Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

Galerijā Istaba būs skatāma Martas Ģibietes personālizstāde Labrīt!

Labrīt! – šādu nosaukumu savai trešajai personālizstādei galerijā Istaba devusi stikla māksliniece Marta Ģibiete. Izstāde tiks atklāta 8. septembra rītā, galerijai atsākot regulāri mainīgo izstāžu darbību. Izstāde, kas tiks izrādīta pusgadu vēlāk nekā bija plānots, tapusi brīdi pirms negaidītās pandēmijas. Tajā būs skatāmi mākslinieces jaunākie darbi stiklā, kuriem tā būs pirmā publiskā izrādīšana, informēja galerijas pārstāvji.

Septembrī sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāles kulminācijas notikumi

No 7. līdz 26. septembrim Rīgā norisināsies starptautiskā laikmetīgās mākslas notikuma Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 kulminācijas pasākumi. Ar daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu biennāle šogad pievēršas realitātes arheoloģijai, pētot gan pagātnes slāņus, gan arī mūsdienu digitālā laikmeta mantojumu un tā ietekmi uz mūsu uztveri, domāšanu un attēlu kultūru kopumā, informēja organizatori.

Kim? būs skatāma starptautiska izstāde Nervozā gara faktūra

Laikmetīgajā mākslas centrā Kim? no 3. septembra līdz 1. novembrim būs skatāma starptautiska grupas izstāde Nervozā gara faktūra. Tajā varēs aplūkot Merlina Kārpentera, Viktorijas Modestas, Lī Ledara, Džeimsa Bridla, Ievas Rubezes un citu autoru darbus, informēja galerijas pārstāvji.

Marseļā norisināsies Baltijas mākslas projekts Roots to Routes

Augusta beigās Marseļā norisināsies Eiropas mākslas biennāle Manifesta 13, kurā iekļauts arī Baltijas mākslas projekts Roots to Routes, kas sāksies 28. augustā un notiks visu septembri un oktobri. Tajā paredzētas divas izstādes, performances, filmu programma, radošās darbnīcas un citi pasākumi, informēja viena no projekta kuratorēm Maija Rudovska.

Bijušajā tekstilrūpnīcā Boļševička tiks atklāta izstāde Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām

No 28. augusta līdz 9. oktobrim bijušajā tekstilrūpnīcā Boļševička norisināsies jaunākās mākslinieku paaudzes grupas izstāde Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām, kurā septiņi mākslinieki ar speciāli šai izstādei radītu darbu starpniecību risina jautājumus par totalitātes un totalitārisma ideju iespējamību mūsdienu kultūrā, informēja izstādes kuratore Auguste Petre.

Liepājā pie Ziemeļu mola ir uzstādīta nāras skulptūra(5)

Tēlniekam Egonam Peršēvicam sadarbojoties ar mākslinieku Vari Siliņu, ir tapis starpdisciplinārs mākslas darbs Teika par Karostas nāriņu, kas patlaban skatāms jūrā pie Ziemeļu mola Liepājā, informēja projekta komunikācijas vadītāja Iveta Vēvere.

Tēlnieka Antona Rancāna bagātību sala © DIENA

Latgaliski sīksts, savos 80 ar astīti gados Antons Rancāns saglabājis asu un vērīgu skatu, atklātu un zinātkāru prātu, trāpīgu un kodolīgu valodu. "Kas tur daudz ko par sevi stāstīt, mani darbi paši par sevi runā," viņš teic, vezdams uz savas mājas augšstāvu, kur var nonākt pa paša darinātām koka kāpnēm (tās ārkārtas situācijas laikā pārbūvējis).