Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Balsu burvība pie Dzirnavu ezeriņa. Latvian Voices a cappella festivāls jau šo sestdien Valmierā © DIENA

Festivāls Latvian Voices a cappella, kas jau trešo vasaru notiks Valmierā, ir viens no tiem pasākumiem, kuri, neraugoties uz neziņu par Covid-19 pandēmijas attīstību, tomēr nav atcelti. Ikgadējais festivāls šoreiz norisināsies vienu dienu, sestdien, 1. augustā, piedāvājot gan meistarklases, kuras ikviens varēs vērot tiešraidē Feisbuka lapā, gan koncertu plkst. 21 pie Dzirnavu ezeriņa Valmieras centrā (orientieris – G. Apiņa ielas māju kvartāls), kur grupa Latvian Voices uzstāsies kopā ar pasaulē populārās zviedru Real Group basu Jāni Strazdiņu.

Nākamajā pavasarī Arēnā Rīga uzstāsies grupa Hurts

Ar koncertu Arēnā Rīga nākamajā pavasarī, 25. martā, Latvijā atkal viesosies britu duets Hurts. Turneja, kas aptver 17 valstis un tik dažādas pilsētas kā Londona un Vladivostoka, pakārtota grupas jaunākajam, nu jau piektajam, albumam Faith, informēja koncerta rīkotāji.

Juglas ezerā notiks starpžanru mūzikas festivāls Laivā

Sestdien, 8. augustā, Juglas ezerā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā notiks Latvijā pirmais starpžanru mūzikas festivāls Laivā. Klausītājus sēsties laivās un baudīt mūziku aicinās ne tikai grupas Tautumeitas un DaGamba, bet arī modernās kokles virtuozs Laima Jansone, informēja festivāla rīkotāji.

Augustā notiks Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls

Sestdien, 1.augustā, plkst. 16 Mazajā ģildē ar 18. gadsimta mūzikas programmu Apgaismības laikmeta klaviermūzika tiks atklāts Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls 2020. Koncertā uzstāsies spožā taustiņinstrumentu virtuoze Varvara Manukjana no Vācijas un baroka orķestris Collegium Musicum Riga diriģenta Māra Kupča vadībā. Festivāls norisināsies līdz 3. septembrim, informēja festivāla rīkotāji.

Aicina uz septīto alternatīvo kamermūzikas festivālu Sansusī

Jau nākamajā nedēļas nogalē – no 7. līdz 9. augustam – Aknīstē notiks septītais alternatīvais kamermūzikas festivāls Sansusī. Lai gan klātienē festivālu varēs baudīt ierobežots skaits cilvēku, organizatori nodrošinās iespēju kļūt par Sansusī apmeklētājiem attālināti neierobežotam cilvēku skaitam no jebkuras vietas, kur ir interneta pieslēgums.

Vasks, Maiers un LNSO apvienojas LV100 veltīta CD tapšanā

Svinot Latvijas valsts simtgadi, 2018. gada 5. oktobrī Lielajā ģildē ar Pētera Vaska Koncerta obojai un orķestrim pirmatskaņojumu tika atklāta Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) ziemas sezona. Koncerts bija īpašs, jo Vaska darbu pirmatskaņojumi Latvijā ir liels retums. Solists bija Berlīnes filharmoniķu pirmā oboja Albrehts Maiers, pie pults – LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga. Nu viņi visi atkal satikušies Rīgā, Lielajā ģildē, lai šo skaņdarbu ierakstītu CD formātā. Ieraksta skaņu režisors – diriģents un obojists Normunds Šnē.

Otrdienas rītā Dzintaru pludmalē skanēs Saullēkta koncerts(2)

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto unikālo pieredzi, otrdienas, 28. jūlija, rītā plkst. 6 Dzintaru pludmalē ar ērģeļmūzikas skaņām Saullēkta koncertu atskaņos pasaulslavenā latviešu ērģelniece, Hamburgas Elbas filharmonijas goda māksliniece Iveta Apkalna. Tur majestātiskās ērģeļmūzikas skaņas saplūdīs ar vēja, jūras un koku šalkoņu, piedzīvojot nedzirdētu dabas un ērģeļmūzikas mijiedarbību, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.