Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mūzika

85 stundu mūzikas maratons 85. jubilejā. Raimonda Paula jubileju Latvijas Radio 2 svinēs četras dienas © DIENA(5)

Raimonds Pauls 12. janvārī atzīmēs 85. jubileju, viņš ir Latvijas Radio 2 visvairāk atskaņotais komponists. Līdz šim Maestro dzimšanas dienā arvien ticis rīkots krāšņs koncerts ar pašu jubilāru pie klavierēm. Šoreiz par tādu var tikai sapņot, taču ne jubileja, ne mūzika, ne vēlme sveikt jubilāru nav atcelta. Atzīmējot Raimonda Paula 85. jubileju, no 9. līdz 12. janvārim Latvijas Radio 2 ēterā notiks grandiozas svinības – Maestro mūzikas četru dienu maratons, kura gaitā 85 stundu garumā skanēs tikai un vienīgi komponista mūzika.

Ziemas dziesmas divkāršai jubilejai. Ērģelniece Kristīne Adamaite jubilejā muzicē ar draugiem © DIENA

Izcilība, bagāta mākslinieciskā doma, muzikāls jūtīgums un emocionalitāte, vēlēšanās iedziļināties niansēs un spēcīgs pedagogs jaunajiem mūziķiem. Tie ir tikai daži epiteti, kas varētu raksturot latviešu ērģelnieci, Lielās Mūzikas balvas laureāti Kristīni Adamaiti. Ar krāšņu koncertprogrammu Ziemas dziesmas 8. janvārī plkst. 19 Rīgas Domā, kas bez maksas pieejama tiešsaistē www.doms.lv (koncertu sadaļā), māksliniece svinēs apaļu jubileju.

Latvijas Mūzikas akadēmija tiešraides koncertā svinēs 101 gada jubileju

Pirmdien, 11. janvārī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) atzīmēs 101. dzimšanas dienu, kas šogad pretstatā grandiozajām simtgades svinībām aizvadītajā sezonā noritēs šim laikam ierastā - digitālā formātā. JVLMA mācībspēki, studējošie, darbinieki, draugi un domubiedri akadēmijas dzimšanas dienā – 11. janvārī plkst. 12 - tiek aicināti uz virtuālu kopā būšanas brīdi Mūzikas akadēmijas mājaslapā www.jvlma.lv.

Atlikta Grammy balvu piešķiršanas ceremonija

Grammy balvu piešķiršanas ceremonija, kuru bija paredzēts rīkot 31.janvārī Losandželosā, ir atlikta Covid-19 dēļ, kas strauji izplatās Kalifornijā, otrdien ziņoja ASV mediji.

Latvijas sajūtas citā skatījumā un virzienā © DIENA

Aizvadītā gada nogalē, atzīmējot 30. jubileju, diriģenta Raita Ašmaņa vadītais Jelgavas bigbends laida klajā džeza mūzikas albumu Latvijas sajūtas, kurā Raimonda Paula un latviešu tautasdziesmu melodijas džeza orķestrim aranžējis komponists, Grammy balvas laureāts Maikls Abene. Albuma ierakstā kā īpašais viesis piedalījies arī Raimonds Pauls. Ieskaņojums veikts Sound Division studijā skaņu inženiera Ivara Ozola vadībā, savukārt māsterēšanu šopavasar veicis amerikāņu skaņu režisors, vairāku Grammy balvu ieguvējs Pols Bleikmors.

Par godu Raimonda Paula 85. dzimšanas dienai tapusi dokumentālā filma Mūžīgais dzinējs. Raimonds Pauls

12. janvārī maestro Raimondam Paulam apritēs 85 gadi. Svinot lielo notikumu, Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma Mūžīgais dzinējs. Raimonds Pauls. Žurnāliste un scenārija autore Henrieta Verhoustinska un režisors un operators Andrejs Verhoustinskis 2020. gadā sekojuši maestro gaitām un tam, kā, neskatoties uz šķēršļiem, ko uzlikusi pandēmija, Raimonds Pauls neapstājas un saglabā savu radošumu un dzīvessparu.

2020. gads mūzikā. Absolūta kontrole © DIENA

Koronavīrusa pandēmija ir izjaukusi ierasto lietu kārtību visās dzīves jomās. Kāds ir bijis 2020. gads kultūrā? KDi autori dalās iespaidos par svarīgākajiem notikumiem un parādībām mūzikā, teātrī, literatūrā, kino, vizuālajā mākslā, dizainā un arhitektūrā.

2020. gads mūzikā. Izraušanās no pauzes © DIENA

Koronavīrusa pandēmija ir izjaukusi ierasto lietu kārtību visās dzīves jomās. Kāds ir bijis 2020. gads kultūrā? KDi autori dalās iespaidos par svarīgākajiem notikumiem un parādībām mūzikā, teātrī, literatūrā, kino, vizuālajā mākslā, dizainā un arhitektūrā.

Tik svarīgi ir dziedāt dabiski. Ziemassvētku atklājums – jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga © DIENA

Ziemassvētki ir brīnumu un atklāsmju laiks, kad pati daba un mēs visi pavēršamies uz gaismas pusi. Taču brīnums tas ir tieši tāpēc, ka atnāk kā pārsteigums, kad to nemaz negaida. Spilgts, gaiši starojošs Ziemassvētku brīnums bija jaunās dziedātājas Aleksandras Špicbergas koncertprogramma Laiks. Tu. Lūgšana, kas kopš 23. decembra vakara bez maksas pieejama LMT straumē.