Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Tramps nedraudēja izstāties no NATO © DIENA(49)

NATO samita noslēguma dienas sākumā izskanējušas ziņas, ka ASV prezidents Donalds Tramps neoficiālās sarunās sabiedrotajiem piedraudējis ar ASV izstāšanos no NATO, ja tie nepalielinās savus aizsardzības tēriņus. Aģentūras Reuters informācijas avoti NATO struktūrās gan liecina, ka šādas ziņas ir pārspīlētas, kaut Tramps nav taupījis nesaudzīgus vārdus.

Izglābtie taizemiešu zēni atgūst spēkus © DIENA(3)

Divpadsmit izglābtajiem zēniem un viņu futbola trenerim, kas vairāk nekā divas nedēļas pavadīja, iesprostoti tumšā alā Taizemes ziemeļos, mediķu uzraudzībā ir jāatgūst zaudētie spēki, lai atgrieztos normālā dzīvē. Taizemes veselības ministrs trešdien paziņoja, ka izglābto veselības stāvoklis ir relatīvi labs, lai gan katrs no viņiem ir zaudējis vidēji divus kilogramus ķermeņa masas, vēsta CNN. Ministrs uzteica treneri, kurš pirmās deviņas dienas, līdz pie iesprostotajiem nonāca pirmie glābēji, bija labi aprūpējis savus audzēkņus.

Zēni izglābti, bet līdz vecāku apskāvieniem vēl jāgaida vairākas dienas © DIENA(1)

Visus 12 Taizemes jauniešu futbola komandas Mežacūkas futbolistus izdevies dzīvus izdabūt ārā no applūdušā alu kompleksa, kur viņi pavadīja vairāk nekā divas nedēļas. Tomēr līdz brīdim, kad viņi varēs satikties ar saviem tuviniekiem, vēl jāpagaida - visi ievietoti karantīnā slimnīcā, jo ārstiem ne tikai jāparūpējas, lai jaunieši atgūst spēkus, bet arī jāpārliecinās, ka neviens no viņiem nav "noķēris" apkārtējiem bīstamas infekcijas slimības, vēsta The New York Times. Tiek lēsts, ka viņi slimnīcā pavadīs vēl aptuveni nedēļu.

Glābšanas operācija Taizemē izdevusies: Visi 12 zēni un viņu treneris drošībā © DIENA(10)

Vakar bīstamā glābšanas operācija uz laiku tika pārtraukta pēc vēl četru zēnu izvešanas no applūdušā alu labirinta Taizemē. Pirmdienas beigās kopā no alas bija izvesti astoņi no 12 jauniešiem. Otrdien viens pēc otra no alas izvesti atlikušie četri zēni. Nupat evakuēts arī viņu treneris, kas nozīmē, ka atlicis vien veiksmīgi no alas izkļūt visiem glābšanā iesaistītajiem, lai vērienīgā operācija, kurā iesaistīti simtiem cilvēku un kurai līdzi sekoja mediji un ļaudis visā pasaulē, veiksmīgi noslēgtos.

Zēniem pirms niršanas ārā no alas doti nomierinoši medikamenti © DIENA(1)

No applūdušās alu sistēmas Taizemē pēc 18 tur pavadītajām dienām beidzot izglābti visi 12 pusaudžu futbola komandas dalībnieki un viņu treneris. Nu Taizemes premjers apstiprināja glābšanas operācijas noslēguma fāzē izskanējušās ziņas, ka zēniem pirms bīstamā ceļa ārā no alas doti nomierinoši medikamenti.

Glābšanas operācija Taizemē: No alas izvesti vēl četri zēni © DIENA(3)

Pirmdienas rītā atsākās glābšanas operācija Taizemē, kur jau divas nedēļas pazemes alās iesprostota zēnu futbola komanda un viņu treneris. Pēcpusdienā saņemtas ziņas, ka no alas izvesti vēl četri zēni, kas nozīmē, ka kopumā izglābti jau astoņi no 13 pazemē iesprostotajiem cilvēkiem, vēsta BBC. Oficiāla apstiprinājuma šīm ziņām vēl nav.

Bīstamā operācijā pirmie taizemiešu pusaudži izglābti no applūdušajām alām © DIENA

Glābējiem izdevies veiksmīgi īstenot riskanto evakuāciju, izvedot no applūdušā alu kompleksa pirmos četrus no 12 zēniem, kas alās bija iesprostoti divas nedēļas. Katram no zēniem šī bija pirmā niršanas pieredze, un katru bīstamajā ceļā pavadīja un uzraudzīja divi profesionāli akvalangisti. Šobrīd operācija apturēta un atsāksies pirmdienas rītā.

"D-diena" ir klāt - sākta Taizemē alā iesprostoto zēnu bīstamā evakuācija © DIENA

Tuvojoties spēcīgām lietavām, glābēji nolēmuši rīkoties, un Taizemē alu labirintā iesprostoto pusaudžu glābšanas operācijā sākusies bīstamākā fāze - riskantais ceļš cauri šaurajām, applūdušajām ejām līdz brīvībai, vēsta ārvalstu mediji. Zēnus, kuri nekad iepriekš nav niruši (daļa pat neprot peldēt), katru pavadīs divi pieredzējuši nirēji, kuri turklāt arī turēs zēniem paredzētā gaisa balonus, lai mazinātu risku, ka zēni var kaut kur aizķerties vai iesprūst.