Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

LNSO noslēdz koncertsezonu ar trim izciliem tiešsaistes koncertiem

Šī gada aprīlī un maijā LNSO noslēgs 2020./ 2021. gada koncertsezonu ar trim krāšņiem tiešsaistes koncertiem. 30. aprīlī klausītājus priecēs pianists Reinis Zariņš un Lietuvas diriģents Modests Pitrens. 14. maijā uz skatuves kopā ar pianisti Elīnu Bērtiņu pēdējo reizi LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta statusā kāps Andris Poga. Savukārt 21. maijā LNSO atkal tiksies ar krievu mūzikas leģendu diriģentu Vladimiru Fedosejevu, viņiem pievienosies pianists Georgijs Osokins, mecosoprāns Oļesja Petrova un Valsts Akadēmiskais koris Latvija, informēja orķestra pārstāvji.

Baltijas jaunos komponistus aicina piedalīties otrajā bigbenda kompozīciju konkursā

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Latvijas Radio bigbendu turpina aizsākto iniciatīvu – Bigbenda kompozīciju konkursu Baltijas jaunajiem komponistiem. Pirmajā konkursā, kas notika pagājušajā gadā, piedalījās vairāk nekā 20 dalībnieku, apliecinot šāda konkursa nepieciešamību gan Latvijā, gan arī kopumā Baltijas valstīs. Par tā uzvarētājiem kļuva igauņu jaunā džeza komponiste Kristīna Bjanka Rantala (Kristina Bianca Rantala), kā arī latviešu džeza mūziķi Jānis Rubiks un Reinis Ašmanis.

Ratnieces mirdzums un Bartoka kontrasti. Starptautiskais Trio Carmine debitēs Liepājas Lielajā dzintarā © DIENA

"Ļoti priecājamies par Liepājas koncertzāles Lielais dzintars iniciatīvu organizēt koncertu tiešsaistē, sniedzot lielisku iespēju mūsu trio debijai patiesi ekskluzīvos apstākļos. Centīsimies sajust klausītāju klātbūtni virtuāli," saka Parīzē dzīvojošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka, viena no Trio Carmine dalībniecēm. Kameransamblis, kurā muzicē arī latviešu klarnetiste Anna Gāgane un šveiciešu pianists Lūkass Loss, turpinās Lielā dzintara koncertsēriju Personīgi tiešsaistes videokoncertā sestdien, 17. aprīlī, plkst. 19.

Festivāls Tallinn Music Week no jūnija pārcelts uz rudeni

Ikgadējais starptautiskais jaunās mūzikas un pilsētas kultūras festivāls Tallinn Music Week no jūnija pārcelts uz rudeni, cerot, ka līdz tam Covid-19 dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi tiks mīkstināti, paziņojuši vērienīgā pasākuma rīkotāji.

Kā skan baltiešu DNA? Pirmais festivāls Baltijas Mūzikas dienas notiks tikai bezmaksas tiešraidēs © DIENA(1)

Jauna, būtiska, triju valstu komponistu apvienību sadarbībā balstīta mūzikas tradīcija – festivāls Baltijas Mūzikas dienas (Baltic Music Days) – sāk savu dzīvi šopavasar, kā tas ticis plānots jau vairākus gadus. Šis ir jauns projekts, kurš vispirms, no 22. aprīļa līdz 2. maijam, norisināsies Igaunijā vienlaikus ar ikgadējām Igaunijas Mūzikas dienām un turpmāk rotēs pa visām trim dalībvalstīm.

Festivāls Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2021 noslēdzas ar diviem koncertiem

Festivāls Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2021 šogad piedāvā klausīties koncertus tiešsaistē. Četri koncerti notika marta sākumā, savukārt divi atliktie norisināsies aprīlī: Ligeti. Laika viļņi norisināsies 17. aprīlī, bet noslēguma koncerts Leimane, Viļums, Grizē izskanēs 29. aprīlī. Koncertu tiešraides būs vērojamas vietnē bezrindas.lv. Iepriekš iegādātie abonementi un biļetes būs derīgas, kā arī pieejamas līdz koncertu norises sākumam.

Tapis apjomīgs pētījums par Liepājas Simfoniskā orķestra vēsturi

Noslēdzies fonda Uniting History iniciēts projekts, kurā sadarbībā ar Liepājas Universitāti tika pētīta Liepājas Simfoniskā orķestra un profesionālās mūzikas dzīves vēsture Liepājā, sākot no 18. gadsimta otrās puses līdz pat mūsdienām. Lai ar pētījumu iepazīstinātu plašāku sabiedrības daļu, tapis arī mūsdienīgs, izglītojošs video materiāls.

Norisināsies tiešsaistes meistarklase karaliskā Concertgebouw orķestra oboju koncertmeistara Alekseja Ogrinčuka vadībā

Pirmdien, 12. aprīlī, plkst.16 tiešsaistē Rīga Jūrmala akadēmijas Facebook lapā norisināsies meistarklase kopā ar Karaliskā Concertgebouw orķestra pirmo oboju Alekseju Ogrinčuku un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem Varvarau Zavjalovu, Renāti Lodziņu, Paulu Kristapu Reini un Kiru Maiju Kirsanovu., informēja festivāla Rīga Jūrmala rīkotāji.