Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgā

Mežaparkā noslēgušās pretterorisma mācības(6)

Valsts drošības dienesta (VDD) organizētās pretterorisma mācības Pūlis 2019, kas sākās ceturtdienas rītā un norisinājās Mežaparka teritorijā, kā arī citviet Rīgā, ir veiksmīgi noslēgušās.

Turlais neredz iemeslu "veikt tīrīšanu" domes kapitālsabiedrību valdēs(15)

Rīgas mēra amatam izvirzītais Dainis Turlais (GKR) neredz nevienu iemeslu, kādēļ būtu jāatlaiž pašvaldību kapitālsabiedrību valdēs ieceltie cilvēki. Rīgas domē ceturtdien notiek pašvaldības priekšsēdētāja vēlēšanas. Vienīgais kandidāts šim amatam ir Turlais. Pirmās pusotras stundas laikā opozīcija Turlo galvenokārt iztaujāja par viņa plāniem, kā mazināt korupciju pilsētā.

Paraksta līgumu par Centrālās stacijas projektēšanu un būvdarbiem Rail Baltica ietvaros(6)

Noslēdzies starptautisks iepirkuma konkurss Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un Rīgas Centrālās pasažieru stacijas kompleksā apbūves būvprojekta izstrāde un būvdarbi. Par konkursa uzvarētāju atzīta personu apvienība Besix ReRe Group, kurā apvienojušies uzņēmumi N.V. Besix S.A. no Beļģijas un pašmāju SIA ReRe Būve, portālu Diena.lv informēja Eiropas Dzelzceļa līnijas pārstāvji.

Saskaņa vēl domās, kā rīkoties pēc GKR ultimāta(5)

Partija Saskaņa ir sākusi viedokļu apmaiņu par tālāko rīcību pēc tam, kad tās līdzšinējais līderis, atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs dosies strādāt uz Eiropas Parlamentu, taču partijas biedru viedokļi par optimālāko rīcību dalās.

Par brīvu ēdīs arī bērnudārzos © DIENA(5)

Šonedēļ Rīgas domē plānots pieņemt grozījumus, kas no šā gada 1. septembra ļaus pašvaldības bērnudārzu audzēkņiem nodrošināt bezmaksas ēdināšanu. Daudzi vecāki šādu iespēju bija gaidījuši jau no 2019. gada 1. janvāra, kā to sākotnēji bija solījušas Rīgas valdošās koalīcijas pārstāvji. Tomēr jau pērn decembrī tika paziņots, ka tas nenotiks, vainojot krietni ieilgušo Latvijas jaunās valdības izveidi un attiecīgi arī valsts budžeta apstiprināšanu. No pašvaldības puses daļēji tiks apmaksāti arī ēdināšanas pakalpojumi privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Ušakova un Amerika vietā Rīgas domē darbu varētu sākt Jermoloviča un Ivanovs(8)

No amata atstādinātajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam (Saskaņa) un bijušajam vicemēram Andrim Amerikam (GKR) dodoties uz Briseli, viņu vietas pašvaldībā varētu ieņemt nodibinājuma Rīgas tūrisma attīstības birojs (RTAB) bijusī valdes locekle Vita Jermoloviča un AS Rīgas starptautiskā autoosta valdes loceklis Ivans Ivanovs.

Gaisa tilts remontu spēšot sagaidīt © DIENA(4)

Rīgā slikta tehniskā stāvokļa dēļ aptuveni nedēļu apgrūtināta pārvietošanās uz kārtējā pārvada. Šoreiz gan grūtības nav sagādātas transportlīdzekļiem, bet gājējiem – uz remonta laiku līdz 5. jūnijam aizvērtas Gaisa jeb VEF tilta kāpnes. Visa tilta remonts tuvākajā laikā netiek plānots – to varētu veikt pēc trim četriem gadiem. Rīgas domes Satiksmes departamentā (RDSD) Dienai uzsver, ka pārvada vispārējais stāvoklis nav tik slikts, lai uz tā būtu jānosaka ierobežojumi transportlīdzekļiem.

Rīgā šogad darbosies deviņas labiekārtotas peldvietas(1)

Rīgas dome plāno šosezon pilsētā uzturēt deviņas labiekārtotas peldvietas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā. Peldvietas atrodas Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā. Tostarp šogad labiekārtota teritorija Lucavsalas dienvidu daļā - Lucavsalas līcī. Peldvieta norobežota ar bojām, tajā izvietoti pārvietojamie sanitārie mezgli, atkritumu konteineri un informatīvās zīmes.

Vairākos vēlēšanu iecirkņos Rīgā veidojas rindas(2)

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā (3.iecirknis) nereģistrētajiem vēlētājiem nākas aptuveni stundu stāvēt rindā, turklāt šajā un vēl vismaz vienā iecirknī novēroti traucējumi datu apmaiņas sistēmā. Arī vēlēšanu iecirknī Kongresu namā (145.iecirknis) veidojas rinda, vēlēties nobalsot virknei tajā nereģistrētu vēlētāju.