Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Krievija

Putins varēs palikt amatā līdz 2036. gadam © DIENA(16)

Nedēļu ilgā balsošana par Krievijas Federācijas konstitūcijas labojumiem ir noslēgusies ar Kremļa saimniekam Vladimiram Putinam patīkamu iznākumu – viņš, nepārkāpjot valsts pamatlikumu, nu varēs vēl divas reizes ieņemt prezidenta amatu.

Provizoriskie rezultāti: Krievijā atbalstīti grozījumi konstitūcijā(20)

Krievijā nedēļu ilgušajā tautas nobalsošanā vairākums dalībnieku atbalstījuši konstitūcijas grozījumus, kas ļaus prezidentam Vladimiram Putinam kandidēt vēl uz diviem termiņiem valsts galvas amatā un palikt pie varas līdz 2036.gadam, liecina provizoriskie rezultāti.

Noslēgsies konstitūcijas grozījumu balsojums © DIENA(8)

Trešdien, 1. jūlija vakarā Krievijā noslēgsies nedēļu ilgusī tautas nobalsošana par grozījumiem konstitūcijā, no kuriem galvenais, pēc daudzu ekspertu, mediju, politiķu un Krievijas vēlētāju domām, ir grozījums 81. pantā, kas ļaus prezidentam Vladimiram Putinam tikt ievēlētam prezidenta amatā vēl uz diviem sešu gadu termiņiem pēc pašreizējās prezidentūras beigām 2024. gadā.

Izmeklē Norņikeļ kārtējo vides piesārņojumu © DIENA(2)

Krievijas Izmeklēšanas komiteja sākusi pārbaudi par iespējamo kaitējumu videi, ko nodarījusi piesārņoto tehnisko ūdeņu nopludināšana tundrā no lieluzņēmumam Norņikeļ (Noriļskij ņikeļ) piederošās bagātināšanas fabrikas Noriļskas pilsētas tuvumā, vēsta ziņu aģentūra Interfax.

Bažas, ka Krievija sasteidz ierobežojumu atcelšanu © DIENA(12)

Lai gan Krievijā katru dienu tiek konstatēti tūkstošiem jaunu Covid-19 slimnieku, no vakardienas Maskavā atcelta virkne strikto ierobežojumu un pārvietošanās aizliegumu. Mērs Sergejs Sobjaņins, kurš vēl nesen brīdināja, ka aizliegumus atcels vien tad, kad dienā konstatēs desmitus saslimušo, viedokli mainījis un paziņojis, ka epidēmija faktiski ir uzveikta. Eksperti bažījas, ka lēmums pieņemts Kremļa spiediena rezultātā, lai pēc iespējas drīzāk sarīkotu prezidentam Vladimiram Putinam vajadzīgo tautas balsojumu par konstitūcijas grozījumiem.

Krievijas ziemeļos degvielas noplūdes rezultātā piesārņots ezers(2)

Krievijas Federācijā Sibīrijas ziemeļos pēc degvielas noplūdes, kuras dēļ tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, piesārņots Arktikas reģiona ezers, otrdien pavēstīja amatpersona, ar šo vēsti klajā nākot pēc varasiestāžu agrākajiem apgalvojumiem, ka piesārņojumu izdevies ierobežot.