Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Rīgas satiksmes padomei jābūt gatavai tiesāties ar valdi © DIENA(1)

Šonedēļ izsludināts konkurss uz Rīgas pilsētas pašvaldības SIA Rīgas satiksme pieciem padomes locekļu amatiem. Tiek solīta mēnešalga no 1656 līdz 1841 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tiek gaidīts, ka padomes locekļi uzņēmumu pārstāves arī tiesvedībās ar Rīgas satiksmes valdes locekļiem.

Neparedzētu defektu dēļ apturēti būvdarbi uz Augusta Deglava ielas tilta(5)

Apturēti būvdarbi uz Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada, jo, veicot tilta balstu remontdarbus, atklāti defekti, kuru novēršana netika paredzēta pārvada pārbūves būvprojektā. Būvdarbi objektā tiek apturēti līdz esošo pārbūves risinājumu izmaiņu izstrādei, vēsta Rīgas domes Satiksmes departaments.

Rīgas pašvaldība piešķir 650 000 eiro Aldara parka atjaunošanai(1)

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 8. aprīlī, nolēma piešķirt no Infrastruktūras fonda vairāk nekā 650 000 eiro Aldara parka atjaunošanai. Par minēto summu līdz nākamā gada vidum parkā plānots izveidot inženiertīklu pieslēgumus, izbūvēt labierīcības un labiekārtot teritoriju ap veloparku, informē domē.

Raidījums: VARAM lūdz KNAB izvērtēt, vai Ušakovam var inkriminēt krāpšanu(22)

Piektdien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nosūtīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un Ģenerālprokuratūrai lūgumu izvērtēt, vai Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņa) darbībā nav saskatāma krāpšana, svētdienas vakarā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Pūce: Ar Ušakova atstādināšanu domes uzraudzība nebeidzas © DIENA(20)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) piektdien sasauktajā preses konferencē žurnālistiem uzsvēra, ka līdz ar Nila Ušakova (Saskaņa) atstādināšanu no amata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) darbs pie Rīgas domes uzraudzības nebeidzas.

Uzvaras pieminekļa likteni bez ekspertu vieduma neizspriedīs © DIENA(66)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, vērtējot portālā Manabalss.lv vairāk nekā 10 000 cilvēku ar parakstiem atbalstīto ieceri par tā dēvētā Uzvaras pieminekļa nojaukšanu, nepilnu stundu ilgušās sēdes laikā atklājās dažādas deputātu vīzijas par pieminekļa nākotni, un tika nolemts drīzumā izvaicāt Ārlietu ministrijas, Kultūras ministrijas Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes, Rīgas domes Pieminekļu padomes, Okupācijas muzeja un citu institūciju pārstāvjus un tikai pēc tam lemt par iniciatīvas turpmāko virzību. Komisijas vadītājas Janīnas Kursītes-Pakules (NA) idejai par šo sarežģīto tēmu organizēt konferenci deputāti gan nesliecās piekrist.

Pūce domes atlaišanu nerosinās, bet par Ušakovu izlemšot šonedēļ(40)

Šobrīd Rīgas domes atlaišana netiks rosināta, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP). Lai atlaistu visu domi, tās darbībā jābūt konstatētiem atkārtotiem likuma pārkāpumiem, skaidroja Pūce.

Pārbūvēs un labiekārtos t/p Alfa autostāvvietu(1)

T/p Alfa paplašināšanas ieceres ietvaros uzsākta arī autostāvvietas, kas vērsta pret Brīvības ielu, pārbūve un labiekārtošana. Darbi sākti šomēnes un tos plānots pabeigti jūnijā. Savukārt augustā noslēgsies stāvlaukuma zaļo zonu paplašināšana, tādējādi veidojot t/p Alfa priekšpusē esošo laukumu kā parku. Klienti aicināti šajā laikā izmantot iespēju ērti novietot automašīnas daudzstāvu autostāvvietā t/p Alfa aizmugurē, informē uzņēmums.

Bez kardinālām pārmaiņām, bet dārgāk © DIENA(2)

Dailes teātra teritorijas labiekārtošanas metu konkursā uzvarējušā arhitektu biroja Made arhitekti vīzija paredz padarīt teātra apkārtni pieejamāku tā apmeklētājiem un arī vizuāli tīkamāku garāmgājējiem.

Ministrijai pārmet bezspēcību Rīgas satiksmes lietā(15)

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien asi kritizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nespēju aktīvāk ietekmēt situāciju pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme (RS), kā arī klātesošajiem kapitālsabiedrības vadītājiem pārmeta augstprātīgo attieksmi, atbildot uz jautājumiem. Komisija sprieda par VARAM veiktā audita rezultātiem RS un Rīgas domes darbu pašreizējā sasaukuma laikā.

FOTO: Rīgā piemin padomju varas izsūtītos(11)

Pirmdien, 25. martā, Rīgā ar uzrunām un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa pieminēja 70 gadus, kopš 1949. gadā padomju varas veiktajām deportācijām. Piemiņas pasākumā plīvoja visu trīs Baltijas valstu karogi. Ziedus nolikt bija ieradušies gan politiķi, gan virsnieki, gan izsūtījuma tieši skartie. Uzrunā klātesošajiem Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja runāt par okupācijas varas pastrādāto, lai deportēto cilvēku piemiņa turpinātu dzīvot arī nākotnē.