Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

ASV soda Ķīnu par bruņojuma pirkšanu no Krievijas © DIENA(23)

ASV piemērojusi ar Ķīnas aizsardzības nozari saistītām struktūrām un amatpersonām sankcijas par to, ka Ķīna iegādājusies bruņojumu no Krievijas, vēsta BBC. Ķīna par notikušo paudusi asu nosodījumu, pieprasījusi sankcijas atcelt, pretējā gadījumā draudot, ka Savienotajām Valstīm "jārēķinās šī lēmuma sekām".

Prāmja avārijā Āfrikā gājuši bojā vismaz 86 cilvēki; bažas par upuru skaita dubultošanos

Tanzānijā ir gājuši bojā vismaz 86 cilvēki, apgāžoties pārpildītam prāmim Viktorijas ezerā, ceturtdien paziņoja valdības aģentūra. Katastrofā izdzīvojušo meklēšana turpinās - vairāki simti cilvēku oficiāli pagaidām skaitās pazuduši bez vēsts, paziņoja Tanzānijas Elektrisko, mehānisko un elektronisko pakalpojumu aģentūra (TEMESA), kura uztur Tanzānijas prāmjus. Tādējādi prognozējams, ka oficiālais upuru skaits krietni pieaugs.

Abe pārvēlēts valdošās partijas līdera amatā

Japānas premjerministrs Sindzo Abe ceturtdien pārvēlēts Liberāldemokrātiskās partijas līdera amatā, un tas pavēris viņam iespēju realizēt ilgi lolotās konstitucionālās reformas ieceres.

Koreju līderi apspriež kodolatbruņošanos © DIENA(3)

Dienvidkorejas prezidents Muns Džē Ins otrdien uzsāka vizīti Ziemeļkorejā, lai kopā ar komunistiskās valsts diktatoru Kimu Čen Unu strādātu pie karastāvokļa izbeigšanas starp abām valstīm un Korejas pussalas kodolatbruņošanās. Ziemeļkorejas galvaspilsētas Phenjanas iedzīvotāji Munu Džē Inu sveica ar ovācijām, mākslīgo ziedu pušķiem un baltiem karodziņiem, uz kuriem bija attēlota nesadalīta Koreja, taču ir skaidrs, ka būs nepieciešams laiks, lai abas valstis pilnībā izbeigtu saspīlējuma atmosfēru. Tas lielā mērā būs atkarīgs arī no Savienotajām Valstīm.