Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Krievija

Putins jau domā par 2024. gadu © DIENA(12)

Krievijas prezidenta Vladimira Putina izsludinātās izmaiņas valsts politiskajā sistēmā ir viņa priekšdarbi, lai saglabātu varu arī pēc 2024. gada, kad noslēgsies Putina ceturtais pilnvaru termiņš, vērtē analītiķi Krievijā un ārvalstīs. Daļa no viņa plāna bija arī negaidītā valdības nomaiņa. Ceturtdien ilggadējā premjerministra Dmitrija Medvedeva vietā stājās mazzināmais Mihails Mišustins.

Atkāpusies Krievijas valdība(33)

Trešdien demisionējusi Krievijas valdība, paziņojis premjerministrs Dmitrijs Medvedevs. Prezidents Vladimirs Putins uzdevis līdzšinējai valdībai pildīt savus pienākumus līdz jaunas valdības iecelšanai.

Noskaidrots Gazprom piederošo Conexus akciju pircējs, kuru vēl neatklāj

Izsolē, kas pirmdien notika Krievijas valsts kontrolētā dabasgāzes koncerna Gazprom elektroniskajā tirdzniecības platformā, noskaidrots uzņēmumam piederošo Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid (Conexus) akciju paketes pircējs, paziņojusi Krievijas kompānija.

Krievija un Polija strīdas par vēsturi © DIENA(67)

Varšava un Maskava gada nogalē ir iesaistījušās vārdu karā saistībā ar postošajiem Otrā pasaules kara notikumiem. Poliju ir satraukuši Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumi, kuros viņš apsūdzēja Varšavu kara izraisīšanā un sadarbībā ar nacistisko Vāciju. Kremļa pēdējo nedēļu retorika ir saistīta ar Eiropas Parlamenta (EP) rezolūciju, kurā tiek nosodīts tā dēvētais Molotova–Ribentropa pakts, ar kuru divi totalitārie režīmi – nacistiskā Vācija un Padomju Savienība – sadalīja Eiropu.