Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

Honkongas policija pret protestētājiem izmanto asaru gāzi(3)

Honkongas policija sestdien laida darbā asaru gāzi un ūdens lielgabalus ar zili iekrāsotu ūdeni, vēršoties pret protestētājiem, kuri pulcējušies pie Likumdošanas padomes ēkas, neraugoties uz policijas lēmumu aizliegt šai dienā paredzēto plašo demonstrāciju.

Turpinoties Amazones mežu ugunsgrēkiem, Brazīlijā spēkā stājas dedzināšanas aizliegums

Brazīlijā ceturtdien spēkā stājies dedzināšanas aizliegums uz 60 dienām, valsts vadībai šādu lēmumu pieņemot pēc starptautiskā sašutuma par plašajiem ugunsgrēkiem Amazones baseina mežos. Dekrētu par dedzināšanas aizliegumu izdevis prezidents Žairs Bolsonaru. Ugunsgrēks Amazones reģionā ir postošākais pēdējo gadu laikā, tā dēļ pieaudzis starptautiskais spiediens uz Brazīliju.

Tuvākajās nedēļās lietus Amazones mežiem nepalīdzēs © DIENA(4)

Lietus, kas atsevišķos Amazones lietus mežu apgabalos gaidāms tuvākajās nedēļās, nepalīdzēs apdzēst ugunsgrēkus, kuri izraisījuši globālu satraukumu. Meteorologi saka, ka ar cilvēku rīcībā esošajiem resursiem šāda mēroga dabas stihiju nevar ierobežot - cerības ir vien uz intensīvām lietusgāzēm, kas netiek prognozētas vismaz līdz septembra vidum, raksta Reuters.

Pasaulei bažas par ugunsgrēkiem Amazonē © DIENA(4)

Globālu satraukumu ir izraisījuši intensīvie ugunsgrēki, kas rekordlielā apmērā šogad plosās Amazones lietus mežā Brazīlijas teritorijā. Par "pasaules plaušām" dēvētais mežs ir svarīgs klimata pārmaiņu piebremzēšanā. Valstu vadītāji un slavenības ir aicinājušas starptautisko sabiedrību aktīvi iesaistīties krīzes risināšanā.

IT giganti traucē Kazahstānas valdībai izspiegot pilsoņus internetā(5)

ASV tehnoloģiju uzņēmumi Google, Mozilla un Apple bloķējuši Kazahstānas valdības šifrēšanas sertifikātu, kuru šīs valsts iedzīvotājiem bija jāinstalē uzņēmumu pārlūkprogrammās un kas ļauj valdībai uzraudzīt valsts iedzīvotāju darbības internetā. Google Chrome, Mozilla Firefox un Apple Safari interneta pārlūkprogrammās šis sertifikāts automātiski tiks bloķēts.