Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Atšķirīgā Covid-19 laika vēlēšanu pieredze Rīgā © DIENA(1)

Tas, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas būs atšķirīgas ne tikai tāpēc, ka tās ir pirmās, kad jāievēlē galvaspilsētas dome, jo iepriekšējā ir atlaista ar Saeimas lēmumu, bet arī Covid-19 dēļ, bija skaidrs jau pirms tam, kad vēlēšanu norisi pārcēla no aprīļa beigām uz augusta beigām. Tas redzams gan vēlēšanu iecirkņu iekštelpu izkārtojumā, kur jādomā par divu metru distanci, gan arī aprīkojumā – ikvienā iecirknī atrodami roku dezinfekcijas līdzekļi, cimdi un sejas maskas, kuras darbinieki aicina izmantot ikvienu vēlētāju. Tāpat manāmas arī citas izmaiņas, kas saistītas tieši ar piesardzības pasākumu ievērošanu Covid-19 laikā.

FOTO: Rīgas ostā atklāj jauno konteinerceltni

Vakar, 25. augustā, svinīgā ceremonijā, izkraujot pirmos konteinerus no COSCO konteinerlīnijas kuģa, Rīgas ostas uzņēmumā Baltic Container Terminal (BCT) atklāts jauns konteinerceltnis, kas turpmāk papildinās Baltijā modernāko konteineru apstrādes loģistikas sistēmu un sekmēs ātrāku konteinerkravu apstrādi, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostā.

Daļa Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti iezīmēsies pēc plkst.3(3)

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti naktī uz 30.augustu no mazākajiem iecirkņiem varētu sākt ienākt ap plkst.1, savukārt lielāka daļa rezultātu varētu tik apkopoti ap plkst.3 vai 4, šodien preses konferencē pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Jāatdzīvina Rīgas apkaimes © DIENA(9)

Kādai jābūt kultūrai galvaspilsētā? Par to sprieda Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunajā zālē vakar notikušajās Rīgas domes deputātu kandidātu kultūrdebatēs. Viens no jautājumiem, kas tika akcentēts, – būtiski ir atdzīvināt kultūras vidi ne tikai pilsētas centrā, bet arī tās apkaimēs, iesaistot tajā nevalstiskās organizācijas.

LTV: Saskaņas jauniešu aktīvists Rīgas satiksmē pelnījis 240 eiro stundā(22)

Politiski pietuvināto uzdzīve – tā varētu raksturot to, kas vairākus gadus notika Rīgas domes struktūrās un kapitālsabiedrībās. Rīgas namu pārvaldnieks, Rīgas satiksme, Rīgas tūrisma attīstības birojs – visās šajās struktūrās ir aktīvi kriminālprocesi par mantas izsaimniekošanu, atgādina Latvijas Televīzijas raidījums de facto.