Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Krievija

Kremlis neklausīšoties ECT spriedumā © DIENA(3)

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) nospriedusi, ka Krievijas valsts ir atbildīga par bijušā Krievijas Federālā drošības dienesta darbinieka Aleksandra Ļitviņenko noslepkavošanu Londonā 2006. gadā.

Navaļnijs aicina balsot par komunistiem

Nolūkā vājināt valdošās partijas "Vienotā Krievija" pozīcijas ieslodzījumā esošais opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs trešdien aicinājis vēlētājus nedēļas nogalē paredzētajās Valsts domes vēlēšanās balsot par komunistiem.

Putins ievēros pašizolāciju(6)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ievēros pašizolāciju, jo viņa tuvāko cilvēku vidū atklāti Covid-19 gadījumi, otrdien paziņojis Kremlis.

Krievija piespriež Facebook, Twitter un WhatsApp naudassodus(1)

Krievija piemērojusi interneta gigantiem Facebook, Twitter un WhatsApp naudassodus par Krievijas lietotāju datu neuzglabāšanu vietējos serveros, ceturtdien paziņoja valsts informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests Roskomnadzor.

Putins pasūta jaunus kuģus Krievijas kara flotei © DIENA(2)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ paziņojis par ieroču un bruņojuma modernizācijas programmu, kas paredz jaunu kuģu, to skaitā zemūdeņu, būvi un aprīkošanu ar augstas precizitātes ieročiem un modernām navigācijas sistēmām, vēsta Deutsche Welle.

Putins pirms vēlēšanām pensionāriem izdala naudu(9)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins licis pensionāriem izmaksāt 10 000 rubļu (115 eiro) lielu pabalstu, šādi, pēc visa spriežot, cenšoties vairot atbalstu pirms septembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, kurās nepopulārajai valdošajai partijai Vienotā Krievija gaidāmas smagas cīņas.

Krievija grasās liegt ieceļot "rusofobiem"(5)

Krievijas parlamentā ir sagatavots likumprojekts, kas cita starpā paredz liegt valstī iebraukt cilvēkiem, kuri izplata "apzināti melīgas ziņas" par PSRS darbību Otrā pasaules kara laikā, žurnālistiem ceturtdien pavēstīja Valsts domes informācijas politikas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Hinšteins, norādot, ka "rusofobiem" durvīm uz Krieviju jābūt cieši slēgtām

Amnesty International: protesti ielās Krievijā vairs faktiski nav iespējami © DIENA(3)

Krievijas vara, izmantojot aizliedzošus likumus, asu policijas taktiku un kriminālvajāšanu, ir tiktāl ierobežojusi tiesības uz brīvu pulcēšanos, ka publiski iedzīvotāju protesti vairs faktiski nav iespējami, ceturtdien publiskotajā ziņojumā Russia: No Place for Protest (Krievija nav vieta protestam) apgalvo starptautiskā cilvēktiesību aizstāvības organizācija Amnesty International.