā apmeklētāji varēs baudīt Dziesmu svētkos jau skanējušas un tautā iemīļotas dziesmas Lec, Saulīte un Dod, Dieviņi kā arī labdarības akcijas Dod pieci himnu Klusi Čukst Dievs un daudzus citus jaunus skaņdarbus. Pēdējās koncerta biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīze kasēs.

Gan apgaroti un svēti, gan dzirkstoši. Grupas Putni un Jēkaba Nīmaņa pasaules tautu Ziemassvētki © DIENA

"Veidojot programmu Svēti un dzirkstoši. Pasaules tautu Ziemassvētki, kopā ar komponistu Jēkabu Nīmani un viņa vadīto Jakob Noiman Festival Band iedziļinājāmies dažādu valstu muzikālajās kultūrās – tā ir tautas mūzika, kas ietekmējusies no kristīgās tradīcijas, un arī otrādi – šodien tautā pazīstamas dziesmas, kas patiesībā ir cēlušās no baznīcas himnām latīņu valodā," stāsta vokālās grupas Putni vadītāja un dziedātāja Antra Dreģe. Jauno kopīgo Ziemassvētku programmu, kas veltīta pasaules tautu Ziemassvētku tradīcijām, mūziķi šomēnes līdz 27. decembrim atskaņos 10 koncertos Latvijas pilsētu baznīcās.

Koncertzālē Lielais dzintars skanēs Gēršvina Rapsodija blūza stilā

Piektdien, 17. janvārī, plkst. 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars Ravela, Gēršvina un Rimska-Korsakova mūzikā Liepājas Simfoniskais orķestris tiksies ar diriģentu Mārtiņu Ozoliņu. Koncerta īpašā viešņa būs pianiste – Agnese Egliņa, informēja koncertzāles pārstāvji.

Uz Ķīpsalu pēc iedvesmas © DIENA(1)

"Aicinām cilvēkus laukā no mājām uz Rīgas Ziemassvētku koncertu iedvesmoties no spilgtiem mūziķiem un muzikālām kompozīcijām," uz ikgadējiem svētku koncertiem Ķīpsalas hallē 25. un 26. decembrī aicina to mākslinieciskais vadītājs, diriģents Rūdolfs Bērtiņš kopā ar režisoru un scenogrāfu Reini Suhanovu. Tajos gaidāmi pasaules klasiskās un populārās mūzikas hiti, svētku atmosfēra un iedvesmojoši supervaroņi.

Echo Collective Ventspilī atskaņos Johana Johansona mūziku

5. aprīlī plkst. 17 Ventspilī koncertzālē Latvija ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs viesosies stīgu kvartets Echo Collective, izpildot islandiešu komponista Johana Johansona (Jóhann Gunnar Jóhannsson) darbu 12 sarunas ar Tilo Haincmanu, informēja koncertzāles pārstāvji.

Toms Ostrovskis iesaka: Šosezon festivālā Rīga Jūrmala dzirdēsim klasiskās mūzikas delikateses no Vīnes un Parīzes

2020. gada vasarā no 10. jūlija līdz 30. augustam notiks mūzikas festivāla Rīga Jūrmala otrā sezona. Četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā izskanēs 20 koncerti ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību. Toms Ostrovskis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors un festivāla Rīga Jūrmala mūzikas izglītības projekta vadītājs dalās personīgos ieteikumos par festivāla sezonas interesantākajiem akcentiem.

Operešu pasaules Jaungada šarms © DIENA(3)

Kā vēstī nosaukums Franz Lehár+, Operetes teātris savos ikgadējos Jaungada koncertos diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā šoreiz īpaši godinās operetes žanra klasiķa, slavenā austroungāru komponista Franča Lehāra daiļradi, atzīmējot viņa gaidāmo 150. gadadienu. Operetes Jaungada koncerti notiks 18. un 28. decembrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī, kā arī 29. decembrī plkst. 17.00 kultūras pilī Ziemeļblāzma.

Esmu Faraonā – runāt nevaru. Praga II aicina uz koncertu eksotiskā vietā – klubā Pļavnieku mikrorajonā © DIENA

Katrs, kuram mājās ir ne paša pirmā svaiguma elektrības rozetes jeb kontakligzdas, ir novērojis, ka tās kādreiz mēdz sākt dzirksteļot. Lai nenonāktu līdz šāda gadījuma sekām – piedzīvojumam ar degšanu un ugunsdzēsēju iesaistīšanu, der uzaicināt elektriķi, kurš zinās teikt, ka šādas dzirksteles rodas slikta savienojuma rezultātā, un nomainīs vecos vadus pret jauniem.

Tiek izziņots DaGamba feat Tchaikovsky papildkoncerts Cēsu koncertzālē

Klasiskās mūzikas huligāni DaGamba izziņo tūres DaGamba feat Tchaikovsky papildkoncertu Cēsu koncertzālē 4. aprīlī. Vienlaikus atzīmējot lielmeistara Pētera Čaikovska 180. dzimšanas dienu, tas būs Latvijas tūres noslēgums īpašā stāvkoncerta formātā, Informēja grupas pārstāve Linda Āboliņa.

Saecl izdod albumu Jaungada taksometrs 2

Elektroniskā albuma formātā izdots albums Jaungada taksometrs 2, kurā iekļauta mūzika no Māra Martinsona romantiskās komēdijas Jaungada taksometrs 2 skaņu celiņa, ko komponējis Saecl. Albumā apkopotas 11 kompozīcijas, kuras komponists radījis speciāli filmai. Albums ir elektroniski pieejams lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, informēja filmas pārstāvji.

Kontrtenors Sergejs Jēgers Rīgas Domā atskaņos dažādas Ave Maria versijas

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, festivālā Eiropas Ziemassvētki Rīgas Domu pieskandinās mūzikā tērptās lūgšanas Ave Maria dažādu gadsimtu un tautību komponistu skatījumā. Kontrtenora Sergeja Jēgera balss savīsies ar Rīgas Doma ērģeļu varenajām stabulēm un baznīcas velvēs atbalsosies arī vijoles un kontrabasa skaņas, informēja Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica.