Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Mūzika

Festivāls Riga Jazz Stage pārcelts uz nākamā gada aprīli

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss Riga Jazz Stage 2020, kam no šā gada 2. līdz 4. aprīlim bija jānotiek kinoteātrī Splendid Palace, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, pārcelts uz nākamā gada 8.-10. aprīli, informēja koncerta rīkotāji.

Skatāmies izrādes vietnē OperaVision © DIENA

Eiropas Komisijas finansētā operu straumēšanas platforma OperaVision, kas jau vairākus gadus piedāvā iestudējumu tiešraides un ierakstus no dažādiem Eiropas operu namiem, koronavīrusa izplatības dēļ noteiktajiem fizisko izrāžu ierobežojumiem pretī liek V. A. Mocarta operu festivālu, kas skatītājiem virtuālajā platformā bez maksas piedāvā piecas dažādos operteātros tapušas izrādes. Kā jau platformā OperaVision ierasts, tās (izņemot vienu) bez maksas būs pieejamas sešus mēnešus.

Šogad mūzikas un mākslas festivālā Laba daba uzstāsies leģendārais dīdžejs Westbam(2)

Mūzikas un mākslas festivāls Laba daba izziņo vienu no galvenajiem viesiem – leģendāro vācu elektroniskās mūzikas pionieri - Westbam. Viņa uzstāšanās festivālā neiztiks bez ilggadējā drauga un sadarbības partnera Eastbam jeb Roberta Gobziņa. Par godu šai koncertprogrammai festivāla kino programmā iekļauta plašu rezonansi guvusī dokumentālā filma Deju laikmets, informēja festivāla rīkotāji.

Kaspars Putniņš: vienmēr esmu juties kā latviešu mūzikas aģents © DIENA

Latviešu diriģents Kaspars Putniņš kļūs par Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu, vēstīts izcilā kolektīva oficiālajā paziņojumā. Kaspars Putniņš amatā stāsies šā gada rudenī un būs desmitais galvenais diriģents Zviedrijas Radio kora vēsturē, pirms viņa līdz 2018. gadam šajā amatā vienpadsmit gadu bija Pēters Deikstra, bet īpaši nozīmīgi visas Skandināvijas un ziemeļvalstu, t. sk. Baltijas, koru kultūrai un tās vokālajai estētikai bija trīsdesmit gadi, kad Zviedrijas Radio koris strādāja leģendārā diriģenta Ērika Ēriksona vadībā.

Covid-19 dēļ festivāls Tallinn Music Week pārcelts uz augustu

Pēc festivāla Tallinn music week (TMW) organizatoru un partneru kopīga lēmuma nolemts atlikt pasākumu, kas bija paredzēts no 25. līdz 29. martam, sakarā ar riskiem, kas saistīti ar Covid-19 vīrusa izplatību, un ievērojot ieteikumu, ko izdevusi Igaunijas Veselības pārvalde. TMW 2020 ir pārcelts un notiks laikā no 26. līdz 30. augustā.

Gan intelektuāls, gan klausoties dejojams. Mūsdienu mūzikas festivāls deciBels izraus no ikdienas © DIENA(3)

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Mūsdienu mūzikas festivāls deciBels, kas notiks jau sesto reizi, norisināsies pašā JVLMA un Rīgas mākslas telpā no 9. līdz 14. martam un izcelsies ar vairāku ASV mākslinieku piedalīšanos. No Omahas Universitātes Nebraskā ieradīsies dzīvā laika notācijas mūzikas komponists un interprets Sets Šefers, bet no Kalifornijas Mākslu institūta CalArts uzstāsies par fenomenālu un bezbailīgu pianisti dēvētā Vikija Reja.