Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgā

Naktīs atjaunos Zemitāna tilta segumu(2)

No ceturtdienas, 23. maija, līdz 20.jūnijam tiks veikta Jorģa Zemitāna tilta brauktuves seguma atjaunošana, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Satiksmes departaments. Asfalta frēzēšanas un ieklāšanas darbus veiks naktīs no plkst. 22 līdz plkst. 06, lai nodrošinātu raitu transportlīdzekļu kustību dienā.

Rīgā būvēs poligonu ugunsdzēsēju apmācībai

Rīgā līdz 2021. gada nogalei plānots uzbūvēt jaunu poligonu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieku apmācībai, portāls Diena.lv uzzināja dienestā. Projektu VUGD realizē sadarbībā ar Nodrošinājuma valsts aģentūru.

Rīgas dome pie Neatkarības laukuma izvietojusi tā nosaukuma un skaidrojuma zīmi

Rīgas Austrumu izpilddirekcija pilsētvidē izvietojusi Neatkarības laukuma nosaukuma un skaidrojuma zīmi, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā. Pašvaldībā atgādina, ka šī gada rudenī ir plānots izsludināt Neatkarības laukuma labiekārtojuma metu konkursu, tā projektēšanas programmā nosakot laukuma perspektīvās attīstības koncepciju. Konkursa rezultātā ir plānots iegūt inovatīvu un kvalitatīvu laukuma risinājumus, kas kļūtu par vienu no Rīgas identitātes zīmēm.

Transportam nedrošie galvaspilsētas tilti © DIENA

Satiksmi Rīgā turpina palēnināt viena ķibele pēc otras. Pēdējā no tām – 11. tramvaja maršruta slēgšana. Šādu uzdevumu uzņēmumam Rīgas satiksme lika izpildīt pašvaldība pēc tam, kad Brasas pārvada, kurš pašreiz tiek rekonstruēts, būvprojekta autori bija pieprasījuši satiksmi uz tilta ierobežot. Turpmākos lēmumus attiecībā uz šī maršruta tramvaju kustību pieņems pēc tam, kad būvobjektā būs veikti detalizēti aprēķini un laboratoriskās pārbaudes, kas plānotas līdz šīs nedēļas piektdienai.

Vērtēs, vai Ušakovs nelikumīgi izmantojis domes resursus tiesvedībā pret Ķirsi(16)

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir saskatījusi iespējamu likumpārkāpumu atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņa) rīcībā, tiesvedībā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi (Vienotība) izmantojot domes resursus, lai tiesai nosūtītu pasta sūtījumus, kas bija saistīti ar lietu, liecina aģentūra LETA rīcībā esošais tiesas blakus lēmums.

Rīgas dome nobalso pret Riga.lv likvidēšanu(8)

Rīgas dome trešdien ārkārtas sēdē nobalsoja pret pašvaldības nodibinājuma Riga.lv likvidēšanu, vienlaikus līdz rudenim solot izvērtēt tā darbības lietderību. Ārkārtas sēde tika sasaukta pēc opozīcija iesnieguma, kurā tika lūgts nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 30. jūnijam, uzsākt Riga.lv likvidāciju, kā arī nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 1. jūlijam, veikt nodibinājuma Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) darbības lietderības izvērtējumu.

Atjaunos drūpošos parkus © DIENA(6)

Otrdien Rīgas pašvaldība un atbildīgo institūciju pārstāvji sanāksmē pie Raiņa pieminekļa sprieda par iespējām atjaunot Esplanādes parku. "Pašvaldībai nav vienotas programmas, kas koncentrētos uz šādu parku atjaunošanu," uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs, vicemērs Oļegs Burovs (GKR) un piebilst, ka Rīgas parku apsaimniekošanai un atjaunošanai finansiālie līdzekļi līdz šim ir gūti no dažādiem projektiem un Eiropas fondiem. "Viena no galvenajām prioritātēm, ar kuru būtu jāsāk, ir pilsētas parkos esošā seguma sliktais stāvoklis," norāda Burovs.

KNAB aizturējis arī Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāju(13)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) amatpersonu iespējamiem noziegumiem aizturējis un policijas izolatorā ievietojis RTAB biroja vadītāju Ingunu Priedīti, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saeimas apakškomisija aicina Rīgas domi steidzami mazināt gaisa piesārņojumu galvaspilsētā(8)

Lai novērstu apdraudējumu iedzīvotāju veselībai, kā arī iespējamu Latvijas tiesvedību ar Eiropas Komisiju, Saeimas Vides un klimata apakškomisija ar vēstuli vērsīsies Rīgas domē, aicinot nekavējoties veikt visas nepieciešamās darbības, lai būtiski samazinātu gaisa piesārņojumu Rīgā. Par to otrdien, 14.maijā, pēc sēdes informēja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (A/P).

Veidos sabiedrībai atvērtāku cirku © DIENA(28)

Pirmdien VSIA Rīgas cirks parakstīja līgumu ar SIA NRJA par cirka ēkas atjaunošanu. Plānots, ka projekta pirmajā kārtā tiks veiktas energoefektivitātes uzlabošanas aktivitātes laika posmā no 2020. līdz 2022. gada beigām. "Pagaidām plānots, ka visa ēkas pārbūve varētu aizņemt aptuveni no pieciem līdz septiņiem gadiem, taču viss ir atkarīgs no tā, cik ātri izdosies atrast finansējumu projekta nākamajām kārtām," norāda Rīgas cirka valdes locekle Liene Pērkone, piebilstot, ka pirmajā kārtā paredzētie būvdarbi izmaksās aptuveni trīs miljonus eiro. Paredzētie pārbūves darbi ļaus īstenot mērķi, veidojot Rīgas cirka atpazīstamību starptautiskā līmenī, skaidro Pērkone.

KNAB nav iztaujājis bijušo RTAB valdes locekli Ločmeli-Luņovu(4)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) līdz šim nav veicis izmeklēšanas darbības ar bijušo Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes locekli un pašreizējo Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli-Luņovu (Saskaņa), aģentūrai LETA sacīja pati politiķe.

Revīzija: Rīgas dome nesaimnieciski iztērējusi vairāk nekā 20 miljonus(32)

Dāsnas pašvaldības budžeta dotācijas, apšaubāmas ziedošanas shēmas, neizprotamas darbības ar preču zīmēm, iespējami fiktīvi darbinieki, neskaidri finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai un nepamatoti tēriņi dažādu izdevumu apmaksai. Šādi secinājumi izriet no Valsts kontroles (VK) veiktās revīzijas Rīgas pašvaldībā, kur konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos. VK secina, ka Rīgas pašvaldība triju gadu laikā nesaimnieciski iztērējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Sāk kriminālprocesu pret Rīgas Tūrisma attīstības biroja amatpersonām(6)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu, aģentūru LETA informēja KNAB. Kā novēroja LETA, RTAB telpās pirmdien ieradušies KNAB darbinieki, tostarp arī maskās tērpti.