Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Cits

Honkongas protests pāraug sadursmēs, cilvēkiem cenšoties ielauzties parlamenta ēkā © DIENA(1)

Masveidīgie protesti, cilvēkiem jau kārtējo nedēļu pārpildot ielas protestā pret likumprojektu, kas paredzēja noziedznieku izdošanu Ķīnai, pirmdien pārauguši asā konfrontācijā starp protestētājiem un kārtībniekiem. Dienā, kurā tiek atzīmēta 1997. gadā notikusī Honkongas pāriešana no Lielbritānijas pārvaldības Ķīnas kontrolē, cilvēki cenšas ieņemt likumdevēju ēku.

Putins G20 samita vakariņās ieradies ar savu krūzi(25)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins Japānā oficiālajās G20 samita vakariņās ieradies pats ar savu krūzi, izraisot sociālajos medijos jokus un minējumus par to, vai ilggadējais Kremļa saimnieks gadījumā nesirgst ar paranoju.

Līderi Osakā apspriedīs globālos izaicinājumus © DIENA(6)

Tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu un saspīlējums starp ASV un Irānu būs dominējošie temati 20 pasaules attīstītāko ekonomiku (G20) vadītāju ikgadējā sanāksmē, kas piektdien un sestdien norisināsies Japānas dienvidu pilsētā Osakā. Foruma namatēvs Japānas premjerministrs Sindzo Abe samita darbakārtībā ir iekļāvis arī tādus būtiskus jautājumus kā Pasaules Tirdzniecības organizācijas reforma, sieviešu tiesību aizstāvība darba tirgū un plastmasas piesārņojuma samazināšana pasaules okeānā. 19 valstu un Eiropas Savienības līderiem ir paredzēts apspriest arī globālos noteikumus datu pārvaldībā.

NATO ministri apstiprina kosmosa politiku(1)

NATO pieņēmusi savu pirmo kosmosa politiku, radot bāzi tam, lai vērstos pret draudiem kritiski svarīgajai kosmosa infrastruktūrai, arī sakaru un navigācijas satelītiem, ceturtdien pavēstīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Aizdomas, ka Ziemeļkorejā atkal aizturēts ārzemnieks © DIENA

Kaut pagaidām oficiāli tas nav apstiprināts, izskanējušas bažas, ka Ziemeļkorejā atkal varētu būt aizturēts ārzemnieks - šoreiz tas ir Austrālijas pilsonis, kurš Phenjanā studējis maģistra studiju programmā, padziļināti apgūstot Korejas literatūru, kā arī vadījis tūrkompāniju, kas organizē ceļojumus ārvalstu studentiem.

Boeing 737 MAX sērijas laineriem konstatē vēl vienu defektu

Lidmašīnām Boeing 737 MAX konstatēts vēl viens defekts, kas rada potenciālu risku, trešdien paziņojusi ASV Federālā aviācijas pārvalde (FAA). Problēma konstatēta, kad veikti testi ar simulatoru. FAA norāda, ka arī šis defekts jānovērš, pirms tiks dota atļauja atsākt lidojumus ar šī modeļa lidmašīnām.

Stoltenbergs: NATO jāgatavojas pasaulei bez INF(14)

NATO dalībvalstu aizsardzības ministri, kas trešdien pulcējušies Briselē, gatavojas vienoties par pasākumiem, kurus nāktos īstenot, ja izjuktu Līgums par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INF).

Tramps G20 samita laikā tiksies ar Sji un Putinu(3)

ASV prezidents Donalds Tramps šonedēļ G20 samita laikā tiksies ar vairāku valstu līderiem, tostarp ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, pirmdien apstiprinājusi kāda ASV amatpersona.