Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Notikumi

FOTO: Smilšu skulptūras Jelgavā

Šogad smilšu skulptūras Jelgavā veidoja 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm – Latvijas, Somijas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas un ASV. Interpretējot festivāla tēmu Antīkā pasaule, mākslinieki aicināja aizdomāties gan par eksistenciāliem jautājumiem, gan par mūsdienu cilvēka vērtību skalu, salīdzinot to ar seno noslēpumu pasauli.

Mežaparkā norisināsies mākslas festivāls Rīgas ilūzijas

No 5. līdz 8. jūnijam Mežaparkā norisināsies otrais Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls Rīgas ilūzijas. Savu dalību festivālā ir apstiprinājuši 15 starptautiski atzīti mākslinieki no 11 pasaules valstīm. Trīs dienu laikā ikviens interesents varēs sekot unikālu trīsdimensiju gleznojumu tapšanai uz asfalta. Festivāla noslēguma pasākums – 8.jūnijā.

Lastādijā ar koncertu tiks atzīmēta Hipiju diena

Šī gada 1. jūnijā no plkst. 18.00 līdz vēlam vakaram Lastādijas pagalms aicina uz sezonas atklāšanas koncertu, kas jau otro gadu norisināsies hipijiskās noskaņās. Pasākumu atklās Dzintars Briedis ar mikrotonālās mūzikas instrumentu Bišu dēli jeb BeeBoard, uzstāsies bardi Dinārs Gulbis un Helēna Kozlova, būs dzirdami "pagrīdes" scēnas jaunās paaudzes mūziķi Vienkāris un Takeši pils. Koncertu noslēgs etno mūzikas apvienība Rudra Beat.

Eirovīzijā triumfē bukmeikeru favorīts(43)

Sestdien, 18.maijā, Telavivā rīkotajā 64.starptautiskājā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā par uzvaretāju tika atzīts bukmeikeru favorīts Nīderlandes mākslinieks Dankans Lorenss ar dziesmu Arcade.

Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu 2019 saņem Sāls māja Pāvilostā(1)

Par Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas laureātu, saņemot augstāko apbalvojumu nozarē, šogad atzīta Sāls māja Pāvilostā un tās autore Brigita Bula (Brigita Bula arhitekti), portālu Diena informē Latvijas Arhitektu savienība. Balva zelta ananasa formā tika pasniegta Arhitektūras gada balvas 2019 svinīgajā ceremonijā Rīgas cirkā. Latvijas Arhitektūras gada balvas - sudraba ananasus - ieguva Lubānas kapličas jaunbūve, Alūksnes Bānīša stacija un Mad City Riga 2018 autori, bet žūrijas īpašo atzinību izpelnījās arī Lielplatones vešūža restaurācija.

Grupa Carousel nesasniedz Eirovīzijas finālu(10)

Izraēlas pilsētā Telavivā ceturtdien notikušajā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā ar dziesmu That Night sacentās Latvijas grupa Carousel, kas diemžēl nav sasniegusi lielo finālu.

Apstiprināta Madonnas uzstāšanās Eirovīzijā(4)

ASV popzvaigzne Madonna parakstījusi līgumu par uzstāšanos Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Telavivā, izbeidzot ieilgušās neskaidrības par viņas uzstāšanos pēc viņai adresētajiem aicinājumiem pasākumu boikotēt.

Skolas un ģimenes aicinātas uz pasākumu Latvijas Meža dienas(1)

Baltijā lielākais meža izziņas pasākums Latvijas Meža dienas, kas 24. un 25. maijā notiks Tērvetē, piedāvā iespēju iepazīt mežsaimniecību vairāk nekā 80 izzinošās aktivitātēs kopā ar pieredzējušiem mežsaimniekiem, uzņēmumu un izglītības iestāžu pārstāvjiem, kā arī citiem meža nozares dalībniekiem.

Svētdienas vakarā Telavivā atklās Eirovīzijas konkursu

Svētdienas vakarā Telavivā oficiāli tiks atklāts 64. starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss, aģentūrai LETA pavēstīja projekta Supernova 2019 komunikācijas vadītāja Līga Andžāne. Latviju šogad konkursā pārstāv grupa Carousel ar dziesmu That Night.

Ar unikālu seno amatu darbnīcu atklāšanu Cēsu pilī uzsāks viduslaiku sezonu © DIENA

No svētdienas, 5. maija, Cēsu pils viesi katru dienu līdz pat oktobrim varēs ne vien apmeklēt varenās pilsdrupas, aplūkot viduslaiku virtuves dārzu, bet arī sastapt gadsimtiem senu amatu meistarus amatnieku darbnīcas, kas būvētas, izmantojot tradicionālus materiālus un tehnoloģijas, portālu Diena.lv informēja Cēsu pils galvenais speciālists Gundars Kalniņš.

FOTO: Mūsu olimpieši Siguldā piedalās Zaķu skrējienā

Latvijas olimpieši, brāļi Andris un Juris Šici, Inārs Kivlenieks, Martins Dukurs un Ulla Zirne, skrienot aizraujošā un jautrā Zaķu skrējienā, sestdien Siguldā atklājuši 4. Šūpoļu festivālu, ka līdz 22. aprīlim aicina izšūpoties unikālās un neparastās mūziķu, mākslinieku, uzņēmēju un novadnieku ģimeņu radītās šūpolēs, kā arī izbaudīt īpašu programmu ģimenēm ar bērniem un citas aktivitātes.

