Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Tapusi džeza gadatirgum jazzahead! veltīta izlase Jazz in Latvia 2021

Jau piekto gadu pēc kārtas Latvijas džezs tiek pārstāvēts lielākajā Eiropas džezam veltītajā gadatirgū jazzahead!, kas ik aprīli notiek Brēmenē, Vācijā. Īpaši gadatirgum tapusi arī izlase Jazz in Latvia 2021, kurā iekļautas 18 pašmāju mākslinieku kompozīcijas, informēja mūzikas izdevniecības SKANi pārstāvji.

Aicina iesūtīt savus Dziesmusvētku stāstus topošajai pastāvīgajai ekspozīcijai

Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, Dziesmusvētku biedrību un Pasaules brīvo latviešu apvienību aicina ikvienu interesentu piedalīties akcijā Mani Dziesmu un deju svētki, kuras laikā tiks vākti personiski Dziesmusvētku stāsti - topošās Dziesmusvētku ekspozīcijas sastāvdaļa. Visi interesenti var iesūtīt stāstus dažādos formātos – video, e-pastos un vēstulēs.

Tiešraidē no Latgales vēstniecības Gors skanēs Andreja Osokina koncerts Osokins – Bēthovenam

Tiešraidē no Latgales vēstniecības Gors 7. maija vakarā plkst. 19 skanēs pianista Andreja Osokina soloprogramma Osokins – Bēthovenam. Programmā būs klausāma, ne tikai Ludviga van Bēthovena mūzika, bet arī Roberta Šūmaņa, Friderika Šopēna, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi. Koncerta intriga – Kristapa Pētersona Bēthovenam veltītā skaņdarba pirmatskaņojums un saruna ar komponistu, informēja koncertzāles pārstāvji.

Liepājas Lielajā dzintarā Mātes dienai veltītā koncertā skanēs arfa

Svētdien, 9. maijā, plkst. 19 Liepājas koncertzāles Lielais dzintars kamersēriju Personīgi turpinās īpaši Māmiņdienai veltīts tiešsaistes koncerts. Svētku programma izgaismos un iepazīstinās klausītājus ar kādu smalku, senu, bet vienlaikus mūsdienīgu mūzikas instrumentu – arfu.

Skaņu mežs izziņo bezmaksas tiešsaistes sarunu ciklu

Nepieradinātās mūzikas biedrība Skaņu mežs izziņo sešu tiešsaistes sarunu ciklu, kurā ievērojami mūziķi un mūzikas teorētiķi runās par dažādiem eksperimentālās mūzikas apakšžanriem nozīmīgiem tematiem, tostarp arī prasmi klausīties. Tiešsaistes notikumu sērija tiks aizsākta 6. maijā ar mūzikas un skaņu mākslas teorētiķa Duglasa Kāna (Douglas Kahn) lekciju par komponistu Elvinu Lusjē (Alvin Lucier).

Dokumentālā filma Varones: Pārmaiņu balsis saņem vairākas starptautiskas balvas

Pagājušajā nedēļā divus starptautiskus apbalvojumus ieguvusi dokumentālā filma Women Warriors: The Voices of Change (Varones: Pārmaiņu balsis), kuras skaņu celiņš diriģentes un producentes Eimijas Andersones un latviešu komponistes Lolitas Ritmanis vadībā ierakstīts Rīgā. Ierakstā piedalījās arī Rīgas Doma meiteņu koris Tiara diriģentes Airas Birziņas vadībā un īpaši šim projektam veidots Latvijas mūziķu orķestris, informēja kora pārstāvji.