Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Daimler neziņā, kur Kims dabūjis limuzīnus(14)

Vācijas autobūves koncerns Daimler, kas ražo Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Una izmantotos bruņotos limuzīnus, paziņojis, ka tam nav nekādu ideju, kā viņš tos dabūjis, un kompānijai nav darījumu ar Ziemeļkoreju.

Duterte draud pieteikt Kanādai karu atkritumu dēļ © DIENA(1)

Pretrunīgi vērtētais Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte, kurš visai regulāri izpelnās starptautisku uzmanību savu izteikumu dēļ, kārtējo reizi apliecinājis spēju nonākt pasaules lielāko mediju ziņu virsrakstos. CNN vēsta, ka šoreiz Duterte piedraudējis, ka pieteiks karu Kanādai, ja tā nesavāks atkritumus, ko Kanādā bāzēta kompānija pirms vairākiem gadiem aizgādāja uz Filipīnām it kā pārstrādes nolūkos.

ASV jauna konfrontācija ar partneriem Irānas dēļ © DIENA(4)

ASV administrācijas lēmums ciešāk pievilkt skrūves Irānai, mēģinot panākt, lai citas valstis pārtrauc Irānas naftas importu, jau izraisījis atsevišķu ASV partnervalstu neapmierinātību un Irānas draudus slēgt kuģošanai nozīmīgo Hormuza šaurumu, kas savieno Omānas līci ar Persijas līci

Kazahstānas valdošā partija izvirza Tokajevu par prezidenta amata kandidātu(1)

Nursultans Nazarbajevs, kurš martā atkāpās no Kazahstānas prezidenta amata, otrdien atbalstīja pašreizējā valsts galvas Kasima Žomarta Tokajeva izvirzīšanu par valdošās partijas Nur Otan kandidātu jūnijā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās, un partijas kongress viņa priekšlikumu atbalstīja.

Kima jaunā taktika liek pielabināties Putinam © DIENA(16)

Pēc tam kad pēkšņi pārtrauktais samits Hanojā februārī signalizēja par kārtējā atsaluma iestāšanos starp Ziemeļkoreju un ASV, kļuvis acīmredzams, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns aktivizējis atbalsta meklējumus tuvāko kaimiņu līderu vidū. Biežāk nekā ar jebkuras citas valsts līderi viņš ticies ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, tiesa, pēc Hanojas samita izgāšanās arī viņi vēl nav tikušies. Taču Ziemeļkorejas mediju aktivitātes liek noprast, ka tagad lielā kārts tiek likta uz Krieviju.

Latvijas valstspiederīgie terora aktos Šrilankā nav cietuši

Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārais departaments saņēmis dažus zvanus no Latvijas valstspiederīgajiem Šrilankā, taču nopietnu problēmu nav bijis, aģentūru LETA informēja ĀM preses sekretārs Jānis Beķeris. Pārsvarā zvani bijuši no cilvēkiem, kuriem radusies kāda aizķeršanās ceļošanas plānā, vai arī no Šrilankā esošu cilvēku radiniekiem. ĀM līdz šim nav saņemta informācija, ka Šrilankas terora aktos būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie.

Uzbrukumos Šrilankā vaino vietējo islāma radikāļu grupējumu(9)

Šrilankas valdība uzskata, ka aiz teroristu pašnāvnieku uzbrukumiem baznīcām un viesnīcām, kuros tika nogalināti teju 300 cilvēku, stāv vietējais radikālais islāmistu grupējums National Thowheeth Jama'ath (NTJ), pirmdien paziņoja valdības preses pārstāvis Radžita Senaratne. Viņš piebilda, ka valdība veic izmeklēšanu, vai grupējumam nav bijis starptautiska atbalsta. Senaratne apstiprināja, ka policijai bijusi informācija par iespējamiem pašnāvnieku uzbrukumiem baznīcām, taču tā acīmredzami nav atbilstoši rīkojusies, lai draudus novērstu.