Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

VIDEO: Apvienība Bubble Boyz publicē līksmu roku mazgāšanas dziesmu(2)

Laikā, kad rūpīga roku mazgāšana ir kļuvusi svarīgāka nekā jebkad agrāk, gan lieliem, gan maziem par to dzīvespriecīgā dziesmā un videoklipā atgādina jauna, bet kaut kur jau ļoti dzirdēta un iemīļota apvienība Bubble Boyz. Viņi kopā ar pašmāju kosmētikas ražotāju Stenders radījuši Roku mazgāšanas dziesmiņu latviešu un angļu valodā, lai atgādinātu ikvienam – tava nākotne ir tavās tīrajās rokās!

Klajā nācis singls no Riharda Dubras pirmā simfoniskā albuma Mystery of His Birth(2)

Nacionālā ierakstu kompānija Skani laiž klajā singlu no komponista Rihardas Dubras pirmā simfoniskā albuma Mystery of His Birth, kas klajā nāks maija sākumā. Albumu ieskaņojis Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Atvars Lakstīgala, bet čella solo spēlē Ēriks Kiršfelds, informēja ierakstu kompānija Skani direktors Egīls Šēfers.

Kultūra nav putukrējums © DIENA(21)

Orķestra skaņa veidojas no kopuma, kur katrs ir svarīgs. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķi ir mūsu zelta vērtība. Ar tik lielām pūlēm esam šeit noturējuši jaunos, talantīgos mūziķus. Nevar atļauties zaudēt daļu sastāva, sevišķi – ņemot vērā, ka Latvijā ir mūziķu deficīts vairākās instrumentu grupās. Trīcam un drebam par katru cilvēku, kas mums ir, – saka LNSO valdes locekle Indra Lūkina. Ko orķestrim nozīmē krīze un tās radītās sekas, viņa pieredzēja jau 2008. gada krīzes laikā, toreiz kā orķestra Sinfonietta direktore.

Grupa Kristine Praulina & The Soulful Crew izdod singlu Mountains

Grupa Kristine Praulina & The Soulful Crew sadarbībā arī Rīgas Gospeļkori izdod singlu Mountains un dziesmas video, kas ir pirmais priekšvēstnesis grupas gaidāmajam pilnmetrāžas albumam. Dziesmu no šodienas ir iespējams dzirdēt populārākajos straumēšanas servisos, informēja grupas pārstāve Inga Zālīte.

Cildinājumu maigais lietus. Ērika Ešenvalda albums TranslationsGramophone redaktora izvēle © DIENA(1)

Britu prestižā mūzikas izdevuma Gramophone izdevēji nesnauž un jau atkal cildina latviešu mūziku. Vēl ir tikai aprīļa vidus, bet, mazliet steidzoties laikam pa priekšu, jau publicēta nākamā – šā gada maija izdevēju izlase Editor’s Choice. Arī tajā, gluži tāpat kā aprīlī, labāko un interesantāko jauno klasiskās mūzikas albumu vidū ir nonācis kārtējais Ērika Ešenvalda autoralbums – amerikāņu diriģenta Ītena Sperija un ASV Portlendas Universitātes studentu kamerkora ierakstītais albums Translations, kas šā gada martā nācis klajā pasaulē lielākajā mūzikas izdevniecībā Naxos.

Izveidots jauns LNSO podkāsts; to vadīs Andris Poga un Orests Silabriedis(5)

Sākot no trešdienas, 22. aprīļa, divreiz mēnesī LNSO podkāstā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galvenais diriģents Andris Poga, kā arī LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis aicinās uz sarunu viesi, kas nav saistīts ar mūzikas pasauli, lai aprunātos par mūziku, mākslu, filozofiju un pasauli kopumā.

Mažorīgs muzikālais fitness. "Varētu teikt, ka aicināšu klausītājus uz deju!" saka pianiste Agnese Egliņa © DIENA

Ir mierpilnāks, pārdomu pilns laiks, tomēr ļoti radošs. Pēdējās dienās jūtu, ka atkal nepietiek stundu, jo jāgatavojas koncertam, galvā rodas nākotnes idejas, jaunas kamermūzikas un solo programmas. Sakrājies daudz, ko pati vēlos noklausīties, – saka Agnese Egliņa, viena no mūsu darbīgākajām, dinamiskākajām un daudzpusīgākajām mūziķēm. Šovakar, 20. aprīlī, plkst. 18 gaidāma pianistes uzstāšanās Latvijas Radio 3 Klasikas 1. studijas koncertu sērijā Viens pats studijā, kas baudāma LR3 Klasikas ēterā un LR3 Facebook video tiešraidē. Programmu viņa vēlējusies veidot mažorīgāku – "varētu teikt, ka aicināšu klausītāju uz deju".

Replay.lv var noskatīties Imanta Kalniņa 75 gadu jubilejas koncertu

Sadarbībā ar Latvijas Televīziju Liepājas Simfoniskais orķestris vietnē replay.lv piedāvā noskatīties Imanta Kalniņa 75. jubilejai veltīto koncertu ar komponista trīs jaundarbu pirmatskaņojumiem, kas Liepājas koncertzālē Lielais dzintars izskanēja 2016. gada janvārī.

Viens pats studijā: pianistu uznāciens. Raimonda Paula iesākto turpina Agnese Egliņa un kolēģi © DIENA

Tagad, kad jau vairāk nekā mēnesi esam pavadījuši ārkārtas pašizolācijā, arvien plašāks kļūst piedāvājums bez maksas vai par nelielu samaksu virtuāli izbaudīt daudzus mūzikas, teātra un citus mākslas notikumus, kurus "iepriekšējā dzīvē" nepaspējām vai nevarējām. Tomēr tā jau ir vēsture. Tāpēc jo vērtīgākas ir iespējas klausīties un vērot (kaut arī attālināti) koncertus, kuri pa īstam notiek tieši tagad. Šāds ir Latvijas Radio 3 – Klasika atsāktais koncertu cikls Latvijas Radio 1. studijā, tikai šoreiz solo un bez klausītājiem – Viens pats studijā.

Internetā pieejams koncerta Nākotne mums seko videoieraksts

4. februārī koncertzālē Hanzas perons norisinājās koncerts, kurā Sinfonietta Rīga un multiinstrumentālists Pedro Eustāšs diriģenta Normunda Šnē vadībā izpildīja Platona Buravicka jaundarbu Nākotne mums seko. Tagad koncerta pirmās daļas ierakstu var noskatīties interneta vietnē YouTube, informēja koncerta rīkotāji.

Ar Dona uzstāšanos Latvijas Televīzija sāks Latvijas mūziķu koncertu tiešraides(2)

Latvijas Televīzijas jaunākais projekts Koncerts Z studijā ļaus skatītājiem "dzīvajā" vērot Latvijā populāru mūziķu uzstāšanos, bet mūziķiem – sniegs iespēju uzstāties teju ierastos apstākļos. Koncerti būs vērojami LTV1 un REPLAY.lv tiešraidē piektdienu vakaros plkst. 21.20. Pirmajā koncertā uzstāsies mākslinieks, kura dziesmām līdzi dzied tūkstoši un kura solokoncerts var piepulcēt pilnu Rīgas lielāko arēnu – Dons, informēja Latvijas Televīzijas pārstāvji.