Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Kultūras vietā Tu jau zini kur notiks Katrīnas Gupalo dzimšanas dienas koncerts

Piektdien, 17. jūlijā, plkst. 20 Tallinas ielas kvartāla angārā Tu jau zini kur notiks mūziķes Katrīnas Gupalo dzimšanas dienas koncerts. Šajā vakarā mūziķe pirmo reizi radīs performances kopā ar horeogrāfi Laumu Bergu, elektroniskās mūzikas guru Orioli un trompetistu Kristianu Kalvu, informēja mūziķes pārstāvji.

FOTO: Izskanējuši pirmie festivāla Rīga Jūrmala muzikālie vakari

Pagājušās nedēļas izskaņā no 9. līdz 11. jūlijam Rīgā iepretim Latvijas Nacionālajai operai notika pirmie klasiskās mūzikas festivāla Rīga Jūrmala muzikālie vakari. Lai arī šovasar gaidītie festivāla koncerti klātienē tikuši atcelti, festivāla organizatori piedāvā alternatīvu veidu, kā Rīgas un Jūrmalas pilsētvidē un citās netradicionālās vietās ikviens varētu noklausīties šovasar nenoskanējušās koncertprogrammas.

Festivāls Rīgas Doms aicina uz deviņiem koncertiem

Piektdien, 17. jūlijā, sāksies vecākais Latvijas festivāls Rīgas Doms, kas šogad savu 33. gadskārtu piesaka ar spožiem, starptautiski atzītiem ērģelniekiem un daudzveidīgām Latvijas mākslinieku programmām. Festivāls notiks no 17. jūlija līdz 18. septembrim deviņos koncertos katru piektdienu (izņemot 14.augustā), informēja festivāla rīkotāji.

Ģitārists Gints Smukais radījis savu tautasdziesmas Pūt vējiņi versiju

Gints Smukais izdod jaunu aranžiju tautasdziesmai Pūt vējiņi, kas ir otrais priekšvēstnesis gaidāmajam otrajam studijas albumam Atkusnis, kura atklāšanas brīvdabas koncerts Atkusnis notiks 31. jūlijā plkst. 21 Raiskuma ezerā kempingā Apaļkalns uz peldošas skatuves, informēja mūziķa pārstāve Inga Zālīte.

Koncertzālē Palladium uzstāsies rokgrupa Opeth(5)

2020. gada 11. martā koncertzālē Palladium Rīga jaunākā albuma In Cauda Venenum tūres ietvaros uzstāsies viena no ietekmīgākajām Ziemeļeiropas progresīvā metāla rokgrupām Opeth. Koncerta īpašie viesi - Islandes klasiskā roka grupa The Vintage Caravan, informēja koncerta rīkotāji.

Trombonista Vaira Nartiša stand up izrāde Pūt un palaid visā Latvijā

Viens no labākajiem Latvijas trombonistiem, soloatskaņotājs, Latvijas Nacionālās operas orķestra mākslinieks un pūšaminstrumentu izgudrotājs Vairis Nartišs piedāvā publikai jautru instrumentālā stand up teātra izrādi Pūt un palaid!, ar kuru viņš šovasar apceļo Latviju.

Lielajā dzintarā notiks operdziedātājas Ineses Galantes un pianista Daumanta Liepiņa koncerts

Piektdien, 17. jūlijā, plkst. 19 operdīva Inese Galante klausītājus aicina uz sava jaunā projekta Viva Latvija pirmo koncertu Liepājas koncertzālē Lielais dzintars. Viva Latvija sākās kā sociālo tīklu zibakcija laikā, kad klātienes koncerti nevarēja notikt, tādēļ tikšanās ar klausītājiem māksliniecei un viņas skatuves partneriem – pianistam Daumantam Liepiņam, dziedātājiem Artjomam Safronovam un Daniilam Kuzminam – ir gaidīts un nozīmīgs notikums.

VEF Kultūras pils sāks jauno koncertu sezonu

13. augustā plkst. 19 ar VEF Jazz Club džeza mūzikas koncertu Bila Evansa iedvesmotie VEF Kultūras pils sāks 2020./2021. gada koncertu sezonu un līdz ar to atsāks arī klātienes koncertu un pasākumu norisi, savukārt jau 22. septembrī uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves džeza kluba atmosfērā uzstāsies Latvijas džeza trio Auziņš, Čudars & Arutyunyan, kas pirmo reizi dzīvajā izpildījumā atskaņos savu jauno 2020. gada pavasarī tapušo un albumā ieskaņoto programmu, informēja VEF Kultūras pils projektu vadītāja Antra Dreģe.

Rīgā uzstāsies igauņu rokgrupa Sibyl Vane

Piektdien, 24. jūlijā, plkst. 20 peldošajā mākslas galerijā Noass uz AB dambja igauņu rokgrupa Sibyl Vane prezentēs savu jaunāko albumu Dutchess, informēja grupas pārstāvji.

Vasaras vidū norisināsies vēsturisko ērģeļu svētki Latvija – ērģeļu zeme

No 25. jūlija līdz 9. augustam jau ceturto gadu norisināsies vēsturisko ērģeļu svētki Latvija – ērģeļu zeme. Svētki dāvās iespēju apceļot Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, kā arī apzinot valsts kultūrvēsturisko lepnumu, informēja svētku rīkotāja ērģelniece Ilona Birģele.

Grupa Labvēlīgais tips aicina uz koncertiem Latvijas estrādēs

Iespējams, vispozitīvākā Latvijas grupa Labvēlīgais tips aicina uz ne mazāk pozitīviem koncertiem Es nav redzējis Tevi jau sen! Latvijas estrādēs. 25. jūlijā grupa uzstāsies Valmieras, 1. augustā – Saldus, 7. augustā – Ikšķiles, bet 8. augustā – Alūksnes estrādē, informēja grupas pārstāvji.