Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 28. oktobris
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Mūzika

Sinfonietta Rīga jaunajā koncertsezonā izskanēs vairāki pirmatskaņojumi

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga izsludina 16. koncertsezonas pirmā pusgada programmu, aicinot klausītājus uz tikšanos ar spožiem ārvalstu solistiem un ievērojamiem diriģentiem. Ludvigs van Bēthovens, Jozefs Haidns, Francis Šūberts, Pēteris Vasks un Krists Auznieks – šie un daudzu citu redzamu skaņu mākslas meistaru vārdi veidos daudzveidīgu ceļojumu cauri muzikālajiem stiliem un laikmetiem.

Ventspilī uzstāsies perkusionists Tatu Renke

25. septembrī Ventspilī, koncertzālē Latvija pēc ilgāka pārtraukuma atkal notiks laikmetīgās autormūzikas cikla Ma koncerts, kurā uzstāsies perkusiju virtuozs un skaņu mākslinieks Tatu Renke (Tatu Rönkkö) no Somijas.

Mūzikas tetovējums manā sirdī © DIENA

Ar īpašu mīlas dziesmu programmu, kura skanēs trīs dažādās valodās, VEF Kultūras pilī 16. septembrī atzīmēs maestro Raimonda Paula 85 gadu jubileju. Jubilāram šajā koncertprogrammā pievienosies trīs izcilas un maestro radošajā mūžā nozīmīgas mākslinieces – dziedošā aktrise Veronika Plotņikova, stilistiski vispusīgā Dināra Rudāne un Sofija Rubina, džeza balss no Igaunijas, kā arī kamerorķestris Kremerata Letonica un džezfanka grupas Very Cool People pūtēju grupa. Biļetes nopērkamas: www.aula.lv

Liepājas simfoniskais orķestris atklās 141. koncertsezonu

18. septembrī plkst. 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars Liepājas simfoniskais orķestris sava galvenā diriģenta Ģintara Rinkeviča vadībā atklās jauno sezonu. Koncerta soliste būs vijolniece Paula Šūmane. Šajā sezonā orķestris plāno programmas gan klātienē, gan tiešsaistē

Sievietes mūzikā. Koncerti un diskusija Vidzemes koncertzālē Cēsis(1)

Svētdien, 5. septembrī, Vidzemes koncertzālē Cēsis gaidāmi divi koncerti un diskusija, kuru mērķis ir izcelt un aktualizēt sieviešu komponistu lomu pasaules mūzikas vēsturē un mūsdienu mūzikas ainā. Spilgtu Eiropas un Latvijas sieviešu komponistu skaņdarbus atskaņos vijolniece Magdalēna Geka, pianistes Iveta Cālīte un Danae Dorkena, kā arī beļģu ansamblis Hathor Consort un soprāns Lizelote de Vailda, informēja Vidzemes koncertzāles Cēsis pārstāve Egija Saļņikova.

Jau šodien Karaliskais Concertgebouw orķestris atklās trešo festivāla Rīga Jūrmala nedēļu

Piektdien, 27.augustā, Jūrmalā, Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē izskanēs pirmais mūzikas festivāla Rīga Jūrmala trešās nedēļas koncerts, kurā uzstāsies pasaules slavenais Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris diriģenta Daniela Hārdinga vadībā. 28. augustā turpat Dzintaros kopā ar Concertgebouw orķestri uzstāsies ievērojamā amerikāņu dziedātāja, soprāns Renē Fleminga, kas ir viena no izcilākajām mūsdienu izpildītājmāksliniecēm.

Rīgas Doma kora skolas jauktā kora un aktiera Kaspara Znotiņa koncerts Amao Omi(1)

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, diriģents Jurģis Cābulis un aktieris Kaspars Znotiņš aicina uz koncertu Amao Omi jeb Bezjēdzīgais karš 3. septembrī plkst. 20 Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā, lai caur mūzikas un literāro lasījumu sintēzi sniegtu iespēju kaut uz brīdi apstāties, aizmirst ikdienas rūpes un apdomāt to, kas bijis aktuāls kā pirms simts gadiem, tā joprojām – mīlestība, miers, gaisma un savstarpējs atbalsts, informēja Rīgas Doma kora skolas jauktā kora pārstāve Aleksandra Āboliņa.