Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Ķīnas valdība uz Ziemeļkoreju nosūtījusi delegāciju ar augstu stāvošiem ierēdņiem un ārstiem © DIENA(9)

Lai arī Ziemeļkoreja turpina izsūtīt dāvanas un preses paziņojumus diktatora Kima Čen Una vārdā, pasaules uzmanību piesaistījis fakts, ka noslēgtās valsts līderis nav piedalījies divās nacionāla mēroga svinībās un nav bijis publiski redzams ierastajās mediju reportāžās. Jau vairākas nedēļas cirkulē baumas par viņa smagu saslimšanu vai pat nāvi, taču oficiālie Ziemeļkorejas mediji klusē.

Covid-19 upuru skaits tuvojas 194 tūkstošiem

Visā pasaulē ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits tuvojas 194 tūkstošiem, bet infekcijas gadījumu skaits drīz var sasniegt 2,8 miljonus, liecina ziņu aģentūras AFP piektdien līdz plkst.22.00 apkopota informācija no oficiāliem avotiem.

Indonēzija aptur galvaspilsētas pārcelšanas projektu

Indonēzija apturējusi investīcijas vērienīgajā projektā valsts galvaspilsētas pārcelšanai un novirzījusi finansējumu cīņai ar koronavīrusa pandēmiju, taču varētu projektu atsākt nākamgad, paziņojusi finanšu ministre Sri Muljani Indravati.

Sejas maskas kļūst par normu © DIENA(24)

Jaunais koronavīruss konstatēts vairāk nekā divarpus miljoniem cilvēku, un mediķi gatavojas ilgai cīņai ar tā atkārtotiem uzliesmojumiem visā pasaulē. Eiropā, atvieglojot vīrusa apturēšanai paredzētos ierobežojumus, arvien vairāk valstu saviem iedzīvotājiem, atrodoties publiskās vietās, liek pārņemt Āzijā ierasto praksi un valkāt sejas aizsargmasku.

Ķīna piešķir Pasaules Veselības organizācijai vēl 30 miljonus dolāru(3)

Ķīna ceturtdien pavēstīja, ka piešķirs vēl 30 miljonus dolāru Pasaules Veselības organizācijai (PVO), lai palīdzētu tai globālajā cīņā ar koronavīrusa pandēmiju, par savu lēmumu paziņojot dažas dienas pēc tam, kad Vašingtona bija pavēstījusi par savu apņemšanos finansējumu iesaldēt.

Pandēmijas ierobežojumu skartie dodas protestēt © DIENA(10)

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītās globālās pandēmijas apkarošanai daudzviet pasaulē tika ieviesti stingri ierobežojumi, kā rezultātā darbu īstermiņā vai uz ilgāku laiku zaudēja miljoniem cilvēku. ANO paredz, ka ilgtermiņā darbu varētu zaudēt teju 200 miljoni cilvēku. Ar situāciju neapmierinātie pēdējo nedēļu laikā daudzviet devušies pilsētu ielās, lai, ignorējot pulcēšanās aizliegumus, protestētu pret amatpersonu lēmumiem.

PVO: Covid-19 vīruss ar mums būs ilgu laiku(13)

Covid-19 vēl ilgi neļaus planētai dzīvot mierā, trešdien brīdināja Pasaules Veselības organizācija (PVO), norādot, ka vairums valstu cīņā ar pandēmiju joprojām atrodas sākuma posmos.

Pasaules valstīs mazāk izpilda nāvessodu © DIENA(4)

Izpildīto nāvessodu skaits pasaules valstīs, kas to neslēpj no sabiedrības, pērn samazinājies ceturto gadu pēc kārtas un sasniedzis zemāko rādītāju pēdējā desmitgadē, teikts cilvēktiesību organizācijas Amnesty International (AI) vakar publiskotajā ikgadējā ziņojumā Nāvessodi un to izpilde.