Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mūzika

FOTO: Otrais mūzikas klubs Ekselence

Viesnīcā Grand Hotel Kempinski Riga, 4. jūlijā, notika otrais mūzikas festivāla Rīga Jūrmala klubs Ekselence, kurā bija iespēja ielūkoties 18. augusta koncerta skaņdarbu vēsturē, informēja festivāla Rīga Jūrmala pārstāve Inga Vasiļjeva.

FOTO: Izskanējis festivāls Rīgas ritmi(1)

Ar eksotisku Ķīnas mākslinieku koncertu Kongresu namā noslēdzies deviņpadsmitais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls Rīgas Ritmi 2019, informēja festivāla pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Asaras tavos matos © DIENA

Grupas The Cure četrdesmit gadu jubilejas koncerts nenotiek ne festivālā Positivus, ne Mežaparka Lielajā estrādē, bet kinoteātrī.

Sāksies 32.Ērģeļmūzikas festivāls Rīgas Doms 2019

No šodienas līdz 21.jūlijam galvaspilsētā norisināsies 32.Ērģeļmūzikas festivāls Rīgas Doms 2019, kas pulcēs slavenus ērģelniekus, flautistes, arfistes, solistus, čellistus, saksofonistus un sitaminstrumentālistus, informēja Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.

Opener treša diena – Kailija, lūdzu, piedod! © DIENA

Festivāla Opener trešās dienas pēcpusdienā beidzot sāk atgriezties vasaras pazīmes. Varbūt tās ir izsaucis kaut kur tuvumā jau esošais The Smashing Pumpkins līderis Billijs Korgans? Kaut kādas pārcilvēciskas spējas viņam gan jau piemīt, ja pat Ozija Osborna sieva savulaik nosauca šo par briesmīgāku monstru un despotu nekā viņas vīrs pēc tam, kad bija mēģinājusi pastrādāt par Korgana menedžeri.

Pirmsnāves kabarē © DIENA

Tik drosmīgu Riharda Štrausa Salomes interpretāciju var atļauties tikai tāds režisors kā Kšištofs Varlikovskis un tikai tāds teātris kā Bavārijas Valsts opera Minhenē

Opener otrā diena – rokmūzikas meistarklase © DIENA

Cilvēki lēni slīd prom no lielās skatuves, jo tikko ir beiguši spēlēt The 1975, kurus mazliet pavērojot pa gabalu, ir skaidrs, ka šie jāatstāj Positivus festivālam, jo pašlaik jānoskaņojas ne vien Opener otrās dienas, bet arī manam visa festivāla galvenajam notikumam – The Strokes koncertam.

Rudaks no Open'er: Pirmā diena. Nežēlīgi sadauzīt drīkst tikai bungas © DIENA

Open'er festivālā Polijas pilsētā Gdiņā, kas notiek šonedēļ, izdzirdot latviešu valodu, tūliņ doties klāt un sveicināties nav vairs nekāds labais tonis. Jo tie var izrādīties pavisam sveši cilvēki, kuriem latviešu valodas izdzirdēšana šeit vairs nav īpašs un negaidīts notikums. Jau iebraucot stāvvietā, visapkārt bija redzamas automašīnas ar Latvijas numuriem, tātad mūsu interese par dzīvās mūzikas koncertiem arvien pieaug, un pašmāju festivāli vēl nepiedāvā tādu pazīstamu ārvalstu mūziķu klāstu, kādu var atļauties festivāls zemē, kas ir krietni lielāka un apdzīvotāka par Latviju.

Šī gada Positivus pērles © DIENA(5)

Šogad Positivus festivāls ir parūpējies par īpašu mūziķu izlasi no visas pasaules. Tā kā festivāls atkal notiks divas dienas, mūzikas mīļotājiem būs iespēja steigt no vienas skatuves uz otru, lai redzētu visu, kas ieplānots. Ja festivālā patīk organiski plūst no vienas vietas uz citu, tad šie ir tikai daži no mūziķiem, kurus būtu vērts redzēt.

Uz Positivus ar īpašo festivāla ekspresi

Katru gadu, gatavojoties festivālam Positivus, iesakām laicīgi plānot savu nokļūšanu tajā. Automašīna, motocikls vai kemperis - ir visdažādākie veidi, kā nokļūt Salacgrīvā. Arī šogad, papildinot ierastos transporta veidus, kursēs tradicionālais un visu iecienītais Positivus Ekspresis.