Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Maija beigās sāksies festivāls Rīgas fotomēnesis

Otrdien, 26. maijā, sāksies ikgadējais fotomākslas festivāls Rīgas fotomēnesis, kas ir pirmais festivāls Latvijā, kas norisināsies pandēmijas laikā. Ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, festivāla pasākumi – izstādes, performances, projekcijas, diskusijas un ekskursijas – norisināsies ne vien interneta platformās Facebook, Zoom un Twitch, bet arī izstāžu zālēs un pilsētvidē, informēja festivāla rīkotāji.

Atvērta virtuālā galerija mākslinieku atbalstam Atbalstissimo

Kultūras un mākslas portāls Arterritory.com 15. maijā atvēris virtuālās galerijas telpu Atbalstissimo, kuras nosaukumā apvienoti divi vārdi - itāliešu spirgtais "bravissimo" un latviešu nopietnais "atbalsts". Tā iecerēta kā solidaritātes platforma, ar kuras palīdzību 90 procenti mākslas darba vērtības tiešā veidā nonāks pie to radītājiem, informēja projekta pārstāvji.

RIBOCA2 sāk tiešsaistes lekciju un sarunu cikla programmu

2. Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) viss reizē zied (and suddenly it all blossoms) aicina tiešsaistē apmeklēt lekciju un sarunu ciklu, kas tapis sadarbībā ar publisko programmu asociēto kuratori Sofiju Lemosu. 21. maijā RIBOCA2 tīmekļa vietnē www.rigabiennial.com aizsāk transformētajai izstādei veltītu iknedēļas tiešsaistes pasākumu programmu, pievēršoties jēdzieniem, kas bijuši īpaši svarīgi, veidojot otrās biennāles koncepciju.

Kultūrtelpa Hanzas perons aicina piedalīties mākslas projekta Turpinājums veidošanā

Kultūrtelpa Hanzas perons un laikmetīgu skatuves mākslas notikumu sērija Pārmija sāk jaunu starpdisciplināru mākslas projektu Turpinājums. Kuratori – Krista un Reinis Dzudzilo, Reinis Liepiņš, Mārtiņš Daugulis, Katrīna Neiburga, Džemma Sudraba, Agnija Grigule un Klāvs Mellis – aicina uz domu apmaiņu par jautājumiem, uz kuriem atbildes meklē viņi paši. Laikā, kad pasākumu norise ir būtiski ierobežota, projekta autori vēlas radīt apstākļus jaundarbu tapšanai ar nolūku sarūpēt skatītājiem jaunus un kvalitatīvus projektus tad, kad situācija būs piemērotāka klātienes notikumiem, informēja projekta veidotāji.

Mēnesis uz laukiem ar Remu Kolhāsu © DIENA

Šī gada nozīmīgākajā Ņujorkas Gugenheima muzeja izstādē nav ne mākslas, ne arhitektūras, bet ir traktors pie muzeja ieejas un ļoti daudz teksta. Tā ir arhitekta Rema Kolhāsa veidotā izstāde Lauki. Nākotne. Muzejs pašlaik ir slēgts, bet ar izstādes idejām var iepazīties tās katalogā.

Māra Lāce: Katrs cīnās, kā var © DIENA

Mēs, trīs lielie Kultūras ministrijas pakļautības valsts mākslas muzeji, otrdien, 19. maijā, vērsimies vaļā pilnā apjomā, regulējot apmeklētāju plūsmu tā, kā paredz valdības noteiktais jaunais sanitārais protokols – saka Latvijas Nacionālā mākslas (LNMM) muzeja direktore Māra Lāce.

Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāmas divas jaunas izstādes

No 20. maija Jūrmalas pilsētas muzeja 2. stāva izstāžu zālēs būs skatāma vecmeistares Edītes Krastenbergas darbu retrospekcija Daugavas plūdums un gleznotājas Signes Vanadziņas tonāli piesātinātā izstāde Pelēkās vielas. Savukārt Kamīnzālē līdz pat jūnija beigām norisinās izstāde no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma un privātkolekcijām Rīgas Jūrmalas pilsētai – 100, informēja muzeja pārstāvji.

Rotko centrs ver durvis apmeklētājiem

Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, no 16. maija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs vērs durvis apmeklētajiem, piedāvājot skatīt sešas mainīgās izstādes un pastāvīgo ekspozīciju ar mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbiem, informēja centra pārstāvji.

Virtuālo skulptūru dārzs © DIENA

Mūsu šībrīža eksistences formāts lielā mērā rezonē ar mākslinieka Ginta Gabrāna darbu loģiku, saskaņā ar kuru darbi veidojas, autoram aktivizējot materiālo formu pašorganizācijas mehānismus.

Galerijā LOOK! būs apskatāmi pašizolizācijas laikā tapuši mākslas darbi

Simboliski atzīmējot pirmā gada jubileju, galerija LOOK! sāk projektu 111, kurā piecās nedēļās tiks eksponēti piecu mākslinieku darbi, kuri tapuši pašizolācijas laikā, katru pirmdienu galerijas skatlogā izstādot jaunus darbus. Cikls tiks atklāts ar Miķeļa Mūrnieka darbu sēriju ISOLATION, informēja galerijas pārstāvji.