Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Padarīt savu apkārtni labāku © DIENA(2)

Šogad 4. maijā, dienā, kad tiks atzīmēta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 29. gadadiena, Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā Rīgā pulcēsies vairāki desmiti rīdzinieku. Pie balti klātiem galdiem viņi ne tikai dalīsies atmiņās par dienu, kad Latvija atguva neatkarību, bet arī spriedīs par iespējām, kā tuvējo Pārdaugavu padarīt vēl patīkamāku sev un līdzcilvēkiem. Muzeja vadītāja Ieva Ķīse saka – šajā dienā esot sajūta, ka visa pasaule ir pie kājām un nerealizējamu ideju nav.

CFLA lauž līgumu ar RS par tā dēvēto "kapu tramvaja" projektu(16)

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir pieņēmusi lēmumu izbeigt līgumu ar uzņēmumu Rīgas satiksme (RS) par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētā Skanstes tramvaja projekta, kas tika iedēvēts par "kapu tramvaju", īstenošanu, aģentūru LETA informēja CFLA. Paziņojums par lēmumu šodien nosūtīts Rīgas satiksmei.

Kritiskās masas velobrauciens aizvadīts bez būtiskiem konfliktiem(7)

Velosipēdisti, kuri šodien Rīgā piedalījās braucienā Kritiskā masa, brīžiem aizkavēja auto kustību, bet būtiski konflikti starp satiksmes dalībniekiem neveidojās, novēroja aģentūra LETA. Pārsvarā pasākumā piedalījās gados jauni velobraucēji, kuri, dodoties uz pasākuma sākuma vietu pie Dailes teātra, vismaz pret gājējiem bija salīdzinoši miermīlīgi. Taču sākoties pašam braucienam, tā dalībnieki traucēja automašīnu brīvu plūsmu pa ielām.

Rīgā notiks tradicionālais Kritiskās masas velobrauciens(11)

Šodien plkst.13 pie Dailes teātra sāksies tradicionālais Kritiskās masas velobrauciens, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori. Kā norāda organizatori, pasākuma mērķis ir pievērst sabiedrības, politiķu un ierēdņu uzmanību velo satiksmes problēmām, kā arī panāktu to, lai bērni varētu droši tikt uz skolu un ikdienas satiksme būtu droša arī viņu piederīgajiem.

FOTO: Latvijas un sabiedroto karavīri orientēšanās uzdevumā iepazīst Rīgu(5)

Piektdien, 26. aprīlī, Rīgā norisinājās orientēšanās mācības karavīriem un zemessargiem. Mācībās piedalījās aptuveni 200 karavīru un zemessargu no Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un Rīgā izvietotajām regulāro spēku vienībām – Militārās policijas, Štāba bataljona, Nodrošinājuma pavēlniecības, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas, kā arī no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.

Pārbaudījums nerviem © DIENA(41)

Ceturtdien publisko telpu pārpildīja neapmierinātu autovadītāju un sabiedriskā transporta braucēju sūdzības par sastrēgumiem Rīgā, kas izveidojušies tādēļ, ka satiksmei slēgts Augusta Deglava tilts un daļēji slēgts Brasas pārvads. Kamēr atbildīgie strīdas par to, vai A. Deglava tiltu tiešām vajadzēja slēgt un kas būtu jādara, lai to atkal varētu izmantot, iedzīvotājiem jāmeklē apkārtceļi, lai nokļūtu sev vajadzīgās vietās.

Uzvaras pieminekli varētu pārveidot par muzeju © DIENA(67)

Iespēja runāt par tā saucamā Uzvaras pieminekļa demontāžu, kas ar vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstiem prasīta sabiedrības iniciatīvā, ir nokavēta, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputātiem teica Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāve Baiba Mūrniece. Kultūras mantojuma eksperti ir pārliecināti, ka šo objektu, kurš nav iekļauts valsts aizsardzības kultūras pieminekļu sarakstā, varētu izmantot izglītojošiem nolūkiem, piemēram, stāstot par Latvijas vēstures traģiskajām lappusēm, padomju režīmu, tā slavināšanas paņēmieniem, totalitārisma ietekmi uz domāšanu.

Deglava tilts būs slēgts no plkst. 5 rītā(18)

Pēc Valsts policijas, Rīgas domes un Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvju tikšanās tapis zināms, ka Augsta Deglava ielas satiksmes pārvads tiks slēgts, kā par to brīdināja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Rīgas domes argumenti nav pārliecinājuši BVKB pārstāvjus, tāpēc Valsts policija ministra uzdevumā pārvadu slēgs satiksmei no ceturtdienas plkst. 5 rītā.

Ilgais ceļš galvaspilsētas ielās © DIENA(18)

No ceturtdienas satiksmei tiks slēgts Augusta Deglava tilts Rīgā. Tas gan notiks nevis ar Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) rīkojumu, bet pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) pieprasījuma, kurš uzdevis Valsts policijai nodrošināt tilta slēgšanu jebkāda veida satiksmei. Lai arī RDSD ir pārliecināti par tilta drošumu un paši slēgt to negatavojas, departaments ir galvenais atbildīgais par satiksmes organizēšanu galvaspilsētā, un tiek prognozēts, ka tik nozīmīga pārvada slēgšana radīs vēl lielāku haosu jau tā transportlīdzekļu pilnajās Rīgas ielās.

Čaka ielā plānots uzsākt siltumtīklu pārbūvi(2)

Sakarā ar plānotajiem Aleksandra Čaka ielas ceļa seguma atjaunošanas darbiem, lai nodrošinātu drošu un efektīvu siltumapgādi, AS Rīgas siltums (RS) veiks siltumtīklu maģistrāles posma pārbūvi no Aleksandra Čaka un Alauksta ielu krustojuma līdz Aleksandra Čaka ielai 56. Šajā posmā plānots demontēt vecos cauruļvadus, noslēgarmatūru, dzelzsbetona kanālus un izbūvēt siltumtīklus ar rūpnieciski izolētiem cauruļvadiem, kas ir daudz energoefektīvāki un ilgtspējīgāki, portālu Diena.lv informēja RS pārstāve Linda Rence.