Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Ameriks atkāpjas no vicemēra amata © DIENA(10)

Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) pirmdien preses brīfingā paziņoja, ka atkāpjas no amata, bet saglabās Rīgas domes deputāta mandātu. Savu lēmumu viņš pamatoja ar šaubām par viņa reputāciju, kuru cēlonis, pēc Amerika paustā, esot tikai un vienīgi pazīšanās ar dažādos kriminālprocesos iesaistīto un apcietināto uzņēmēju Māri Martinsonu.

Nekā personīga: Par katru trolejbusu, autobusu un tramvaju kukuļos maksāti 5-7%(13)

Iepirktie transporta līdzekļi tika fiktīvi sadārdzināti un katrs Rīgai piegādātais trolejbuss, autobuss, tramvajs rīdziniekiem izmaksājis par 5 līdz 7% dārgāk. Savukārt šis sadārdzinājums, proti, pārmaksātā nodokļu maksātāju nauda, vēlāk atsūtīta atpakaļ uz Latviju personām, kuras palīdzējušas iepirkumam. KNAB izmeklēšana atklāj rūpīgi izplānotu, sistēmisku un ilgstošu korupciju Rīgas satiksmē, svētdienas vakarā ziņoja TV3 raidījums Nekā personīga.

Gerhards: Attiecībā uz Rīgas domi tiks pieņemti tiesiski lēmumi(43)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) pašlaik nesteidz solīt, ka izpildīs partijas aicinājumu jau nākamnedēļ virzīt valdībā likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu un norāda, ka attiecībā uz Rīgas domi pieņems tiesiskus lēmumus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) turpina izvērtēt situāciju.

Novērsts dīkstāves risks © DIENA

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš sarunā ar Guntaru Gūti uzsver, ka savulaik arī pats būtu lēmis par velkoņu iegādi ostas īpašumā.

Arī Rīga nākamo gadu sāks ar pagaidu budžetu(3)

Rīgas pašvaldība nākamā gada budžetu plāno pieņemt tikai tad, kad būs apstiprināts valsts 2019. gada budžets - līdz tam pašvaldība strādās ar 1/12 daļu no pērnā gada budžeta, kā arī neuzsāks nevienu jaunu programmu, aģentūrai LETA apstiprināja galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ušakovs atceļ Bemhenu no RS vadītāja amata © DIENA(45)

Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) atcēlis Leonu Bemhenu no Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētāja amata vismaz uz izmeklēšanas laiku saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veikto izmeklēšanu Rīgas satiksmē.

Renovētie Rīgas centra nami izkonkurē jaunos projektus(2)

Aizvien vairāk iedzīvotāju jauno projektu vietā lemj par labu mājokļa iegādei Rīgas centrā un īpaši pieprasīti kļuvuši nelieli dzīvokļi renovētos namos tuvu Rīgas maģistrālajām ielām, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma Latio veiktā tirgus analīze.