Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā 0 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Māksla

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Skuja Braden izstāde Samsāra

No 14. marta līdz 3. maijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma vērienīga izstāde Samsāra, aicinot iepazīt daļu no starptautisku ievērību guvušā mākslas dueta Skuja Braden – latvietes Ingūnas Skujas un amerikānietes Melisas D. Breidenas – vairāk nekā divdesmit gadu laikā kopīgi radītajiem tēlniecības un glezniecības darbiem porcelānā, informēja muzeja pārstāvji.

Edītes Pauls-Vīgneres izstādē Kafijas kantāte notiks koncerts Krāsu impulsi

Edītes Pauls-Vīgneres jubilejas izstādes Kafijas kantāte pēdējā dienā, 1. martā, plkst. 17 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina uz koncertu Krāsu impulsi, kurā mūziķe Lauma Kazaka ar draugiem izpildīs māksliniecei veltītus skaņdarbus, informēja muzeja pārstāvji.

Tukuma Mākslas muzejā būs skatāma mākslinieces Dzidras Baumas 90 gadu jubilejas izstāde

No 29. februāra līdz 29. martam Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) būs apskatāma akvarelistes Dzidras Baumas 90 gadu jubilejas izstāde. Viņa ir viena no ražīgākajām māksliniecēm, kura radījusi neskaitāmus mākslas darbus. Izstādē būs eksponēts viņas veikums no dažādiem daiļrades periodiem. Izstādes noslēgumā, 28. martā plkst. 12, Tukuma Mākslas muzejā būs tikšanās ar mākslinieci un viņas 90. dzimšanas dienas atzīmēšana. Uz pasākumu aicināti mākslinieki un Dzidras Baumas daiļrades cienītāji, informēja Tukuma muzeja pārstāvji.

RIXC galerijā būs skatāma Paulas Vītolas izstāde Viļņi - Gaismas - Ēnas

No 28. februāra līdz 2. maijam RIXC galerijā, Lenču ielā 2, norisināsies mākslinieces Paulas Vītolas izstāde Viļņi - Gaismas – Ēnas. Izstādes darbos apskatāmi mākslinieciski eksperimenti ar šķietami pašsaprotamām parādībām – skaņu un gaismu. Izmantojot gaismu kā skaņas avotu un ieguves veidu, tā no neredzamas un netveramas parādības kļūst redzama un ar to iespējams strādāt vizuāli, paverot arvien jaunas iespējas eksperimentiem.

Martā K. K. fon Stricka villā norisināsies pirmā Rīgas mazākā izsole

7. martā plkst. 19 K. K. fon Stricka villā norisināsies pirmā Rīgas mazākā izsole, kurā būs iespējams iegādāties vairāku atzinību guvušu latviešu mākslinieku darbus par saprātīgām cenām. Vakara gaitā notiks arī vairāki muzikāli priekšnesumi un performances, informēja izsoles rīkotāji.

Viļņas vaibsti laika alķīmijā © DIENA

Skatoties lietuviešu fotogrāfa Šauļus Paukšta attēlus, šķiet, ka tie pieder kādam fotogrāfam iz sendienām. Tā ir mērķtiecīgi radīta ilūzija, kas raksturo starptautiski zināmā lietuviešu fotogrāfa rokrakstu, kurš ir dzimis 1964. gadā.

Rīgas mazākajā galerijā būs skatāma Helēnas un Ivara Heinrihsonu personālizstāde Kaut kā tā, nu tā (Mīlestības vārdā)

No 14. februāra Rīgas mazākajā galerijā Aristida Briāna ielā 9 būs skatāma gleznotāju Helēnas un Ivara Heinrihsonu kopīgā personālizstāde Kaut kā tā, nu tā (Mīlestības vārdā), kurā tiks interpretēta mīlestības, laulības un kopdzīves tēma. Vienlaikus šī izstāde ir mākslinieku veltījums pašiem savā laulības 50. jubilejā jeb Zelta kāzās, informēja izstādes kuratore Auguste Petre.

Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma kabuki veltīta izstāde

No 29. februāra līdz 19. aprīlim Mākslas muzejā Rīgas birža (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izstāde Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e, parādot kabuki teātra aktiera attēlojumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esošajos Japānas Edo perioda krāsainajos kokgriezumos jeb ukijo-e, informēja izstādes kuratore Kristīne Milere.

Četrreiz ieraudzīta Rīga. Fotomeistaru tikšanās 60. gadu pilsētas ugunīs, kafejnīcās un skatlogos © DIENA

Kur tas ir? Kur atradās kinoteātris Aina? Un kinoteātris Pionieris? Tur tikko kaut ko atvēra, jāaiziet! Mans paps gāja uz to restorānu – apmēram šādi sarunu fragmenti sasniedz ausis izstādes Sešdesmitie. Skats uz pilsētu atklāšanā no sanākušo jauniešu gala. Skatītāja, kuras dzimšanas brīdi no eksponētajiem fotoattēliem šķir apmēram 20 gadu, saka: tas esot pats interesantākais – mēģināt atšifrēt, kur šodienas Rīgas realitātē atrodas fotogrāfijās redzamie skati. Savukārt nu jau sirmie 60. gadu jaunieši, kurus izstādē satieku citu dienu, ar aizrautību atceras un salīdzina savas atmiņas.

Izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa atkal atvērta apmeklētājiem

No piektdienas, 7. februāra, izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa atkal ir atvērta apmeklētājiem un laipni aicina visus interesentus uz divām jauno mākslinieču izstādēm – Kristīnes Kutepovas gleznu personālizstādi Redzējumi un Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstādi Metamorfoze, informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja Vineta Žilinska.