Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Māksla

Latvijas Dizaina gada balvas 2019 publikas simpātiju balvu ieguvusi informācijas vietne Sieviete un darbs

Jūnija vidū noslēdzies publikas balsojums, kurā plašākai sabiedrībai pirmo reizi Latvijas Dizaina gada balvas 2019 vēsturē bija iespējams elektroniski nobalsot par savu favorītu starp konkursa divdesmit finālistu darbiem. Lielākās publikas simpātijas šogad ieguvis Vinetas Kreigeres un Rūtas Jumītes informācijas vietnes Sieviete un darbs dizaina risinājums, informēja balvas pārstāve Ksenija Mirošņika.

MVT Vasaras māja aicina uz izstādi Aleksandrs Stankevičs/Rūta Briede un Evija Pintāne, Svens Neilands un Anna Zvaigzne

2. jūlijā plkst. 18 MVT Vasaras mājā tiks atklāta otrā izstāde izstāžu ciklā LMA100, šoreiz prožektoru gaismā izceļot mākslinieku Aleksandru Stankeviču, kura daiļradi interpretēs māksliniece, ilustratore un scenogrāfe Rūta Briede kopā ar saviem studentiem no Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Eviju Pintāni, Svenu Neilandu un mākslinieci Annu Zvaigzni, informēja fonda Mākslai vajag telpu vadītāja Katrīna Jaunupe.

Daugavpilī norisināsies pirmais starptautiskais glezniecības simpozijs Silva Linarte

Godinot izcilās mākslinieces un ilggadējās mākslas pedagoģes Silvas Linartes piemiņu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks aizsākta jauna simpozija tradīcija – no 25. jūnija līdz 5. jūlijam norisināsies pirmais starptautiskais glezniecības simpozijs Silva Linarte, informēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mārketinga speciāliste Inita Paegle.

Augšāmcēlušos bruņinieku dejas © DIENA

"Viens no projekta mērķiem ir uzrunāt cilvēku uz ielas, garāmgājēju, Bruņinieku ielā dzīvojošo palūkoties, kas ir tavi kaimiņi un vai jūs varat atrast kopīgu valodu," savu mākslas darbu Braunijs raksturo māksliniece Inga Meldere

Bauhaus ir visur © DIENA

XX gadsimta slavenākā un progresīvākā dizaina un arhitektūras skola Bauhaus šogad svin simt gadu jubileju. Tai par godu tiek atklātas neskaitāmas izstādes dažādos muzejos visā pasaulē un jauns Bauhaus muzejs Veimārā. Bauhaus vēsture ir tik sarežģīta, ka to gandrīz nav iespējams izstāstīt

Katrīna Neiburga un Zane Zelmene radījušas īpašu videomākslu uzvedumam Pagānu gadagrāmata

Sestdien, 15. jūnijā, Valmiermuižas parkā etnofestivālā Sviests 2019 īpašā noformējumā izskanēs Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls Pagānu gadagrāmata, kuru izpildīs RTU vīru koris Gaudeamus un Pagānu gadagrāmatas etno roka grupa. Uzvedumam īpašu videomākslas noformējumu veido māksliniece Katrīna Neiburga kopā ar vīdžeju Zani Zelmeni, informēja pasākuma pārstāve Marta Lagzdiņa.

Arsenālā notiks grupas izstāde Euro Femmes

No 14. jūnija līdz 14. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā būs skatāma grupas izstāde Euro Femmes, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Preses centra vadītāja Natālija Sujunšalijeva.