Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Ziemeļkoreja izvirza priekšnoteikumu turpmākām kodolsarunām © DIENA(8)

Ziemeļkoreja, kura nupat apgalvoja, ka izmēģinājusi jauna veida taktisko ieroci, nu izvirzījusi ASV prasību kā priekšnosacījumu denuklearizācijas sarunu turpināšanai. Proti, izolētā kodolvalsts pieprasa ASV valsts sekretāra Maika Pompeo nomaiņu pret kādu, kurš sarunās "būtu uzmanīgāks", vēsta BBC.

Bažas par vides stāvokli "neskartās dabas paradīzē" Jaunzēlandē © DIENA(3)

Jaunzēlandē, kura nereti asociējas ar zaļu un cilvēka darbību neskartu dzīvās dabas svētnīcu, kā arī pati šo tēlu kultivē, ik gadu tādējādi piesaistot miljoniem tūristu, ekoloģiskā situācija ir daudz dramatiskāka, nekā to vēsta valsts publiskais tēls. Apjomīgā ziņojumā par Jaunzēlandes dzīvās dabas "veselību" ieskicētā aina nav iepriecinoša, raksta The Guardian.

Preses brīvības indeksā Latvija aizvien 24. vietā no 180 valstīm © DIENA(8)

Žurnālisti visā pasaulē pakļauti lielākam vardarbības riskam, šīs profesijas pārstāvju vidū globāli valda lielāka baiļu atmosfēra nekā iepriekš, savā ikgadējā ziņojumā Pasaules preses brīvības indekss brīdina Parīzē bāzētā starptautiskā preses un vārda brīvības aizstāvju organizācija Reportieri bez robežām.

Merkele apsveic Netanjahu ar uzvaru vēlēšanās(1)

Vācijas kanclere Angela Merkele pirmdien telefonsarunā apsveikusi Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu ar uzvaru parlamenta vēlēšanās un aicinājusi tiekties pēc divu valstu risinājuma konfliktam ar palestīniešiem, paziņojis Merkeles preses sekretārs Štefens Zeiberts.

Zviedru vides aktīviste Grēta Tūnberga tiksies ar pāvestu Francisku(3)

Zviedru pusaudze, vides aktīviste Grēta Tūnberga, kura pēdējā laikā iedvesmojusi skolēnus visā pasaulē pieprasīt politiķiem aktīvāku rīcību cīņā ar klimata pārmaiņām, trešdien uzaicināta uz īsu tikšanos ar pāvestu Francisku, apliecinājis Vatikāna pārstāvis Alesandro Džisoti.

Lukašenko draud apturēt Krievijas naftas tranzītu © DIENA(12)

Baltkrievijas un Krievijas savstarpējās attiecības, kas nekad nav bijušas harmoniskas, kārtējo reizi ir iegājušas saspīlējuma fāzē. Nedēļas nogalē Krievijā stājās spēkā importa aizliegums atsevišķiem augļiem no Baltkrievijas. Šāds kaimiņa solis tik ļoti saniknoja Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, ka viņš atļāvās apsūdzēt Maskavu "roku izgriešanā" Baltkrievijai un ir piedraudējis pārtraukt Krievijas naftas produktu tranzītu caur savu valsti

Kims atvērts jaunam samitam ar Trampu(5)

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns piektdien paziņoja, ka viņš ir atvērts trešajam samitam ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, ja ASV varētu piedāvāt abpusēji pieņemamus nosacījumus vienošanās noslēgšanai līdz gada beigām, sestdien ziņoja Phenjanas mediji.

Sudānas pagaidu militārās padomes vadītājs atkāpjas no amata

Sudānas pagaidu militārās padomes vadītājs ģenerālleitnants Avads Ibnufs piektdien paziņoja par atkāpšanos no amata dienu pēc tam, kad viņš bija kļuvis par šīs padomes vadītāju pēc prezidenta Omara al Bašira gāšanas militārā apvērsumā.

Indonēzijā izsludināta cunami trauksme

Indonēzijas austrumus piektdien satricinājusi 6,8 magnitūdas stipra zemestrīce, pēc kuras izsludināta cunami trauksme, paziņojis ASV Ģeoloģijas dienests (USGS).