Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Vienmēr kopā ar Marinu Rebeku © DIENA

Soprāna Marinas Rebekas un pianistes Lailas Holbergas koncerts Rundāles pilī atvēra durvis uz citu realitāti – tajā valdīja dziļi personiskas kamermūzikas gaisotne, bet netika zaudēts nekas no operas vēriena.

Koncertcikls Kopā turpinās ar Perīnas Madefas un Jāņa Apeiņa koncertu Melngalvju namā

14. augustā plkst. 20 Melngalvju namā tiešraides koncertu ciklā Kopā notiks pirmais lielais soprāna Perīnas Madefas un baritona Jāņa Apeiņa koncerts, kurā skanēs ārijas un dueti no skaistākajām Džuzepes Verdi, Šarla Guno, Gaetāno Doniceti, Rudžero Leonkavallo un Umberto Džordāno operām. Pie klavierēm - pianists Mārtiņš Zilberts, informēja koncerta rīkotāji.

Saulkrastos viesosies Kremerata Baltica © DIENA

Īpašie viesi 7. kamermūzikas festivālā, kas jau otro gadu zināms ar tā jauno nosaukumu Satikšanās Saulkrastos un šovasar notiks no 7. līdz 15. augustam, ir kamerorķestris Kremerata Baltica un klavieru kvartets Quadra.

Sansusī gan Aknīstē, gan tavā pagalmā © DIENA(1)

Septītais festivāls Sansusī Aknīstē – pasākums, kuru jau iepriekšējos gados daudzi kamermūzikas un citu skatuves mākslu cienītāji iemīļojuši brīvās, nesamākslotās gaisotnes dēļ, šogad notiks no 7. līdz 9. augustam. Ņemot vērā Covid-19 dēļ valstī noteiktos ierobežojums, šogad festivālu klātienē varēs baudīt ierobežots skaits apmeklētāju, taču festivāla pieejamību neierobežoti paplašinās tiešraides digitālajā vidē.

Tiguļkalnā, augusta zvaigznēs © DIENA(1)

Mūzikas un dzīves kalendāra ritms šķiet sajucis, jo nevis vasaras sākumā, kā tas bijis līdz šim, bet 8. augustā (plkst. 20) norisināsies ikgadējais brīvdabas koncerts Tiguļkalns.

Balsu burvība pie Dzirnavu ezeriņa. Latvian Voices a cappella festivāls jau šo sestdien Valmierā © DIENA

Festivāls Latvian Voices a cappella, kas jau trešo vasaru notiks Valmierā, ir viens no tiem pasākumiem, kuri, neraugoties uz neziņu par Covid-19 pandēmijas attīstību, tomēr nav atcelti. Ikgadējais festivāls šoreiz norisināsies vienu dienu, sestdien, 1. augustā, piedāvājot gan meistarklases, kuras ikviens varēs vērot tiešraidē Feisbuka lapā, gan koncertu plkst. 21 pie Dzirnavu ezeriņa Valmieras centrā (orientieris – G. Apiņa ielas māju kvartāls), kur grupa Latvian Voices uzstāsies kopā ar pasaulē populārās zviedru Real Group basu Jāni Strazdiņu.

Nākamajā pavasarī Arēnā Rīga uzstāsies grupa Hurts

Ar koncertu Arēnā Rīga nākamajā pavasarī, 25. martā, Latvijā atkal viesosies britu duets Hurts. Turneja, kas aptver 17 valstis un tik dažādas pilsētas kā Londona un Vladivostoka, pakārtota grupas jaunākajam, nu jau piektajam, albumam Faith, informēja koncerta rīkotāji.

Juglas ezerā notiks starpžanru mūzikas festivāls Laivā

Sestdien, 8. augustā, Juglas ezerā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā notiks Latvijā pirmais starpžanru mūzikas festivāls Laivā. Klausītājus sēsties laivās un baudīt mūziku aicinās ne tikai grupas Tautumeitas un DaGamba, bet arī modernās kokles virtuozs Laima Jansone, informēja festivāla rīkotāji.