Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Cits

Plūdos un zemes nogruvumos Nepālā vismaz 43 upuri

Musonu lietusgāžu izraisīti plūdi un zemes nogruvumi Nepālā divu pēdējo dienu laikā prasījuši vismaz 43 cilvēku dzīvību. Vēl 24 cilvēki šobrīd tiek uzskatīti par pazudušiem, svētdien paziņojušas amatpersonas. 20 cilvēkiem sniegta medicīniskā palīdzība, bet aptuveni 1100 izglābti no plūdu apdraudētajām vietām. Daudzviet ceļi kļuvuši neizbraucami.

Zemestrīcē Filipīnās ievainoti 25 cilvēki

Filipīnu dienvidos sestdien notikusi zemestrīce, ievainojot 25 cilvēkus, kā arī sabojājot vairākas mājas, baznīcas un citas ēkas. Neilgi pirms rītausmas daudzi iedzīvotāji pameta savas mājas.

Jaunzēlandē sāk atpirkt pusautomātiskos šaujamieročus(10)

Jaunzēlandē sestdien noticis pirmais šaujamieroču atpirkšanas pasākums, valdībai cenšoties atbrīvot valsti no pusautomātiskiem šaujamieročiem. Pusautomātiskie šaujamie tika izmantoti arī traģiskajā uzbrukumā musulmaņiem Kraistčērčas mošejās. Policija paziņoja, ka pasākumā Kraistčērčā no 168 īpašniekiem atpirkti 224 saskaņā ar jauno likumdošanu aizliegti šaujamieroči, 217 to detaļas un aksesuāri. Īpašniekiem kompensācijā kopumā izmaksāti 433 682 Jaunzēlandes dolāri (257 tūkstoši eiro).

Beidz ražot leģendāro "vabolīti"(3)

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen trešdien Meksikas rūpnīcā sāka pēdējā "vabolītes" formas automobiļu modeļa ražošanu, tādējādi noslēdzot šīs slavenās automašīnas ēru. Volkswagen jau pērn paziņoja, ka šogad tiks pārtraukta automobiļu Beetle ražošana.

Ziemeļkorejā aizturētais students noliedz, ka būtu spiegs

Austrālijas students un tūrisma braucienu organizētājs Aleks Siglijs, kurš vairākas dienas Ziemeļkorejā bija aizturēts un pagājušajā nedēļā deportēts, noliedzis apsūdzības, ka viņš būtu spiegs. Ziemeļkoreja 29 gadus veco studentu no Pērtas apsūdzēja spiegošanā un pretvalstiskās aktivitātēs, apgalvojot, ka Siglijs pieķerts nozieguma vietā un "vaļsirdīgi atzinies spiegošanā". Ziemeļkoreja apgalvoja, ka viņš deportēts pēc tam, kad lūdzis piedošanu.

Honkongas līdere par masu protestus izraisījušo likumprojektu: Tas ir "miris"(3)

Pekinas atbalstītā Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama otrdien paziņoja, ka plašus protestus izraisījušais likumprojekts par aizdomās turēto izdošanu Ķīnai ir "miris". "Joprojām virmo bažas par to, vai valdība ir atklāta, vai ir satraukums par to, vai valdība atsāks [likuma pieņemšanas] procesu ar Likumdošanas padomi," preses konferencē sacīja Lama, turpinot: "Tāpēc es šeit atkārtoti paziņoju - tāda plāna nav. Likumprojekts ir miris," teica Lama.

Skrejriteņu cunami rada bažas par apokalipsi © DIENA(4)

Pirms gada ieradies Eiropā, elektroskrejriteņu vilnis šovasar pārvērties par cunami, taču tirgus pārsātinātība atsevišķās lielpilsētās, ierīču izmantošanas neilglaicība un haoss lietošanas noteikumos licis atskanēt balsīm, kas vēsta par elektroskrejriteņu apokalipses drīzu iestāšanos, ja steidzami netiks kaut kas darīts šī samērā jaunā pārvietošanās līdzekļa izmantošanas regulēšanā.

Nepāla liedz rīkot Dalailamas dzimšanas dienas svinības(12)

Nepālā svētdien atceltas iecerētās Tibetas budistu garīgā līdera Dalailamas dzimšanas dienas svinības, valdībai liedzot izsniegt atļauju pasākuma norisei, pavēstīja amatpersonas, ar šo lēmumu apliecinot kārtējo zīmi Ķīnas ietekmes pieaugumam Himalaju kaimiņvalstī.