Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Kāds lielisks skats pa logu! © DIENA

ISSP galerijā Berga bazārā no ceturtdienas, 16. janvāra, būs apskatāma ISSP Rīgas rezidences izstāde ar jūsmīgo nosaukumu Wow, kāds lielisks skats. Tās laikā galerija pārtaps improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā būs apskatāmi sešu ārvalstu mākslinieku Latvijā tapušie darbi, – laikrakstu Diena informēja ISSP galerijas pārstāve Veronika Viļuma.

Mākslas telpā Aminori skatāma astoņu domubiedru izstāde Déjà vu

No 15. janvāra līdz 17. februārim mākslas telpā Aminori Valdemāra ielā 69 skatāma domubiedru grupas izstāde Déjà vu. Izstādē piedalās bijušie Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas studenti Anna Baklāne, Liena Baklāne, Anita Arbidāne, Barbara Ābeltiņa, Kalvis Zuters, Paulis Postažs, Vladimirs Avramenko, Agate Apkalne un Normunds Brasliņš, informēja galerijas pārstāvji.

Kvalitāte, kas iedvesmo. Purvīša balvas nominantiem piepulcējas Aija Zariņa un Jānis Šneiders © DIENA(1)

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laikposmā no 2019. gada 1. oktobra līdz 31. decembrim, neatkarīgo ekspertu darba grupa nākamajai Purvīša balvai, kura tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir nominējusi divus autorus: Jāni Šneideru par personālizstādi Vieta (17.10.–08.11.2019.) un Aiju Zariņu par personālizstādi Mosties, mosties reiz, svabadais gars (07.12.2019.–02.02.2020.).

ISSP galerijā būs apskatāma izstāde Wow, kāds lielisks skats

No šī gada 16. janvāra līdz 4. aprīlim ISSP galerijā Berga bazārā varēs aplūkot ISSP Rīgas rezidences izstādi Wow, kāds lielisks skats. Tās laikā galerija pārtaps improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā būs apskatāmi sešu ārvalstu mākslinieku Latvijā tapušie darbi.

FOTO: Liepājā atklāta Pētera Sidara un Pāvila Raudoņa izstāde Plūsma

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars 10. janvārī atklāta mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa izstāde Plūsma. Izstādē redzamas Pētera Sidara abstraktās gleznas, objekti un instalācijas, kuras papildina Pāvila Raudoņa dzeja. Koncertzāles mākslas telpā Civita Nova Plūsma skatāma līdz 27. februārim.

Modes muzejā varēs apskatīt starptautisku autorleļļu izstādi Parfīms

No 21. janvāra līdz 29. februārim Modes muzejā Grēcinieku ielā 24 būs apskatāma starptautiska autorleļļu mini izstāde Parfīms. Tajā būs izstādītas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā. Par iedvesmas avotu leļļu māksliniekiem kalpojuši slaveni aromāti, informēja izstādes rīkotāji.

Latvijas Mākslas akadēmija šogad aicina uz karnevālu Utopija. Distopija

Piektdien, 7. februārī, no plkst. 21 līdz 6 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 82. karnevāls, kas pārtaps par portālu ceļojumiem uz nākotnes pasauli, piedāvājot vērienīgu mākslas un radošuma svētkus un padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem. Pasākumu atklās plkst. 21 Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas studenti ar īpaši karnevālam sagatavotu performanci. Uzreiz pēc ceremonijas sāks darboties un atdzīvoties akadēmijas telpas, padarot karnevālu par visu mākslu svētkiem – trīsstāvīgu performanci 9 stundu garumā, informēja LMA pārstāve Laura Ozola.

Kalnciema kvartālā notiks RIBOCA2 darbnīcu cikls lieliem un maziem

Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) organizatori 11. janvārī atklās iesildošo pasākumu ciklu RIBOCA darbnīca, kas nākamos piecus mēnešus katru sestdienu aktivizēs kādu no biennāles tēmām, iedvesmosies no māksliniekiem un viņu darba tehnikām. Uz bezmaksas izzinošām un radošām aktivitātēm Kalnciema kvartāla galerijā aicināts ir ikviens, jo īpaši ģimenes ar bērniem un jauniešiem. Šī būs lieliska iespēja iepazīt biennāli ne tikai kā apmeklētājam, kuram ļauts ir redzēt gala rezultātu - izstādi, bet arī iesaistīties RIBOCA2 aizkulisēs un dažu mākslas darbu tapšanas procesos, informēja pasākuma rīkotāji.

Man jātaisa Latvijas nauda! © DIENA(1)

Atzīmējot grafiķa Riharda Zariņa 150 gadu jubileju, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā līdz pat 2020. gada 30. septembrim būs apskatāma izstāde Raksti un grafika. Rihards Zariņš. Tā noslēdz LNB simtgades izstāžu ciklu.

Lielajā dzintarā notiks Pētera Sidara un Pāvila Raudoņa izstāde Plūsma

No 10. janvāra Liepājas koncertzālē Lielais dzintars būs skatāma mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa izstāde Plūsma. Tajā būs aplūkojamas Pētera Sidara abstraktās gleznas, objekti un instalācijas no dažādiem materiāliem, kuras papildinās Pāvila Raudoņa dzeja, informēja koncertzāles Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

Tekstilansambļu krāsu spēles Edītes Pauls-Vīgneres personālizstādē Kafijas kantāte © DIENA

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā līdz 1. martam ir aplūkojama Edītes Pauls-Vīgneres personālizstāde Kafijas kantāte, ar kuru tiek atzīmēta pazīstamās latviešu tekstilmākslinieces astoņdesmitā dzimšanas diena un viņas radošās darbības piecdesmit gadu jubileja. Tās nosaukums ir aizgūts no viņas četrdaļīgā darba, kurš tapis 1976. gadā un kurā attēlots kafijas pupiņu ceļš līdz zeltaini baltajai tasītei.