Positivus aicina pieteikties dizainerus dalībai festivāla tirdziņā

Positivus tirdziņš ir daļa no festivāla apmeklētāju pieredzes un gadu gaitā ir kļuvusi par neatņemamu tās sastāvdaļu un vienu no gaidītākajiem notikumiem. Arī šogad no 26. līdz 27. jūlijam Salacgrīvā, koncertu starplaikos nesteidzīgi klīstot gar raibajiem un košajiem stendiem, būs iespēja novērtēt un iegādāties oriģinālus un kvalitatīvus dizaineru darbus. No šodienas līdz pat 15. maijam festivāla organizatori aicina pieteikties dizainerus dalībai festivāla tirdziņā.

FOTO: Atklāj Ainaram Virgam veltītu fotoizstādi

Ceturtdienas, 4. aprīļa, pēcpusdienā Liepājas latviešu biedrības namā interesenti pulcējās uz Ainara Virgas 55 gadu jubilejai veltītās izstādes Virga in action atklāšanu, kurā fotogrāfa Aigara Hibnera spilgtākajos notvertajos mirkļos atainots mūziķa skatuves dzīves laika posms no festivāla Liepājas Dzintars laikiem līdz pat šim gadam, portālu Diena.lv informēja Liepājas latviešu biedrības nama pārstāve Amanda Anna Millere.

FOTO: Atklāj tirdzniecības centru Akropole(4)

Ceturtdien Rīgā, Maskavas ielā 257, atklāts jaunais iepirkšanās un izklaides centrs Akropole, kurā divos stāvos pārstāvēti teju 170 nomnieki, tostarp ap 140 modes un dzīvesstila preču veikali, dažādu pakalpojumu sniedzēji, jaunais kinoteātris Apollo Kino, O’Learys izklaides zona, hokeja spēlēšanai un slidošanai piemērota ledus arēna, Lemon Gym sporta klubs, kā arī 30 dažādi restorāni un kafejnīcas, portālu Diena.lv informēja tirdzniecības centra pārstāvji.

Bezmaksas festivāls Fono Cēsis izsludina norises vietu un laiku

Mūzikas festivāla Fono Cēsis pārstāvji izziņojuši pasākuma norises datumus un vietu. Festivāls, kā ik gadu, notiks Cēsu pilsētas svētku laikā, kas šogad būs 19. un 20. jūlijā. Norises vieta - par Smilšu laukumu dēvētais Uzvaras bulvāris 22. Paralēli pasākumi norisināsies arī Fonoklubā, portālu Diena.lv informēja festivāla organizatori.

Dzelzceļa muzejs aicina uz industriālo pārgājienu Jelgavā

Šī gada 13. aprīlī Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, uzsākot industriālo pārgājienu otro sezonu, aicina ikvienu doties aizraujošā sešu stundu pārgājienā Jelgavā - No lokomotīvju depo līdz agresīvajai vārnai, portālu Diena informē Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja.

Zināmi uzvarētāji Latvijas skolu atvērto datu hakatonā

Pirmajā Latvijas skolu atvērto datu hakatonā uzvaras laurus 1. - 9. klašu grupā plūca Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda OPLoRD, kura, izmantojot atvērtos datus, izveidoja reģionālo autobusu maršrutu simulatoru, savukārt 10. - 12. klašu grupā uzvarēja Rīgas 10. vidusskolas komanda The Conquerors, piedāvājot mobilo lietotni, kas atgādina par medikamentu lietošanu, portālam Diena.lv atklāj Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija.

Bez viedierīcēm un alkohola - tuvojas Klusuma festivāls

Vasaras otrajā pusē - 16. un 17. augustā - Liepājā gan jūras krastā, gan priežu ieskautajos Dienvidu fortos norisināsies Klusuma festivāls. Norises vieta apzināti veidota kā akustiska un mierīga vide, kurā festivāla viesi varēs uz laiku atkāpties no aktīvās ikdienas un atpūsties mierā, portālu Diena.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Galda spēle Populists - Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2019 uzvarētājs Latvijā

Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2019 nacionālo uzvarētāju Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzinusi Latvijas Debašu asociācijas QUO Tu domā? izstrādāto galda spēli Populists. Tālāk projekts sacentīsies ar citu Eiropas Savienības (ES) valstu nacionālajiem uzvarētājiem. Visas Eiropas uzvarētājus paziņos apbalvošanas ceremonijā šī gada 28. maijā Āhenē, Vācijā, portālu Diena.lv informēja Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa - Znota. Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 7500 eiro apmērā, otrās vietas ieguvējs - 5000 eiro, bet trešais labākais - 2500 eiro.

FOTO: Kosmiskā ballītē atzīmē portāla Labs of Latvia jaunatklāšanu(3)

Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferences TechChill ietvaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ceturtdien atzīmējusi tehnoloģiju un inovāciju portāla Magnetic Latvia | Labs of Latvia jaunatklāšanu. Kosmiskā ballītē mākslas centrā Zuzeum pulcējās gan Latvijas izcilākie prāti – zinātnieki, uzņēmēji un tehnoloģiju entuziasti, gan konferences viesi no ārvalstīm.

Vairāk Notikumi